- Ha futással fejezi be az edzést, ne hanyagolja el a nyújtást! Nemcsak a szívnek van szüksége a terhelés fokozatos csökkentésére az edzés végén, de az izmoknak is nyugalmi állapotba kell kerülniük. Ilyenkor a legmegfelelőbb a statikus nyújtás, amely során legalább 10-30 másodpercig kell kitartani az adott testhelyzetet, ezzel is nyújtjuk az izomrostokat.
- Ha nem azon a testrészén érzi az eredményt, ahová nyújt, akkor vélhetőleg rosszul csinálja. A rossz testhelyzet miatt elmaradhat az adott izomcsoport nyújtása. Használja a szabad kezét, hogy érezze az adott izmot, melynek kezdetben feszesnek, majd nyújtás után lazának kell lennie.
- Ha egy sérülést nem vesz komolyan, és ráedz nagy hibát követ el. A szakadt, sérült izom megnyújtásával nagyobb kárt is okozhat, mint gondolná. Általános szabály, hogy amennyiben az izomfájdalom néhány nap múlva nem szűnik meg, akkor érdemes orvoshoz fordulni. Részleges izomszakadás esetébe 3-6 hetes pihentetés javasolt, az adott izomcsoportra vonatkozóan. Majd a gyógyulás után, fokozatosan, alacsony intezitással érdemes elkezdezni az edzést.
Ezeket már olvasta?