„Sípol” az orr
Annak jele, hogy az orrban lévő váladék eldugítja az orrjáratokat. Az orrban normális körülmények között is képződik váladék, ez óvja meg az orrnyálkahártyát a kiszáradástól és nyújt védelmet a kórokozókkal szemben. A természetes váladékképződésen túl megjelenő orrváladék felső légúti megbetegedést jelezhet, illetve allergiásoknál is gyakori tünet.
Tüsszögés
A tüsszentés önmagában védekező mechanizmus, melynek segítségével a szervezetünk megszabadul az allergénektől és az irritáló anyagoktól. A tüsszögést okozhatja allergia, dohányfüst, penész, por, pollen vagy más irritáló anyagok, de kiválthatja a hideg levegő, a levegő páratartalma is.
Korgó gyomor
A gyomor akkor is adhat ki hangokat, ha éppen végeztünk az evéssel: amikor az étel a gyomorba jut, akkor erős izommozgás segítségével a gyomor összekeveri a falatokat a gyomorsavval, előkészítve és megkönnyítve a tápanyagok minél hatékonyabb felszívódását. A gyomor azonban akkor is dolgozik, ha nincs mit megemésztenie, hiszen az izmok akkor is folyamatosan préselnek. Ekkor azonban csak a levegőt tudja összenyomni. Ezt nevezzük korgásnak, amely nemcsak a gyomorból, hanem az emésztőrendszer mélyebb szakaszaiból is érkezhet.
Böfögés
Kétféleképpen állítunk elő gázokat: amikor levegőt nyelünk, és mikor a vastagbélben lévő baktériumok segítenek megemészteni az általunk elfogyasztott élelmiszereket. A lenyelt levegő mennyisége csökkenthető, ha evés közben nem beszél, lassan eszik és kerüli a szénsavas italok fogyasztását.