Tudjuk, hogy van ez. Egész héten robotolunk, péntek délutántól pedig jöhet a „dolce vita”. Sajnos ennek sokszor a hétfő reggeli méredzkedéseknél látjuk szomorú eredményét. Mert igenis lehet két kilót hízni két nap alatt. Aki mást mond, még nem esett túl egy valódi, „eszem, amit megkívánok” víkenden.

7 tipp, egészségesebb hétvége

Hét közben még tartjuk magunkat. Reggel felkelünk, tudatosan megreggelizünk, összekészítjük az ebédünket. A megszokott munkahelyi ebédidőben megebédelünk, elfogyasztjuk az otthonról hozott vagy a megrendelt ételt. Elmegyünk edzeni, mert megbeszéltük a kolléganővel, barátnővel, és azt nem mondjuk le.

Tény, hogy hét közben tudatosabban élünk és tervezünk. Péntek délután pedig minden tudatosságunkat, eltökéltségünket kidobjuk az ablakon. Villásreggelizünk. Úgy 3000 kalóriányit. Csavargunk, étterembe, gyorsétterembe megyünk, nem a megszokott időben, de legalább összevissza eszünk. Mert akkor éppen úgy esik jól. ám ez egyáltalán nem egészségbarát hozzáállás.

1. Legalább az egyik napra iktasson be egy kis extra mozgást!

A hétvégében az a jó, hogy olyankor mindenre több idő van. Menjen futni a szabadba, csípjen el magának egy órácskát és menjen le az edzőterembe. A mozgással nem csak a pluszkalóriákat kompenzálhatja. Több energiája és jobb kedve is lesz, amire egy családdal töltött hétvégén szüksége is van!

2. Egyen úgy, ahogyan a hétköznapokon!

Ugyanabban az időben és nagyjából hasonló ételeket. Persze hétvégén alaposabban figyelünk, hogy mit főzünk. De nem kell fehér kenyérrel tunkolni a pörköltet és sült burgonyával köríteni a brassóit, ha ezt a hétköznapokon sem tenné. Főzzön a családra, de legyen otthon saláta vagy zöldségféleség is. Csak azért, mert szombat vagy vasárnap van, nem érdemes kétszer annyit enni, mint amennyit megszokott.

3. Aludjon eleget!

De ne túl sokat. Abban a családban, ahol kiskamasznál fiatalabb gyerek van, eleve lehetetlen délig aludni. A fiatal szülőknek érdemes időben lefeküdni és aludni 7-8 órát. Ám ahol nincs gyerek vagy délután kettőnél előbb biztosan fel nem kelő tinédzser, ott se aludjanak túl sokáig. Aki túl sokáig alszik hétvégén, annak a szervezete megszokott menetrendje felborul. Ha a szervezetünk a szokottnál hosszabb ideig nem jut táplálékhoz, ébredéskor farkaséhes lesz. Túl sokat fogunk reggelizni, eltolódik az ebédidő. És ezzel együtt a többi étkezés ideje is, ami ismét összevissza evéshez vezet.

4. Menjen ki a szabadba!

A legtöbb munka zárt helyen folyik, így hétvégén menjenek ki a családdal a szabadba és töltődjenek fel friss levegővel és D-vitaminnal. Legyen hideg vagy meleg, a szabadban töltött idő jót tesz testnek és léleknek egyaránt. Sétáljanak egyet a közeli parkban vagy menjenek el kirándulni a gyerekekkel.

5. Előfordul, hogy túl kimerítő volt a hét

Úgy érezheti péntek estére, hogy az energiájának a végére ért. Ha az idegrendszere és a szervezete kimerült, akkor a teste szénhidrát után fog sóvárogni, amit jó eséllyel meg is kap. Ám nem a féktelen evés a megoldás. Egyen egészséges és tápláló ételeket. A felesleges nassolás, csoki- vagy sütievés helyett keressen más módot a feltöltődésre.

6. Korlátozza az alkoholfogyasztást!

Hét közben önmegtartóztató életet él, ezért azt gondolja, hétvégén jöhet a sörre bor? Persze van némi csáberő a hétvégi alkoholos lazításban, de ne feledje: az alkohol rengeteg kalóriát tartalmaz, ráadásul fokozza az étvágyat. ezért hatványozottan veszélyes. Egyrészt alapvetően felesleges kalóriabevitel, másrészt felesleges kalóriabevitelt generál. Az eredmény: súlyfelesleg.

7. Tervezze meg a pihenését!

Gondolja végig jó előre, mi lesz a hétvégi menü, és azt is kalkulálja bele a tervébe, hogy mikor és milyen módon fog pihenni, kikapcsolódni. Mondjuk egy óra olvasás. Séta a kedvesével. Egy mozi, egy vacsora a barátokkal. Vagy csak egy hosszú, kellemes fürdő. Sorozatmaraton. Tervezhet bármit, ami kikapcsolja. Legalább egy kifejezetten pihentető programot mindenképpen iktasson be a két szabadnapba.

Ezek is érdekelhetnek

6 gyakorlat, ami a leglátványosabban formálja a testet
Elhatároztad, hogy edzeni kezdesz és szeretnéd, ha ez minél hamarabb meglátszana a testeden? Akkor ezeket az egyszerű gyakorlatokat próbáld ki mindenképpen.
Diéta 40 felett? Mutatjuk, mire kell nagyon figyelned
A 40 év felettiek számára kiemelten fontos a megfelelő étrend és életmód. Fedezd fel, hogyan segíthet a fehérjében gazdag, rostokban bővelkedő és cukorszegény diéta az egészséged és vitalitásod megőrzésében!
Álomsüti téli napokra: diétás mákos pite
Ez a gluténmentes mákos pite tökéletes választás mindenkinek, aki egészséges, de ízletes desszertet keres. Rostokban, fehérjében gazdag, könnyen elkészíthető, és akár diétába is beilleszthető!
A legjobb téli sportok, ha kipróbálnál valami újat
Télen is rengeteg izgalmas sportot próbálhatsz ki, akár a hóban, akár a fagyos pályákon. Fedezd fel a téli kalandokat, legyen szó extrém élményekről vagy könnyed kikapcsolódásról!
Fedezd fel, milyen technológiai előnyöket kínálnak a Nike zokniknak sportolás közben
Mi pörgeti fel legjobban az edzőcipőd? Természetesen egy pár zokni. De nem akármilyen zokni! Válaszd az egyik híres brand, például a Nike zokniját. A híres Swoosh logós kiegészítőnek köszönhetően még eredményesebb leszel sportolás közben.
Diéta és kollagén: így támogasd a megfelelő kollagéntermelést
A kollagén az egyik legfontosabb fehérje a testedben, amely alapvető szerepet játszik a bőröd, az ízületeid, a hajad, a körmeid és az izmaid struktúrájában.
Egészséges vagy sem? A forró fürdő titkai
Nincs is jobb, mint egy pihentető forró fürdővel zárni a napot, vagy éppen így kezdeni a hétvégét, mindezért pedig nemcsak a lelkünk, de a testünk is hálás lesz. Eláruljuk, milyen egészségügyi előnyei vannak a kádban való lazításnak.
Káposztaleves diéta: Gyors fogyás vagy veszélyes módszer?
A káposztaleves diéta egy gyors fogyókúrás módszer, amelyet sokan keresnek, ha pár kilót szeretnének gyorsan leadni. Ha te is kipróbálnád, fontos, hogy tisztában legyél a diéta előnyeivel és hátrányaival, hogy megalapozott döntést hozhass.

Ajánlataink