Nem csak a testépítőknek fontos a megfelelő mennyiségű fehérjebevitel. Ha hiányzik ez a fontos makromolekula a szervezetből, az problémákhoz vezethet.

Fehérje nélkül nem megy

Sérülékeny csontok

Csontjainknak a kalcium mellett szüksége van fehérjére is. Minél kevesebb proteint fogyasztunk, annál nagyobb az esély a csontritkulásra. Természetesen nem csak a fehérjében szegény étkezés vezethet csontsűrűségvesztéshez, de megfelelő étrenddel megelőzhető a baj. Ha a szervezetünk nem jut elég fehérjéhez, máshonnan von el – például a csontozatból.

Törékeny körmök és hajvégek

Megfelelő mennyiségű fehérje hiányában nem csupán a csontjaink lesznek törékenyebbek, hanem a körmünk és a hajunk is. Hajunk kevésbé fénylő, és veszíthet a tömegéből is. Ha azonban figyelünk a fehérjebevitelre, néhány hónap után ismét egészséges lesz a hajkoronánk, és töredezett körmökkel sem bajlódnunk.

Súlyvesztés

Elsőre még talán jól is hangzik, pedig nem az: ilyenkor nem zsírból, hanem izomból veszít, ráadásul nem is keveset. Amint már említettük, a szervezet nem kap elég fehérjét, onnan „szerez”, ahonnan tud: a csontokból és az izmokból. A zsírraktárak érintetlenül maradnak, lassul az anyagcsere, arról nem is beszélve, hogy milyen könnyen tűnik el a kemény munka gyümölcse, azaz a szálkás izomzat.

Fáradékonyság

Bizonyos esetekben teljesen normális, ha fáradékonynak érzi magát, elég egy rossz éjszaka, egy kiadósabb edzés, egy stresszesebb időszak. De ha folyton fáradt, levert, az egyáltalán nem normális. A protein a hemoglobin fontos alkotóeleme, ami a vörösvérsejteket és az oxigént szállítja a szervezetben. Az alacsony oxigénszint pedig okozhat gyengeséget és fáradékonyságot.

Megfázás megfázás után

A protein erősíti az immunrendszert is – hiánya pedig gond, hiszen a gyenge szervezet könnyebben betegszik meg, kevésbé hatékonyan harcol a vírusok, baktériumok ellen. Aki kevés fehérjét fogyaszt, gyakrabban beteg, mint az átlag.

 

EZ IS ÉRDEKELHETI:

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Stressz, ödéma, fakó bőr? – Célzott kezelések arcmasszázzsal
Az állandó rohanás, a mozgásszegény életmód, az ülőmunka és a magas stresszszint mind látványos nyomot hagy a bőrön.
A reggeli citromos víz mítosza – tényleg fogyaszt?
A reggeli citromos víztől tényleg leolvadnak a kilók? Most kiderül, mi igaz a népszerű diétás trükkből, és mi csak jól hangzó mítosz.
Munka és életmód: így őrizheted meg az egyensúlyt Nyíregyházán
Szeretnél munkát váltani Nyíregyházán anélkül, hogy feladnád az egészséges életmódot? A Jooble segít olyan állást találni, amely figyel az egyensúlyodra is.
Nemcsak fogyni segít az eper! Érdemes többet enni belőle
Amellett, hogy finom, a diétát is támogatja, úgyhogy a szezonban megéri sokat fogyasztani belőle, mégpedig a következőképpen.
Répa vagy szalonna? - A kismama étrendje és ízérzékelés a pocakban
A kismama étrendje nemcsak egészséget, de ízlést is formál. Tudj meg többet a magzati ízérzékelésről és annak hatásairól!
Szőrös kutyatej: a természetes fájdalomcsillapító növény!
Fedezd fel a szőrös kutyatej gyógyhatásait! Gyulladáscsökkentő, immunerősítő, fájdalomcsillapító és vírusölő szerként is hatásos.
Most nyílik a bodza, tedd el télire cukor nélkül
Te is imádod a bodza szörpöt, de megrémiszt, mennyi egészségtelen fehér cukor kell bele? Mutatjuk, hogy készítsd el a diétás változatot.
Fogyás cukrászként: Benjamin fogyás története!
Nagy Benjámint édesanyja életmódváltása és fogyása ösztönözte arra, hogy ő is belevágjon a nagy kihívásba. Azóta kölcsönösen inspirálják egymást, sőt, edzésre is közösen járnak…

Ajánlataink