Még nem késő helyszínt keresni az újévi sportos-életmódváltós fogadalmakhoz. Ma már lépten-nyomon újabb edzőtermekbe botlunk, széles a választék. Nem mindegy azonban, hogy milyen terem mellett kötelezzük el magunkat. Mire figyeljünk, mikor termet választunk?

Edzőtermi iránytű

LOKÁCIÓ

Az első és legfontosabb kritérium: ne legyen túl messze. Mert legyünk őszinték, a város másik végébe nem szívesen araszolunk el este, munka után a dugóban, vagy kelünk sokkal korábban ugyanezért reggelente. Legjobb, ha az edzőterem az otthonunkhoz, a munkahelyünkhöz, az iskolánkhoz (vagy a gyerek iskolájához) közel esik, így a napi fuvarozás közben útba tudjuk ejteni.

ÁRAK

Ahány edzőterem, annyiféle akció. Mielőtt azonban aláírnánk a szerződést, alaposan olvassuk át. Nem feltétlenül a legalacsonyabb ár a legjobb, de attól még, hogy mélyen a pénztárcánkba nyúlunk, nem biztos, hogy jól járunk. A legtöbb edzőterem év elején akcióval csábít – nézzük át alaposan, mit kapunk a pénzünkért. Több helyen ajánlanak mindenféle pluszjuttatást némi többletért. Ezekre sem kell azonnal rábólintani, gondoljuk végig, hogy valóban ki fogjuk-e használni ezeket az extrákat.

A legtöbbre általában semmi szükség, de a csábító akció miatt könnyen fizetünk vagyonokat feleslegesen. Szintén nem ajánlott hosszú időre aláírni. Persze, ha fél évreévre kötelezzük el magunkat, havi vagy heti bontásban olcsóbban jövünk ki, de ez sem feltétlenül jó ötlet. Lehet, hogy mégse nyeri el a tetszésünket a terem, elköltözünk vagy a munkánk változik meg. Főleg az ismeretség elején jó, ha óvatosak vagyunk: adjunk időt magunknak, ismerjük ki alaposan a termet, az edzőket.

NYITVA TARTÁS

Ma már egyre több terem tart nyitva éjjel-nappal, ez azonban még nem magától értetődő. Hogy elkerüljük a tömeget, sokan szeretünk korán reggel vagy késő este edzeni. Érdemes átnézni a nyitvatartási időket, vajon tudunk-e a megszokott időnkben sportolni a teremben. Szintén fontos az ünnepi nyitva tartás, hiszen egyáltalán nem biztos, hogy hétvégén vagy az ünnepnapokon nyitva tart a terem.

TISZTASÁG

Erre is érdemes időt szánni: nem biztos, hogy az első bejárásnál feltűnik, mennyire tiszta a terem. Jó, ha megvizsgáljuk, milyen állapotban vannak a zuhanyozók, öltözők. Nyugodtan rákérdezhetünk a recepción, hogy milyen gyakran takarítanak. Nézzünk körbe, találni-e a teremben törlőkendőt, fertőtlenítőt (jobb esetben többet is), amivel használat után lehetőségünk van áttörölgetni a gépeket.

TEREMMÉRET, TÖMEG

A legjobb edzőtermekben sajnos számítani kell tömegre, főleg a munkaidő lejárta után (és az év elején). Ezzel nem lehet mit kezdeni, de érdemes felmérni a terepet, megnézni, hogy mekkora tér, hány gép áll rendelkezésre, hogy ne várakozással teljen az értékes, sportra fordítandó idő, illetve, ne érezzük rosszul vagy siettetve magunkat, ha hosszabb ideig használunk egy-egy eszközt. Rákérdezhetünk arra is, hogy melyek a legzsúfoltabb napszakok, illetve, hogy körülbelül mennyien látogatják a termet. Érdemes utánajárni annak is, lesz-e helyünk a nyújtásra.

Több teremben sajnos a helyspórolás miatt nincs elkülönített terület, ahol nyújtani tudunk (arról már nem is beszélve, hogy ezt segítő eszközök milyen kevés teremben találhatók), ha mégis, a tér szűkös. Pedig a nyújtás legalább olyan fontos, mint maga az edzés, és ha erre egyáltalán nincs lehetőségünk a teremben, érdemes továbbkeresni.

GÉPEK

Az edzőtermi múlt és az önismeret ebben segíthet: inkább kardiózni vagy súlyt emelni szeretnénk? Bérletvásárlás előtt nézzük meg, hogy milyen gépek állnak rendelkezésre, miből mennyi van és azok milyen állapotban vannak. Tudják-e a futópadok az alapértékeket (például a pulzusszámot) mutatni? A biciklik pedálján van-e szíj? (Nagyon bosszantó, ha nem tartja semmi a lábat). Menynyi súly és milyen méretben áll rendelkezésre? Van elég fekvenyomó pad? Minden izomcsoportot meg tudunk-e mozgatni az eszközökkel?

Bosszantó, ha egy hosszabb távú bérlet megvásárlása után szembesülünk a problémákkal. Természetes, hogy időnként egy-egy masina elromlik, de ha szólunk az alkalmazottaknak, és pár nap után sincs változás, vagy hetekig „üzemen kívül” találunk több gépet is, érdemes elgondolkodni a váltáson.

Ezek is érdekelhetnek

5 ínycsiklandó, előre elkészíthető saláta a húsvéti asztalra
Isteni medvehagymás finomságok, ha diétázol
A medvehagyma nemcsak ízletes, hanem tele van vitaminokkal és jótékony hatású vegyületekkel. Próbáld ki ezt a három könnyen elkészíthető, diétába is beilleszthető receptet.
Diétás húsvéti csokitojás eperhabbal: könnyed élvezet édes pillanatokra
Fedezd fel a diétás húsvéti csokitojás eperhabbal receptjét! Könnyed, finom édesség, ami nem terheli a diétádat, mégis ínycsiklandó élményt nyújt a húsvéti ünnepekre.
Önreflexió: Mi az a tükörgyakorlat?
Mikor volt utoljára, hogy úgy igazán, ítélkezésmentesen belenéztél a tükörbe, és végig szemlélted azt a személyt, aki visszaköszön róla? Hetekkel, hónapokkal ezelőtt, netán még soha? Pedig ennek a rutinnak akár az életedet megváltoztató hatása is lehet.
5 titok, amit a kifutók modelljei sosem mondanak el – most kiszivárgott
A Victoria’s Secret exmodellje elárulta, mely napi szokások segítették a tökéletes alak és bőr megőrzésében.
Különleges cukor- és lisztmentes aranygaluska
Ez az aranygaluska recept különlegessége, hogy hagyományos cukor és fehérliszt nélkül készül, helyette természetes édességet adó sültalmakrémmel.
Óvatosan a vásárlással, ezek a ruhák megbetegítenek!
Ruhavásárláskor valószínűleg te is elsősorban arra figyelsz, hogy az adott darab jól nézzen ki, és kényelmes legyen. De gondoltál már arra, hogy milyen hatással van az egészségedre?
Rejtett kalóriák: mutatjuk, miért nem indul el a fogyásod
Ha fogyni szeretnél, érdemes odafigyelned azokra a rejtett kalóriákra, amelyek észrevétlenül hátráltathatják a céljaid elérését. Olyan ételek és italok is akadályozhatják a fogyást, amelyeket sokan egészségesnek gondolnak.

Ajánlataink