NŐIES ALAKOT ÉRHETSZ EL VELE
A súlyzós edzés a hiedelemmel ellentétben nem tesz férfiassá, sokkal inkább a nőies oldalunkat erősíti! A formás, kerek izmok kiemelik a popsit, a csípőt, a vállakat, szépítik a hátat, vékonyítják a derekat, így fokozatosan közelíthetsz a vágyott homokóra alkathoz. Nem engedi, hogy formátlanul vékony légy.
CSÖKKENTI A TESTZSÍRT
Az izmaid erősítésével és növelésével hozzájárul, hogy több zsírt égess, mint előzőleg. A megfelelő zsír-izom arány segít a hasi elhízás megelőzésében, amely a zsigeri zsírok negatív hatása miatt
korunk egyik legegészségkárosítóbb problémája. A nagyobb izomarány jobb anyagcsere-folyamatokat eredményez, több kalóriát égetsz el, így akkor sem éhezel, ha aktív vagy.
SEGÍT MEGÓVNI AZ EGÉSZSÉGET
Az anaerob mozgás edzi a szívet, és a keringés javításán keresztül az állóképességet is pozitívan befolyásolja. Gyorsabb regenerációt tesz lehetővé, továbbá erősíti az immunrendszert, miközben optimalizálja az anyagcserefolyamatokat. Ezáltal hatással van a vércukorszintre, az ösztrogénszintre, sőt a teljes hormonháztartásra.
MENTÁLISAN, LELKILEG ERŐSÍT
A súlyokkal végzett sport sikerélményt ad, egyúttal feltölt energiával. Mérhető a fejlődés, hiszen egyre nagyobb súlyokat tudsz megmozgatni, és ehhez nem kell magyarázat, a számok nem hazudnak! Egy-egy jól sikerült edzés végén igazi hősnek érezheted magad. A koncentráció, a külvilág kikapcsolása, valamint a párhuzamosanzajló kedvező élettani folyamatok miatt a mentális, illetve pszichés betegségek gyógyításában is fontos szerepet kaphat ez a mozgásforma.
KÖZÖSSÉGET ÉPÍT
Bár a súlyzós edzés kifejezetten egyéni sport, komoly közösségformáló erővel bír. Akár egy barátnővel indulsz edzeni, akár a helyszínen kötsz új ismeretségeket, e téren is mindenképpen előnyödre válik. A rendszeres látogatók már barátként szokták egymást üdvözölni.
LASSÍTJA AZ IZOMVESZTÉST
Az életkor előrehaladtával az ember természetes módon veszít az izomtömegéből, egyidejűleg pedig lassul az anyagcseréje, ami további egészségügyi problémákhoz vezethet. A súlyzós edzéssel lassíthatod az öregedési folyamatot, miközben a tested energikus marad. 50 éves kor felett különösen ajánlott súlyzós gyakorlatokat végezni a test karbantartása érdekében.
REMEK FEGYVER A CSONTRITKULÁS ELLEN
Jelenleg nincs jobb eszköz a súlyok emlegetésénél a csontritkulás megelőzésére, illetve kialakult betegség esetén a folyamat lassítására. Segíti a megfelelő tápanyagok beépülését, növeli a csontsűrűséget. A jó állapotú izmok javítják az egyensúlyérzéket és a mozgáskoordinációt, az edzés hatására rövidül a reakcióidő, ami segít megelőzni az esést vagy a botlást.
SZEMMEL LÁTHATÓ FEJLŐDÉST EREDMÉNYEZ
A súlyzós edzés egyik nagy előnye, hogy megfelelő étkezés mellett gyorsan jönnek az eredmények – márpedig semmi sem motivál jobban, mint a saját fejlődésed és a begyűjtött bókok. Újabb és
újabb célokat tűzhetsz ki, anélkül, hogy kudarcélményed lenne.
GÉPEKKEL VÉGEZVE MÉG BIZTONSÁGOSABB
A szabad súlyok mellett érdemes megemlíteni a gépeket, ugyanis ez a legbiztonságosabbmódja a súlyokkal végzett edzésnek. A kötött pályán mozgó munkavégzés csökkenti a sérülés esélyét,
ráadásul a gép úgy dolgoztat meg, hogy a lehető legkevésbé tudsz eltérni a feladatok szabályos végrehajtásától. További előny, hogy az izolációs mozgás hatására jobban elválasztod egymástól
az izomcsoportokat, és kisebb az esély a nem kívánt átterhelésre.
MAGABIZTOSSÁ TESZ
A súlyzós edzés a lehető legjobb önbizalomnövelő, még a járásod is egyenesebb, magabiztosabb lesz. Próbáld ki, mennyivel erősebbnek érzed magad már egy rövidebb és kisebb intenzitású súlyzós edzés után is – hát még ha mindent beleadsz!
A súlyok megválasztásánál a legfontosabb szempont, hogy helyesen tudjuk kivitelezni a feladatot. Gyakran megesik, hogy túlvállaljuk magunkat, ami elsősorban a gyakorlat hatékonyságát
csökkenti, másodsorban lehetséges, hogy így végül nem azt az izomcsoportot fogjuk használni, amit terhelni szeretnénk, és persze a sérülés veszélye is nagyobb. Természetesen a szükségesnél kisebb súly alkalmazása sem szerencsés, hiszen amennyiben nem éri megfelelő inger az izmainkat, nem az elvárásaink szerint fejlődünk.