Bemelegítés és nyújtás nélkül nincs edzés! Ezt már szinte mindenki tudja, ám az sem mindegy, hogy hogyan nyújt az ember sportolás után! Kerülje el ezeket a hibákat, és elmaradnak a sérülések.

Kerülje el a sérülést! 3 általános hiba nyújtásnál

  1. Ha futással fejezi be az edzést, ne hanyagolja el a nyújtást! Nemcsak a szívnek van szüksége a terhelés fokozatos csökkentésére az edzés végén, de az izmoknak is nyugalmi állapotba kell kerülniük. Ilyenkor a legmegfelelőbb a statikus nyújtás, amely során legalább 10-30 másodpercig kell kitartani az adott testhelyzetet, ezzel is nyújtjuk az izomrostokat.
  2. Ha nem azon a testrészén érzi az eredményt, ahová nyújt, akkor vélhetőleg rosszul csinálja. A rossz testhelyzet miatt elmaradhat az adott izomcsoport nyújtása. Használja a szabad kezét, hogy érezze az adott izmot, melynek kezdetben feszesnek, majd nyújtás után lazának kell lennie.
  3. Ha egy sérülést nem vesz komolyan, és ráedz nagy hibát követ el. A szakadt, sérült izom megnyújtásával nagyobb kárt is okozhat, mint gondolná. Általános szabály, hogy amennyiben az izomfájdalom néhány nap múlva nem szűnik meg, akkor érdemes orvoshoz fordulni. Részleges izomszakadás esetébe 3-6 hetes pihentetés javasolt, az adott izomcsoportra vonatkozóan. Majd a gyógyulás után, fokozatosan, alacsony intezitással érdemes elkezdezni az edzést.

Stretching Sacramento Kings GIF by NBA - Find & Share on GIPHY

Ezeket már olvasta?

 

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Mire jó az orvosi masszázs? A kéz gyógyító ereje
Az orvosi masszázsként is emlegetett fizioterápiás módszer a mozgásszervi betegségek kezelésére, önállóan vagy gyógytorna kiegészítéseként, de a megelőzés tekintetében is fontos lehet. Eláruljuk, hogy pontosan milyen problémáknál érdemes szakembert felkeresni.
Jógázz a felhők felett!
A jóga egyik szépsége, hogy szó szerint bárhol végezhetjük.
Íme az ősz kedvenc diétás vacsorája: marhahúsos karfiolpite
Számos remek karfiolos recept után most egy újabb szuper ötlet! Így kápráztasd el a családodat ezzel az ínycsiklandó étellel!
Ezért használd a kókuszt, ha diétázol
Az egzotikus gyümölcs, és annak felhasználásával készült készítmények rendszeres fogyasztása nemcsak az érzékszerveinket kényezteti: szervezetünkre gyakorolt pozitív hatásai az egészségünket is fokozzák.
Mit szimbolizál a jegygyűrű?
A jegygyűrű évszázadok óta fontos szimbóluma a házasságnak és az elkötelezettségnek. Ahogy az idők során a szokások és hagyományok változtak, úgy alakult a jegygyűrű jelentése is, azonban alapvető szimbolikája ma is megmaradt. Ebben a blogban áttekintjük, mit jelképez a jegygyűrű, és hogyan illeszkedik ez a mai kor elvárásaihoz.
Mónika fitt nagyi akart lenni: 4 hónap alatt 18 kilót fogytam
Borda Mónika évtizedekig el sem tudta képzelni, hogy sportolásba kezdjen. Életmódváltása után, 55 évesen kezdett el futni. Azóta minden hétköznap hajnalban megtesz 10 km-t, hétvégén pedig a dupláját.
Kifinomult ízléssel, stílusosan megkomponálva közeleg hazánk legszebb Borfesztiválja
A Borfesztivál látogatói újra megcsodálhatják Magyarország gazdag örökségét és felfedezhetik hazánk borkiválóságait a hagyományokat őrző épületek között sétálva.
A nyár végén sem késő megszabadulni a narancsbőrtől
A nyár beköszöntével újra előtérbe kerül a kérdés: vajon idén sikerül-e végre elérni a sima, narancsbőrmentes bőrt a bikini szezonra? Lehet, hogy már mindent kipróbáltál – krémek, pakolások, különféle kezelések –, de a makacs narancsbőr még mindig nem adta meg magát. Az idő sürget, és attól tartasz, hogy ismét lemaradsz a vágyott alakról ebben a strandszezonban is. Ismerős érzés, ugye?

Ajánlataink