Súlyzók, kettlebell
Odáig sokan eljutnak, hogy vesznek néhány kézi súlyzót, de otthon hamar kiderül, nem is olyan magától értetődő, hogy mit kellene velük csinálni. A súlyzók használatánál fontos, hogy a szakemberek utasításai szerint végezzük a gyakorlatokat, ne csak úgy találomra, mert abból több baj származhat, mint haszon. Mind a kivitelezés pontossága, mind az ismétlésszám meghatározása fontos ahhoz, hogy eredményt érjünk el. A kettlebell használata teljes körű edzést biztosít, mert erősíti az izmokat, fejleszti az egyensúlyt, és megdolgoztatja a szívet és az érrendszert is.
Fontos!
Nem kell megijedni a kettlebelltől a lányoknak sem, kiválóan alkalmas a fenék és a csípő környékének formálására is.
Gumiszalag
A színes, változatos erősségű gumiszalagokkal elsősorban karra és lábra dolgozhatunk, de az állóképességünket is fejlesztik. Ha a gyengébb szalagot választjuk, akkor nagy ismétlésszámmal szálkásíthatunk. Ha az erősebb szalaggal végezzük a gyakorlatokat, akkor értelemszerűen erősíteni tudunk. A csomagolásban találhatunk egy füzetet, amelyben bemutatják a gyakorlatokat.
Hasznos!
A gumiszalagos edzés azért hatékony, mert mind a kifeszítés, mind a visszaengedés erő ellenében történik. Dupla munka, duplán gyors eredmény.
Fittball
Az óriási labdával gyógytornát, tartásjavító gyakorlatokat és saját súlyos erősítő edzéseket is végezhetünk. Nagyon hasznos eszköz, és meglepően izzasztó és nehéz gyakorlatokkal találkozhatunk. Nem árt szakembert megkérdezni arról, melyek a számunkra megfelelőek, de a YouTube-on is találhatunk videókat. Mi több, ülhetünk is rajta az íróasztal mellett, mert óvja az ízületeket, és segít megelőzni a gerincproblémák kialakulását.
Ugrókötél
Állóképesség növelésére és zsírégetésre is használhatjuk ezt a mozgásformát. A láb izmai mellett a karizmot és a vállat is erősíti. Mindig megfelelő sportcipőben ugráljunk, és előtte alaposan melegítsünk be. Teszteljük, mennyit bírunk, kezdőként 1 perc is komoly teljesítmény lesz. Egy hétig napi 1 percet ugráljunk, aztán a következő héten emeljük 1/2 perccel az időtartamot, és így tovább. Ha már jól megy, akkor napi két alkalommal is beiktathatjuk a napirendbe, hiszen villámgyorsan megvagyunk az edzéssel. S hogy hova lehet fejlődni? Lehet növelni a sebességet, az intenzitást és variálni a technikákat.
Érdekes!
Az ugrókötél-gyakorlatok az aerob edzést és a koordináció fejlesztését kombinálják, különösen a bokszolók és birkózók alkalmazzák a felkészüléseik során.