Minden kultúrának megvannak a saját szokásai, amelyek segítenek megőrizni a karcsúságot. Európa egyes országaiban például a pincér kérés nélkül tesz egy kancsó vizet az asztalra, míg más országokban külön kérni kell még a csapvizet is. Ezért aztán az emberek gyakran inkább cukros, szénsavas üdítőt rendelnek, nem törődve a pluszkalóriákkal. Összeállításunkban testsúlycsökkentő ötletek közül válogattunk, szerte a világból.

Súlycsökkentő tippek a nagyvilágból

THAIFÖLD
Fűszeres ételek

A thai ételek igencsak fűszeresek. A csípős paprika serkenti az anyagcserét, de az igazi pozitívuma, hogy lassítja az evést. Az emberek ugyanis szeretnek habzsolni, és mire a szervezet jelez, hogy jóllakott, már túl sokat ettek. A lassabb evés hatékony súlycsökkentő módszer, és erősebb fűszerezéssel könnyebben elérhető.

BRAZÍLIA
Köretnek rizses bab

Nemcsak a karneváli táncoknak köszönhetik a fittségüket a brazilok, hanem a csaknem minden étkezéskor fogyasztott, hagyományos fogásnak számító rizses babnak is. Tanulmányok szerint az elsősorban rizst és babot tartalmazó étrend a tipikus nyugati ételekhez képest 14 százalékkal csökkenti az elhízás kockázatát. Ennek oka az alacsonyabb zsír- és magasabb rosttartalom, ami szabályozza a vércukorszintet.

HOLLANDIA
Mindenhová kerékpárral

A hollandok 54 százaléka mindennap kerékpárral jár a munkahelyére, de az ügyeik intézéséhez is biciklire pattannak. Sőt szabadidejükben is szívesen túráznak kerékpárral. Egy átlagos holland évente 870 kilométert pedálozik. Amszterdam egyes negyedeiben még a közlekedési lámpákat is a kerékpárok sebességéhez hangolják.

LENGYELORSZÁG
Otthoni étkezés

A lengyel családok az otthoni étkezést részesítik előnyben, így éves szinten komoly összeget spórolnak meg. Készítsen listát arról, hogy milyen gyakran étkezik házon kívül és mennyit költ olyankor. Ha csökkenti az éttermi étkezéseket, nemcsak pénzt spórolhat, az egészsége megőrzéséért is sokat tett. Bizonyított, hogy azok, akik rendszeresen étteremben esznek, gyakrabban küzdenek súlyfelesleggel, mint azok, akik házi koszton élnek.

NÉMETORSZÁG
Kihagyhatatlan reggeli

A németek 75 százaléka mindennap reggelizik, ráadásul a reggelijük teljes kiőrlésű gabonából és gyümölcsből áll. Táplálkozási szakértők évek óta hangoztatják, hogy reggelizni muszáj: ha ugyanis nem reggelizünk, az agy jutalomközpontja erős izgalomba jön, ha magas kalóriatartalmú élelmiszert látunk, és nagyobb valószínűséggel engedünk a kísértésnek.

SVÁJC
Napindítónak egy tálka müzli

A zab- vagy más gabonapelyhekből, gyümölcsből, olajos magvakból kevert müzli minden összetevője segíti az egészség megőrzését és a testsúly szinten tartását. A müzlit egy svájci orvos több mint 100 évvel ezelőtt kísérletezte ki betegei táplálására, ma viszont jellemzően reggelire fogyasztják az ország lakói. Rosttartalmának köszönhetően hosszú ideig jóllakottságérzetet biztosít, és csökkenti a rossz koleszterin szintjét. Kerülje a cukrozott müzliket!

NAGY-BRITANNIA
Kis adag ételek

A briteknél – talán a II. világháború jegyrendszerének köszönhető spórolás miatt – a mai napig viszonylag kis adag ételek kerülnek az asztalra az éttermekben és otthon is. Ezzel elkerülhető a túlevés.

FRANCIAORSZÁG
Ráérős étkezések

A franciák jeleskednek a kényelmes családi étkezésekben. A francia családok 92 százaléka esténként együtt vacsorázik és beszélget. Bár pont az ellenkezőjét gondolnánk, a hosszú étkezés valójában kevesebb evésre ösztönöz. A beszélgetés alatt ugyanis lassabban eszünk és könnyen észrevesszük, ha már jóllaktunk.

Ezek is érdekelhetnek

Sütés nélkül készül ez a mennyei joghurt torta
Ha nincs kedved órákig a konyhában bíbelődni, próbáld ki ezt a receptet.
Ezt az új diétás kókuszgolyót imádni fogod, pillanatok alatt kész
Ez az egyszerű zöldség az indiánok kedvelt eledele volt. Jótékony élettani hatását hosszan sorolhatjuk: megfázásos betegségek hatékony ellenszere, erősíti az immunrendszert. Sósan és édesen is isteni.
Ez november legjobb diétája, karácsonyra bomba alakod lesz
A szervezet feltöltődik vitaminokkal, tápanyagokkal, méghozzá úgy, hogy közben fogyhatunk is.
Ez az ősz legjobb diétás fegyvere, így vesd be a savanyú káposztát
A savanyú káposzta és az abból készült ételek elképesztően jó hatással vannak a szervezetünkre, ezért jó lenne, ha nemcsak az ünnepi asztalon találkoznánk vele, hanem az év többi napján is.
Alma és mogyoróvaj: az egyik legjobb nasi, ha diétázol
A nassolás mindig veszélyes terep. Szerencsére léteznek olyan nasik, amelyek szinte azonnal elejét veszik az egészségtelen vágyakozásnak. Íme egy remek ötlet, amit a táplálkozástudomány szakértői ajánlanak!
Vaníliás keto keksz, készítsd el otthon gyorsan
Az elmúlt években nagy népszerűségre tett szert a magas zsírbevitellel operáló ketogén diéta. Lássunk most egy remek desszertet, mely ezt az elvet követi és pillanatok alatt el is készül.
Marianna 26 kilót fogyott: „Újra érzem, hogy nő vagyok”
Fontos, hogy a gyerekek, kamaszok milyen környezetben nőnek fel, és milyen nőképet látnak maguk előtt. Marianna (50) ebből a szempontból is gondos anya, aki még a fogyásnál is ügyelt arra, hogy jó példát mutasson.
Hogyan ehetünk birsalmát, ha diétázunk?
Savanykás ízű, nehezen tisztítható gyümölcs – mégis, a birsalma az egyik legegészségesebb őszi csemege. Érdemes esélyt adni az illatozó, aranysárga almának.

Ajánlataink