Szakértőnk, dr. Giller Myriam hosszú évek óta sikeresen kezeli a hozzá forduló fogyni vágyó pácienseket. Az olvasói levelekből kiderül, többeket az ismeretlentől való félelem tart vissza attól, hogy felkeressék a rendelőt, ezért feltettük hát azokat a kérdéseket, amelyekre valószínűleg mindenki kíváncsi lenne, mielőtt belevágna az akupunktúrás kezelésbe.

A leadott kilók megtartása  a legnehezebb

Miért nem működnek a csodadiéták?

Ha diétázni kezdünk, először agyban kell eldöntenünk, hogy fogyni szeretnénk. Azt tudomásul kell vennünk, hogy ez csakis kalóriacsökkentéssel érhető el. A diéta során elfogyasztott ételmennyiségnek kevesebbnek kell lennie, mint amennyit általában magunkhoz vennénk. Jó pár csodadiéta azt ígéri, hogy ugyanannyit ehet, mint addig, vagy hogy számolatlanul ehet csokoládét, például. A másik gyakori probléma, hogy rövid idő alatt ígérnek látványos eredményeket. Az ember ezt bírja egy-két hétig, majd kiéhezve újra enni kezd, és a nagy nehezen leadott kilók újra visszajönnek. Véleményem szerint a diéták akkor működnek, ha nem irreálisak, hanem éppen ellenkezőleg: könnyen betarthatók.

Miben segít az akupunktúra?

Az akupunktúrás fogyókúra során teljesen egészséges, megfelelő vitaminmennyiséggel és ásványi anyaggal bíró, 1200 kcal-s diéta van előírva. Az akupunktúra befolyásolja az anyagcserét, gyorsítja, elveszi az éhségérzetet. sokszor könyörgőre kell fognom a pácienseimnél, hogy egyenek!

Sokan félnek attól, hogy a kezelés alatt „éhezni” fognak? Milyen étrendi előírásokat kell betartani?

Van az a mondás, hogy „Reggelizz, mint egy király, ebédelj, mint egy polgár és vacsorázz, mint egy koldus!”. Tizenhét éve ezt vallom, amióta akupunktúrás fogyókúrával foglalkozom. Fontos a kalóriák beosztása mind mennyiségileg, mind időben. Előnyös a sokszori, kis mennyiségű evés, legalább ötször naponta, 2,5-3 óránként. A reggeli, tízórai és az ebéd legyen a napi kalóriamennyiség 70 százaléka, az uzsonna és a vacsora pedig a maradék 15-15 százalék.

Milyen sport ajánlott a kezelések alatt?

Az, hogy valaki mit sportol, sok mindentől függ. Általános szabály, hogy túlsúlyos emberek esetében az ízületek terhelése kockázatos. A jóga, a víz alatti torna, a séta kíméletesebb. Kezdetben ezeket szoktam javasolni, illetve azt, hogy változtasson közlekedési szokásain az illető. Járjon gyalog a munkahelyére vagy szálljon le korábban a buszról, és egykét megállót gyalogoljon. Szépen folyamatosan lehet emelni a fizikai terhelést.

Hogyan tartható meg az ideális testsúly?

Saját tapasztalat, hogy a leadott kilók megtartása a legnehezebb. Figyelni kell a bevitt kalóriákra, a minőségi étkezésre, és nagyon fontos a rendszeres mozgás, különösen az életkor előrehaladtával. Negyven év felett ugyanis a hormonális változások miatt a hasi elhízás gyakoribb, ez ellen csak így lehet sikerrel küzdeni.

Ezek is érdekelhetnek

Három zseniális vacsora csirkéből, ha diétázol
Nem tudjuk megunni a csirkehúst: egyik kedvenc egészséges alapanyagunk, sokféleképpen elkészíthető, csak egy kis kreativitás kell ahhoz, hogy finom, tápláló és diétába is könnyen illeszthető vacsorákat készítsünk belőle – mindössze 10-20 perc alatt.
A tél fiatalító fűszerei, mutatjuk, mit szerezz be!
A titok a téli fűszerekben rejlik, melyek még képesek akár meg is fiatalítani a testet.
Mindent a fogamzásgátlásról: melyik való neked?
A fogamzásgátlás minden párt érint, akik nem szeretnének gyereket a közeljövőben. Keressük a legjobb megoldást, ami biztonságos, és igazán illik hozzád.
Sütés nélkül készül ez a mennyei joghurt torta
Ha nincs kedved órákig a konyhában bíbelődni, próbáld ki ezt a receptet.
Ezt az új diétás kókuszgolyót imádni fogod, pillanatok alatt kész
Ez az egyszerű zöldség az indiánok kedvelt eledele volt. Jótékony élettani hatását hosszan sorolhatjuk: megfázásos betegségek hatékony ellenszere, erősíti az immunrendszert. Sósan és édesen is isteni.
Ez november legjobb diétája, karácsonyra bomba alakod lesz
A szervezet feltöltődik vitaminokkal, tápanyagokkal, méghozzá úgy, hogy közben fogyhatunk is.
Ez az ősz legjobb diétás fegyvere, így vesd be a savanyú káposztát
A savanyú káposzta és az abból készült ételek elképesztően jó hatással vannak a szervezetünkre, ezért jó lenne, ha nemcsak az ünnepi asztalon találkoznánk vele, hanem az év többi napján is.
Alma és mogyoróvaj: az egyik legjobb nasi, ha diétázol
A nassolás mindig veszélyes terep. Szerencsére léteznek olyan nasik, amelyek szinte azonnal elejét veszik az egészségtelen vágyakozásnak. Íme egy remek ötlet, amit a táplálkozástudomány szakértői ajánlanak!

Ajánlataink