Igazán hosszúak a napok, az időjárás kegyes, tombol a nyári szünet, a kora estéket legjobb aktívan tölteni, ha nem is mindennap, legalább háromszor egy héten. Mielőtt bárki azt gondolná, hogy ha az egész család kiruccan, az egy vagyonba kerül, kezdjük a legelemibb, otthon, a kertben vagy a parkban végezhető mozgásokkal. Ha mindennap 45 percet ugrabugrálunk a gyerekekkel, és egy sorozattal kevesebbet nézünk meg, akkor 1500 kalóriát is elégethetünk, ami egy okos diétával párosítva heti fél kiló fogyást fog jelenteni. De ha csak heti három alkalommal ugrabugrálunk, viszont a hétvégét aktívan töltjük, kirándulunk, vízpart mellett mozgunk, akkor a heti plusz kalóriaégetés már 3000-4000 kalória is lehet. És lássuk be, még nagyon messze vagyunk a végkimerüléstől.
A túlsúlyosak pedig tegyék le a gátlásaikat a strandolással vagy a kerékpározással kapcsolatban, és hozzák meg a döntést, hogy az egészséget és a jókedvet választják, az elégetett kalóriamennyiség egy 70 kilós ember 45 perces mozgására vonatkozik. Nagyobb súlynál egyre több lesz a kalóriafelhasználás, és persze az időtartam és az intenzitás fokozásával is.
Sport a strandon
A napozás jó dolog, de kár egész nap heverni, mert fáradtabbak leszünk, mintha mozogtunk volna. A gyerekekkel rengeteg strapás vízi játékot lehet játszani, ők bírni fogják a végtelenségig, nekünk épp elegendő lesz két-három félórás etap. Az egyikben vízifogócskázhatunk, a másikban rendezhetünk bójakerülő úszóversenyt, estefelé pedig merészkedjünk el a röplabdapályára, lesz, ami lesz. Még befizethetünk fél óra vízibiciklizést is, és garantáltan mindenki jól alszik este, és fél kiló
is lemegy, már ha elkerüljük a lángossütőt.
El otthonról, bringával
Egyre több a bringás család és a bringás közösség. Ha kezdők vagyunk a nagyobb túrázásban, akkor némi edzés után érdemes csatlakozni olyanokhoz, akik már rutinosak a nagyobb túrában, tudják, hol érdemes megállni, esetleg segítenek, ha defektet kapunk. Nagyon sok kerékpárút van ma már, az interneten mindegyikről találunk információkat. a hobbibicajosok úgy tartják, két nagy nyári kötelező van, a Balaton megkerülése és a Kékestető megmászása. az utóbbit ne a legnagyobb kánikulára időzítsük. De eleinte kezdjük kisebb túrákkal, esténként tekerjünk 45 percet kényelmes tempóban.
Ha már könnyedén megy, akkor növeljük a sebességet, döntögessük meg saját rekordjainkat. két hét múlva már belevághatunk 1-1,5 órás tekerésbe is. A kondink napról napra javul, pár hét után már tehetünk egy félnapos túrát, akkor már 40 km meg se kottyan.
Hegyek között, völgyek között
A nagy melegben az erdei túrázás kifejezetten üdítő lehet. a kisebb kirándulásokhoz is készüljünk fel kullancsriasztóval, a nagyobbaknál kötelező. Túrázni jó cipőben érdemes, ez a gyerekekre is vonatkozik, ne nyári szandálban vagy papucsban vágjunk neki az erdőnek. Itt is tartsuk a fokozatosság elvét, könnyebb túrákkal kezdjük, ha nem vagyunk minimálisan edzettek. A túrázást legjobb összekapcsolni várlátogatásokkal, így az interneten kalandozó gyerekeknek is lesz némi fogalmuk, hogyan éltek a történelmi időkben.
Az országos kéktúra útvonalára számos helyen csatlakozhatunk, még bélyegeket is gyűjthetünk a teljesítményünkről. a merészebb, kalandokat kedvelő családok eltölthetnek egy éjszakát akár turistaházban is. Persze a modern szórakozási formák is beköltöztek a természetbe, az erdőkbe, egyre több kalandpark várja a családokat, kiépített kötélpályákkal, több nehézségi fokozatban. Van olyan tóparti kalandpark is, ahol vizes játékok is vannak, ezekben egy napot gond nélkül eltölthetünk, de ez nem tartozik az olcsóbb szórakozások közé.