Idén se hagyják otthon az edzőruhát és edzőcipőt, ha nyaralni indulnak. Nem is sejtik, mennyire könnyű egy hosszú hétvége vagy egy egyhetes nyaralás alatt is fittnek maradni. Egyedül, párban, barátokkal, családdal mozogni – számos lehetőség kínálkozik. Ha idén sem akarják naphosszat henyéléssel tölteni a szabadságukat, próbálják ki az alábbi 5 tipp egyikét… Vagy mindegyik napon egyet!

5 tuti nyaralós edzés

1. HIIT, kardió, bárhol

Tengerpart vagy erdős hegység? Kardiózni szinte bárhol lehet. Az már más kérdés, hogy nem akarunk naponta 2 órát lassú kocogással tölteni a szabadságunk alatt, igaz? Ehelyett végezzünk inkább magas intenzitású edzést 20-30 percig: egy alapos bemelegítés után kezdjünk el sprintelni minimum 45, maximum 90 másodpercig. Ekkor a pulzusunk az egekbe szökik. A „munkaidő” leteltével álljunk meg (ne sétáljunk és ne is üljünk le), majd várjunk minimum 45, maximum 60 másodpercet, és kezdjünk sprintelni megint. Fél óra alatt jobban elfáradunk így, mintha 2 órán keresztül alacsony intenzitású aerob edzést végeztünk volna, ráadásul ezzel a módszerrel elérhetjük az utózsírégető hatást is. Futás közben pedig kikapcsolódunk és megcsodálhatjuk a tájat is.

2. Könnyűbúvárkodás

Még időt sem kell szakítanunk a sportolásra, sem háttérbe szorítani miatta a szórakozást! A könnyűbúvárkodás ugyanis amellett, hogy aktívan megdolgoztatja az izmainkat, kiváló nyaralós-kikapcsolós időtöltés, ráadásul még a lenyűgöző tengervilággal is közelebbi kapcsolatba kerülhetünk. Félórás könnyűbúvárkodással egy kisebb csokinak megfelelő kalóriamennyiséget égethetünk el úgy, hogy szinte észre sem vesszük, sportolunk.

3. Sziklamászás

Bár a sportág kifejezetten helyhez kötött, ha nincs ötletünk, hogy merre induljunk nyaralni, látogassunk át a szomszédos Ausztriába egy Via Ferrata túrára. A jó minőségű felszerelés mellé nem árt egy tapasztalt idegenvezetőt is fogadni, aki magabiztosan keresztülvezet bennünket az erdőn a megmászható sziklafalig. Vigyázat, felszerelés nélkül mászni nem csak életveszélyes és tilos, de a következő öt nyaralásunk árának megfelelő büntetésre meg is bírságolhatnak bennünket. „Ajánlott hosszú nadrágban, sportruházatban, esetleg szabadidőruhában érkezni.

A cipő legyen kényelmes, stabil, masszív, és tartsa jól a bokát. Ha nincs bakancsunk, egy jobb minőségű terepfutó cipő is alkalmas lehet az első mászásra – később azért ajánlott beszerezni egy túrabakancsot is. Vigyünk egy sportkesztyűt is, hogy könnyebben tudjunk kapaszkodni majd a drótkötélbe, és a sziklák ne sértsék fel a tenyerünket” – javasolja Vaskó Tamás túraszervező.

4. Homok a zsákban

Ha otthon maradt a sportruha, nincs se cipőnk, se eszközünk, akkor sincs kifogás! Ha homokos tengerparton nyaralunk, percek alatt összedobhatunk magunknak egy Sandbaget, ami nem más, mint egy kisméretű sporttáska, megtöltve homokkal. Ezzel aztán számos gyakorlatot tudunk kivitelezni, a kitöréstől kezdve a guggoláson át a nehezített fekvőtámaszig. Ha nem vagyunk a Do It Yourself (DIY) mozgalom hívei, szerezzünk be egy Sparrowbaget – egy babzsák alakú sporteszközt. „Egy hagyományos kézi súlyzó és a Sparrowbag között az a különbség, hogy az utóbbiban a speciális kvarchomok folyamatosan mozgásban van, így sose tudjuk kétszer ugyanúgy megfogni, tehát mindig változatos maradhat az edzés” – magyarázza Barta Péter Sparrowbag-trainer.

5. SUP jóga

Ha idén a Balatont választjuk, akkor sem kell lemondanunk az egzotikusabb edzésformákról, remek lehetőség például a SUP-jóga, amit nem csak a trópusi szigetek partjain próbálhatunk ki. Nem kell hozzá más, csak egy szörfdeszka, némi jógatudás és a Balaton csendje. Közösségi oldalakon már több eseményt és csoportot is találunk, akikhez csatlakozhatunk a balatoni vakáció alatt.

Ezek is érdekelhetnek

Különleges cukor- és lisztmentes aranygaluska
Ez az aranygaluska recept különlegessége, hogy hagyományos cukor és fehérliszt nélkül készül, helyette természetes édességet adó sültalmakrémmel.
Óvatosan a vásárlással, ezek a ruhák megbetegítenek!
Ruhavásárláskor valószínűleg te is elsősorban arra figyelsz, hogy az adott darab jól nézzen ki, és kényelmes legyen. De gondoltál már arra, hogy milyen hatással van az egészségedre?
Rejtett kalóriák: mutatjuk, miért nem indul el a fogyásod
Ha fogyni szeretnél, érdemes odafigyelned azokra a rejtett kalóriákra, amelyek észrevétlenül hátráltathatják a céljaid elérését. Olyan ételek és italok is akadályozhatják a fogyást, amelyeket sokan egészségesnek gondolnak.
A lapos has titka: 7 napos mintaétrend, ami segít a fogyásban
Lehet, hogy te is szeretnél megszabadulni néhány pluszkilótól, vagy esetleg lapos hasra vágysz. A jó hír, hogy néhány hét alatt, megfelelő mozgással és étrenddel látványos eredményeket érhetsz el.
Szilvia fél év alatt húsz kilót fogyott
Nagyné Soltész Szilvia életében a gyerekkori évekhez hasonlóan, 40 felett is kulcsfontosságú lett a rendszeres sport és az egészséges fogyás. Amellett, hogy fitten tartja, a csoportos edzéseken tudja leginkább kiengedni a gőzt…
Menopauza 40 felett: tünetek és kezelési lehetőségek
A változókor, az ösztrogénszint csökkenése egy természetes folyamat, amely minden nő életében bekövetkezik, általában 50 éves kor körül. Ha azonban ez a folyamat még a negyedik X előtt kezdődik el, akkor korai menopauzáról beszélünk.
Kis tettek nagy célokért
A fenntarthatóság, az értékállóság, a tudatosság és újrahasznosítás már nem egy megfoghatatlan, távoli fogalomcsoport, amelyet egyénenként képtelenség lenne értelmezni, beépíteni az életünkbe. Éppen ezért mielőbb a mindennapok megszokott részévé kell tennünk annak érdekében, hogy kedvező változást érhessünk el, és egy élhetőbb világot hagyjunk a gyermekeinkre, unokáinkra.
Villámgyors és egészséges: diétás süti air fryerben percek alatt
Ha imádod az édességeket, de szeretnél egészségesebb alternatívákat kipróbálni, akkor az air fryer a legjobb barátod lehet a konyhában!

Ajánlataink