A depresszió
A nők életében nagyobb eséllyel jelenik meg a depresszió, írja összeállításában a prevention.com. A nők jelentős biológiai változásokon mennek keresztül az életük folyamán. A serdülés, a felnőtté válás, a gyerekszülések, majd az életközepi válság, a menopauza és az öregedés mind olyan fordulópont, amely a testi mellett lelki tünetekkel is járhat. Hátterükben a hormonális változások állnak elsősorban, ez okozza a szülés utáni depressziót, a PMS felfokozott tüneteit. Míg a férfiak könnyebben túllépnek a konfliktusokon, a nők sokáig elemezgetik a helyzetet, hurcolják a sérelmeiket. Ez pedig növeli a szorongást, a feszültséget, a nyugtalanságot. Nem mehetünk el amellett sem, hogy továbbra is az anyák viszik a háztartás nagyobb részét, a gyereknevelésből is nagyobb részt vesznek ki, ők szervezik a család életét.
Gyakori, hogy a feltöltődésre, kikapcsolódásra, mozgásra szánt időről mondanak le. A túlterheltség indulatokat és konfliktusokat szül, amit aztán sok esetben bűntudat is követ. Bűntudatot éreznek, hogy nem tudnak minden fronton megfelelni, bűntudatot éreznek, ha távol vannak a gyerekektől, mert sokat dolgoznak. Ez idővel lehangoltsággá, komorsággá, mély kedvetlenséggé alakul, ami tovább erősíti a tüneteket, és súlyosbíthatja a depressziót. A nők általában úgy írják le az állapotukat, hogy rettenetesen fáradtak, nincs motivációjuk, érdeklődés nélküliek, és gyakran sírva fakadnak. A férfiak inkább dühöt és haragot éreznek. A kezeléshez szakemberre van szükség, érdemes időben segítséget kérni.
Trauma utáni stressz
A poszttraumás stressz-zavar (PSTD) olyan típusú szorongásos zavar, amely magában foglalja a pánikbetegség, a generalizált szorongás, a fóbiák és a szeparációs szorongás tüneteit. A nőknél kétszer nagyobb valószínűséggel alakul ki. Ez nem azt jelenti, hogy a nők több traumát élnek meg, de amit megélnek, különösen, ha szexuális visszaélésről vagy erőszakról van szó, az könnyen fordul át mentális problémává. Nehezen dolgozzák fel ezeket, nincsen megfelelő stratégiájuk, sem segítségük, hogy megküzdjenek ezekkel a traumatikus eseményekkel. A legtöbb esetben pszichoterápia segít visszatalálni a normális érzésekhez és a normális élethez.
Evészavarok
A plakátlányok és -fiúk tökéletességét sokan hatalmas nyomásként élik meg, és ez evészavarhoz, kényszeres fogyókúrázáshoz, anorexiához vezethet. De sokkal elterjedtebb a túlevés, amikor az érzelmeket kimondás helyett evéssel csillapítják, és ez sok esetben zugevéssel jár, mert a nők szégyellik, hogy nem tudják uralni az étvágyukat. Az evészavar azonban nem szégyen, hanem egy betegség, amely szakember segítségével visszafordítható.