Egy ideje már tart a különféle növények pollenszórása, de a neheze még csak most jön… A Diéta és Fitnesz legfrissebb számában a betegség kialakulásáról, a tünetek megelőzéséről és a hosszú távú megoldásokról is olvashatsz!

Pollenallergia: Létezik hosszú távú megoldás?

Az allergia tulajdonképpen egyfajta túlérzékenység, amely azért alakul ki, mert a természetes védekezőképességet valami megzavarta. Normális esetben az immunrendszerünk fellép a vírusok, baktériumok és egyéb kórokozók támadása ellen, ám ha ártalmatlan anyagok (például kutyaszőr, háziporatka-ürülék, penészgomba és döntően a pollenek) hatására is beindítja szervezetünk védekező mechanizmusát, akkor allergiás panaszok jelentkeznek. Manapság az érintettek számos terápiás lehetőség közül választhatnak, jó néhányat azonban már a szezon előtt 2-4 hónappal el kell kezdeni. A pollenallergia problémájával küzdők különösen késő nyáron és ősszel szenvednek, mindenekelőtt a parlagfű, az egyik legagresszívabb, komoly problémákat okozó növény miatt. A parlagfű voltaképpen már július végén elkezd virágozni, de augusztustól ontja igazán a pollenjeit. A betegek pedig általában szeptemberre „robbannak le” teljesen, amikor a szervezetük telítődik a virágporral.

 

Mi lehet a hosszú távú megoldás a pollenallergia ellen?

Ma az immunterápia az egyetlen olyan ismert kezelés, amely az okot szünteti meg, gyógyszerek nélkül. A terápia során a beteg azt az anyagot kapja – hígítva, injekció, tabletta vagy cseppek formájában –, amely a tüneteket kiváltja. A 3-5 éven át tartó terápiát követően a szervezet folyamatosan hozzászokik az adott anyaghoz, és végül megtanulja panaszok nélkül elviselni. A pollenkivonatot például a beteg a saját otthonában is alkalmazhatja, egyszerűen naponta a nyelve alá csöppenti a készítményt. Ugyanakkor fontos tudni, hogy a kezelést már a szezon előtt négy hónappal el kell kezdeni.

A terápiával 10-12 éves tünetmentes időszak érhető el.

 

Mindent a pollenallergia kialakulásáról és kezeléséről!

Tudtad, hogy pollenallergia kialakulásában többek között életmódbeli tényezők is szerepet játszanak? A további okokról, a keresztallergiáról, a tünetek enyhítésének legjobb módszereiről, a vény nélkül kapható készítmények használatáról és még sok már fontos tudnivalóról a Diéta és Fitnesz magazin legfrissebb számában olvashatsz!

A megújult magazint keresd az újságárusoknál vagy digitális formában a digitalstand.hu/dietaesfitnesz weboldalon.

Diéta és Fitnesz címlap június

EZ IS ÉRDEKELHET:

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Fogyás cukrászként: Benjamin fogyás története!
Nagy Benjámint édesanyja életmódváltása és fogyása ösztönözte arra, hogy ő is belevágjon a nagy kihívásba. Azóta kölcsönösen inspirálják egymást, sőt, edzésre is közösen járnak…
Diétás napok, isteni ízekkel– levestől könnyebb az élet
A levest nemcsak a tested melegítésére fogyasztod, hanem egyúttal folyadékpótlásra és energiabevitelre is kiváló megoldás.
Hizlaló zöldségek, ezektől óvakodj, ha diétázol
Jobb, ha körültekintő vagy, mert ha ezeket választod a diétádhoz, súlyod nemhogy csökkenni nem fog, de több kilót fel is szedhetsz magadra. Érdemes mindig utánajárni, mitől kell óvakodni!
Esküvő előtti diéta
Minden menyasszony arra vágyik, hogy amikor oltár elé áll, tökéletesen mutasson rajta a ruha, és ragyogjon. Ez a diéta minden álmot valóra vált!
Színek és anyagok, melyek vékonyítanak
A megfelelő ruházati anyagok és minták megválasztása elősegítheti az áramvonalasabb sziluette kialakítását.
3 édesség, amit fogyni vágyóként is nyugodtan ehetsz húsvétkor
Húsvétkor sem kell lemondanod az édességekről, ha figyelsz az alakodra! Mutatok három egyszerű és finom desszertet, amit bűntudat nélkül élvezhetsz az ünnepi asztalon.
Nem tudsz fogyni? 5 dolog, amitől piszokul lelassul az anyagcseréd
Hiába edzel és eszel tudatosan, a fogyás mégsem indul be? Lehet, hogy az anyagcseréd lassult be – mutatjuk az 5 leggyakoribb hibát, amit érdemes mielőbb elkerülnöd!
Gyaloglással fogynál 50 felett? Íme egy heti edzésterv!
Nézd meg, hogyan építheted be ezt a mozgásformát a mindennapjaidb

Ajánlataink