Műanyag dobozok
Az ételeket előszeretettel tesszük műanyag edényekbe, amivel nem is lenne baj, ha csak tárolásra használnánk ezeket a dobozokat. A gond azzal van, hogy ezekben a dobozokban melegítjük meg az ételeket a mikróban. A biszfenol-A (BPA) természetben nem létező vegyület, az egyik legszélesebb körben alkalmazott szintetikus vegyszer, műanyagipari alapanyag. Hő hatására a műanyagokból kioldódó biszfenol-A már alacsony koncentrációban is összefüggésbe hozható szív-, és érrendszeri megbetegedésekkel, szaporodási rendellenességgel, cukorbetegséggel, növeli a hormonális és idegrendszeri zavarok kialakulásának esélyét, az elhízás és a meddőség kockázatát.
Légfrissítők
A termékek nagy része ftalátokat tartalmaz, amelyek a levegőből a tüdőn, esetleg a bőrön keresztül a szervezetbe jutnak, és károsan befolyásolhatják a reprodukciós képességet, valamint születési rendellenességekkel is összefüggésbe hozhatók.
Antibakteriális szappanok
Az antibakteriális szappanok nem hatékonyabbak a kórokozók ellen, mint a sima szappanos víz, ráadásul a bennük található, trikozánhoz hasonló vegyületek megváltoztatják a hormonháztartás működését, és elősegíthetik a gyógyszerrezisztens baktériumok kifejlődését.
Használt fogkefe
Ha rendszeresen mossa a fogát, valószínűleg ön is érzékeli, hogy a kefe sörtéi az idő múlásával egyre kopottabbak lesznek. Általában 1-3 havonta érdemes a fogkefét lecserélni, hiszen az elvékonyodott sörték már nem teszik lehetővé a hatékony fogmosást.
Mesterséges édesítőszerek
Ezek a szerek megváltoztathatják a bélflórát, így fokozva az inzulinrezisztenciát, aminek a következménye magasabb inzulinszint, fokozott raktározás, azaz elhízás.
Felesleges tárgyak
Célszerű kidobni azokat a dolgokat, amelyek nem szolgálnak konkrét célt, vagy legalábbis dobozokba csomagolni és a pince mélyére száműzni őket. Szakértők szerint ugyanis a sok felesleges holmi az életünket feszültté teszi, és meggátolja, hogy olyan dolgokra összpontosítsunk, amelyek igazán érdekelnek minket.
Nem viselt ruhák
Pillantson a szekrényébe és vallja be őszintén, hogy melyik ruháját nem viselte az elmúlt két évben. Ezeknek a ruhadaraboknak a látványa csak a mindennapi szorongást növelheti. Ideje, hogy a nem viselt ruhákat eltüntesse a szekrényből.
Régi szempillaspirál
A folyékony sminkszerek, így a szempillaspirál is remek táptalajt biztosítanak a baktériumoknak. Kozmetikusok, bőrgyógyászok szerint a szempillaspirált érdemes két-három havonta cserélni. A keféről ugyanis a baktériumok könnyen a bőrre vagy a szempillára, onnan pedig a szembe kerülhetnek, súlyos irritációt okozva. Szennyeződött kontaktlencse
A leggondosabb ápolás mellett is előfordulhat, hogy a kontaktlencse szenynyeződik. Mivel a lencse közvetlenül hozzáér a szemhez, könnyen gyulladás alakulhat ki. Ha a szemét irritálja a lencse, vegye ki, fertőtlenítse, és ha ezek után is kellemetlennek érzi a viselését, dobja ki még akkor is, ha szabad szemmel nem lát rajta szenynyeződést vagy sérülést.
Ételmaradékok a hűtőszekrényben
Hajlamosak vagyunk napokig őrizgetni egy-egy finom falat maradékát, pedig a legtöbb étel a hűtőszekrényben is csak 2-3 napig őrzi meg a minőségét.
Kinyúlt melltartó
Az elasztikus anyag a sok használattól, a mosógépben való mosástól „elfárad”, így már nem tartja megfelelően a mellet. Az emlők kényes kötőszövete kinyúlhat. Cserélje le a melltartóját, ha már nem érzi megfelelőnek, a viselése kényelmetlen, esetleg fájdalmas.
Tavalyi naptej
Örök vita, hogy érdemes-e megőrizni a felbontott napvédő krémeket. A válasz határozott nem. Azok a vegyi anyagok ugyanis, amelyek megvédik a bőrt a káros sugárzástól, egyszerűen elbomlanak egy év alatt.
Eltömődött légszűrők
Hogy tényleg megvédje szervezetét a portól, penészgombától, baktériumoktól, elengedhetetlen a szűrő rendszeres cseréje.
Kopott futócipő
Attól függően, hogy menynyit fut és milyen terepen, gondoskodnia kell a futócipő rendszeres cseréjéről. A kopott, elhasznált futócipő ugyanis nem védi meg a lábat, így megnő az izmok, a csontok és az inak sérülésveszélye.