1. Jóga
A jógának számos jótékony hatása ismert. Gátolja az öregedést, fejleszti az önismeretet, javítja az erőnlétet, a szexuális életet, segít a súlycsökkentésben, a testi és lelki harmónia megőrzésében. Relaxál, energetizál, erősít. A jóga az egyik legjobb energianövelő mozgásforma. Bizonyos pózok különösen ajánlottak, ha fáradt és csak pár perce van a felfrissülésre.
A félgerinccsavaró póz az egyik legfontosabb energetizáló gyakorlat. Végezzen pár nyújtógyakorlatot. Sarokülésből üljön ki a test bal oldalára. A jobb lábát tegye át a bal fölött úgy, hogy a jobb sarkát a térdéhez támasztja. Belégzéskor emelje magasba a bal karját, majd jobbra forduldva tegye át a jobblába külső éléhez közelítve a lábfejet. A mellkas maradjon nyitott, a vállakat tolja lefelé és a fejével is forduljon jobbra. Lélegezzen egyenletesen hasi légzéssel, és minden kilégzésnél próbálja még egy kicsit megcsavarni a gerincet. Tíz lélegzetvétel után végezze el a gyakorlatot az ellenkező oldalon is.
2. Légzőgyakorlatok
Helyes légzés hatására – mivel ilyenkor friss, éltető oxigén kerül a szervezetbe – fokozódik a szervezet fizikai és szellemi aktivitása. A helyes légzéstechnika elsajátítása és alkalmazása sokat segíthet a felfrissülésben. A legkedvezőbb légzésmódszer a hasi légzés. Ennél a légzéstípusnál arra kell ügyelni, hogy a levegővételnél ne a mellkas, hanem a has emelkedjen, és kilégzéskor a hasbehúzásával történjen a levegő kifújása. A legjobb, ha a szabadban vagy legalább nyitott ablaknál állva végzi a légzőgyakorlatokat.
3. Gyors gyaloglás
A sétálás mindenkinek ajánlott energianövelő tevékenység. Ennél egy picivel több – nagyobb mozgássebességgel járó – mozgásforma a gyaloglás. Heti 3-5 alkalommal végzett, lendületes ütemű (5-6 km/órás sebességű) gyaloglással sokat tehet az egészségéért, hiszen csökkentheti a stroke, a 2-es típusú cukorbetegség, a csontritkulás, a magasvérnyomás-betegség kialakulásának kockázatát. Segít enyhíteni a depresszió tüneteit, remek stresszoldó.
4. Tánc
A táncnak számos egészségügyi hatása ismert. Egyebek között jelentősen fokozza az agy vérellátását, növelve az éberséget, a szellemi teljesítőképességet. A koncentrálóképesség megnő. A tánc közben felszabaduló hormonok jókedvet okoznak, javítják a hangulatot, segítenek a stressz leküzdésében.
Ha felfrissülésre vágyik, menjen el egy zumbaórára, esetleg próbálja ki a társastáncokat. De táncolni otthon vagy akár munka közben is lehet. Nem kell hozzá más, csak zene, és máris kezdődhet egy frissítő edzés.
5. Ugrókötelezés
A gyermekkort idéző ugrókötelezés robbanékonnyá és energikussá teszi a testet. Jó zsírégető. A kötél hajtásához némi ügyességre szükség van, így egy picit bonyolultabb mozgásforma – cserébe viszont pillanatok alatt felpörget. Ügyeljen arra, hogy ne használja az ugrókötelet túl kemény felületen. A legjobb parkettán vagy fűben ugrálni.
Először ugráljon párat kötél nélkül, enyhén behajlított térddel, majd ha megvan a ritmus, jöhet a kötél. Ügyeljen a hajtásra és az ugrásra: egy csapás, egy ugrás! Ne szökdeljen a kötélhajtások között. Akkor jó, ha már élvezi az ugrálást.
+1 Pilates
A pilates megerősíti az izmokat, tónusfokozó hatású. A mélyen fekvő hasizmok, a hát- és medenceizmok megerősítésével a mindennapi tevékenységek könnyebbé válnak, az energiaszint javul. Nyújtson fitlabda segítségével. Térdeljen le, tegye a labdát maga elé. Görgesse előre, míg a csípője a térdei fölé kerülnek. Gurítsa jobbra a labdát, miközben a térdei a földön maradnak, majd gurítsa a másik irányba. Közben figyeljen a légzésre. Ez nagyon jó relaxációs és nyújtó gyakorlat, segít a gerincoszlop ellazításában, ahol rengeteg feszültség halmozódhat fel.