Földeld magad!
A földelés tulajdonképpen azt jelenti, hogy minél többet érintkezzünk az anyafölddel. ne a parkettával, a padlószőnyeggel, se az aszfalttal, hanem a földdel. Egy amerikai orvos, Stephen Sinatra az elmélet kidolgozója. azt mondja, hogy a föld felszínének egészen finom, természetes energiája nagyon előnyös hatással lehet az egészségünkre. Nem is kell ehhez sokat tenni, csak gyakran mezítláb sétálgatni, üldögélni, ne adj’ isten heverészni a talajon.
Kutatásai azt mutatják, hogy a bolygó energiája fokozza a szervezet öngyógyító mechanizmusait, csökkenti a gyulladásokat, csillapítja a fájdalmakat, de az alvást is javítja, és enyhíti a stresszt. Sinatra doktor szerint a földelés a legfontosabb egészségügyi áttörés 35 éves gyakorló orvosi pályafutása során. A terápia nagyszerűségét a gyógyfürdőkéhez hasonlítja. Azzal a különbséggel, hogy ez még egyszerűbb, és ingyenesen rendelkezésre áll bárki számára. Azt ajánlja, napi negyven percet sétáljunk mezítláb jól vezető felületeken, mint a fű, a homok, sekély vizek – persze erre a mi éghajlatunkon még egy kicsit várni kell. Amennyiben ez nem megoldható, akkor egy meleg pince betonpadlózata is megteszi, üldögéljünk ott.
Calisthenics, vagyis edzés saját testsúlyunkkal
Azaz nincs szükségünk semmilyen felszerelésre, bárhol bármikor gyakorolhatunk, ami rendkívül gazdaságos mind idő, mind pénz szempontjából. mire is kell gondolni? Hát bizony, a klasszikus tornaórai gyakorlatokra, a fekvőtámaszra, a hídra, a felülésre, a lábemelésre, a guggolásra, a függeszkedésre. Tehát a legrégibb testgyakorlásról van szó, napjainkban a crossfit irányzata hozta divatba, hiszen igazán nagyszerű dolog, ha képesek vagyunk saját súlyunkat mozgatni. A saját testsúllyal való edzés kellően megerősíti az inakat és ízületeket, ami elengedhetetlen a nagyobb terhelésű (pl. súlyzós), sérülésmentes edzésekhez. A gyakorlatok szakszerű kivitelezése mindig fontos, viszont a youtube-on rengeteg videót találunk ebben a témában.
Tudatos táplálkozás: kerüld, ami árthat
A glutén egy búzafehérje, aki erre érzékeny, az nem ehet lisztes ételeket. Tipikus tünete a haspuffadás és a túlzott bélgáztermelődés. gyakori panasz a hasmenés, a fáradtság és a rossz közérzet. A vérben csökken a fehérje, a nátrium, a kalcium és a kálium szintje, vas- és folsavhiány lép fel. Ezek a tünetek az életminőség romlásához vezetnek. A gluténmentes táplálkozás tavaly robbanásszerű áttörést mutatott az Egyesült Államokban. Több táplálkozási irányt is követhetünk, alacsony szénhidráttartalmú diétákat vagy a paleolit étrendet, melyről már több alkalommal írtunk. A cukor kerülése régóta egyértelmű, viszont egyre többen tartózkodnak a tej- vagy szójatartalmú élelmiszerektől is.
A szója nagyon reaktív élelmiszer (érzékeny vagy allergiás reakciókat okozhat), összefüggésbe hozták számos megbetegedéssel, pajzsmirigyproblémákkal. a tej is sajnos hasonló tulajdonságokkal rendelkezik, ha valaki érzékeny rá, gyulladásokat, bőrproblémákat (akné, rosacea) okozhat. Tehéntej helyett mandula-, rizs- vagy kókusztejet válasszunk. Itt az ideje, hogy leszámoljunk az alternatív édesítőszerek mítoszával: a fruktóz, a méz, az agavészirup, a barna cukor semmivel sem jobb, mint a fehér cukor. a tudatosan táplálkozók jó ideje tudják, hogy a stevia, a xilit és az eritrit a legegészségesebb természetes megoldás.