Salátát eszel salátával, megvonod magadtól a finom falatokat, még némi sportra is ráveszed magad, a mérleg mégsem mozdul. Vagy ha igen, akkor is csak felfelé. Mit csinálhatsz rosszul? El sem hiszed, milyen apróságokon múlhat a fogyókúra sikere.

Íme a legdurvább okok, amiért nem tudsz lefogyni

1. Kézzel eszel

Egy felmérés szerint a kézzel ehető ételek 30 százalékkal jobba hizlalnak, mint azok, amelyekhez evőeszköz szükséges. Ennek egyik oka, hogy kézzel enni gyors, egyszerű és kényelmes. Próbáltad már például villával vagy kanállal enni a chipset. Vagy a popcornt? Esetleg a csokit? Igyekezz mindig olyan ételt enni, amelyhez szükséges valamilyen evőeszköz is.

DF-tipp: Készíts gyümölcssalátát, amelybe válogatottan finom gyümölcsöket darabolsz. Egy nagyobb tálban tedd be a hűtőbe, és apránként, kis adagokban csipegesd el. Mondjuk villával.

2.Túl sokat iszol

Reggel narancslé, az ebédhez kóla vagy üdítő, délután gyümölcslé, a vacsora mellé szörp. Ezek mind teljesen felesleges, pluszkalóriák. El sem hinnéd, mennyi kalória rejlik ezekben az italokban. Lehet bármilyen cukormentes, 0 kalóriás egy üdítő, rejtett cukrot szinte biztosan tartalmaz. És mivel a szomjat sem oltja tökéletesen, hajlamosak lehetünk a megengedettnél többet inni belőle. Igyál citrommal, lime-mal, naranccsal ízesített ásványvizet vagy gyümölcsös gyógyteákat. Ez utóbbiak nem csak melegen, hidegen is nagyon finomak.

DF-tipp: Ha nem tudsz lemondani a reggeli gyümölcsléről, fele-fele arányban keverd ásványvízzel. Így az elfogyasztott kalóriának pontosan a felét fogod bevinni a szervezetbe.

3. Kevesebb gyümölcsjoghurtot

A legtöbb ízesített – sőt édes – gyümölcsjoghurt rengeteg cukrot tartalmaz. Mivel ezeknek a joghurtoknak a valódi gyümölcstartalmuk elég alacsony, a gyümölcs ízét cukorral, édesítőszerrel és egyéb adalékanyagokkal pótolják. Fogyassz inkább natúr joghurtot és ahhoz keverj friss vagy fagyasztott gyümölcsöt.

4. Bánatevés

Vannak, akik bánatukban magukba fordulnak és isznak, de vannak, akik esznek. Nyilvánvalóan egyik sem jó megoldás. Az alkohol károsítja a májat és az agysejteket, a szénhidrátban és cukorban gazdag ételek – amelyeket kínkeservünkben boldogsághormon gyanánt magunkhoz veszünk – nagyon hizlalnak. Közös tulajdonsága az ételnek és az italnak, hogy mindkettő súlyos függőséget okoz. Keress más kiutat a depresszióból.

5. Örömivás

Ha már emlegettük a túl sok italt, akkor nem szabad elfeledkeznünk a gyümölcslevek mellett az alkoholról sem. Azt már említettük, hogy függőséget okoz. Ám mindezek mellett még hizlal is. Mindenféle alkoholban rengeteg kalória rejtőzik. Ráadásul az italtól az ember megéhezik, és mivel az alkohol butít, tompítja az érzékeket és érdektelenné tesz, ilyenkor aztán jöhetnek a legzsírosabb falatok. Kalória + kalória = túlsúly.

6. Túl sokat reggelizel

reggeli, fáradtság, egészséges

Fotó: Shutterstock

Természetesen a legjobb a reggelt egy könnyű, tápláló reggelivel kezdeni. De ezt sem szabad túlzásba vinni. Ha túl sokat eszel reggelire, akkor elálmosodik a szervezet, eltunyul és tompulnak az érzékeid. Ráadásul ettől valószínűleg nem fogsz kevesebbet enni ebédre. Ha müzlit eszel, ne adj hozzá 1,5 dl tejet, ha kenyeret eszel reggel, hidd el, elegendő egy szelet pirítós is sok zöldséggel. A lényeg, hogy ne érezd magad reggeli után teljesen telítettnek.

7. Sok a kilengés

Azt gondolod, a rendszeres sport és az egészséges életmód feljogosít arra, hogy időnként bűnözz, és cukorban, zsírban vagy szénhidrátban gazdag falatokhoz nyúlj? Jól gondolod. Feltéve, ha ezt nem gondolod túl gyakran. Hetente maximum egy alkalommal engedheted meg magadnak büntetlenül egy fagyit, egy süteményt, egy kis pékárut vagy egy szelet pizzát. Ennél többet már viszonylag nehéz kompenzálni.

8. Zérókalóriás italok

Sokan folyamodnak a „folyadékot folyadékkal” technikához. Vagyis az éhségérzetet étel helyett cukormentes szénsavas üdítőkkel pótolják. Ezek átmenetileg valóban csillapítják az éhségérzetet, de hosszú távon elsavasítják a szervezetet, puffadást és gyomorégést okoznak. Ha valóban lapos hasat szeretnél, akkor igyál gyógyteát citrommal ízesítve.

9. Túl sok a tiltás

A túl sok kilengés, de a túl sok tiltás sem vezet eredményre. Ha erőszakkal megtagadjuk magunktól a kedvenc ételeinket, ez ellen az idegrendszer egyszer csak fellázad, és a túl sok tiltás túlevésbe, habzsolásba torkollik. Ha tudjuk magunkról, hogy csokoládé- vagy tésztafüggők vagyunk, jelöljünk ki a naptárunkban a hónapban egy napot, amikor azt a bizonyos ételt bátran fogyaszthatjuk. Így lesz egy kitűzött cél a szemünk előtt, ami megakadályozza az esetleges túlevést.

10. Csak semmi plus size!

Mármint az éttermekben. A legtöbb kifőzdében, étteremben – különösen a gyorséttermekben – túl nagy adag ételeket adnak. Rendelj fél adagot mindenből és utasítsd vissza a plus size méreteket. Ne motiváljon se a nagy adag sült krumpli, se a nagy adag üdítő. Gondolj arra, ezek mind teljesen felesleges kalóriák. Kis vagy fél adaggal is tökéletesen jól lehet lakni. És olcsóbb is.

11. Túl sokáig maradsz ébren

És ehhez túl korán kelsz. A szervezet pedig energia nélkül marad és táplálékot igényel, hogy rendesen tudjon működni. És naná, hogy nem párolt halfilére fogsz vágyni, hanem cukorra, tésztára, sütire, csokira. Amiből hirtelen, gyorsan és azonnal energiához juthatsz. És ami pont ugyanilyen gyorsan válik felhalmozott zsírréteggé.

12. Azt gondolod, hogy a mozgás mindent kompenzál

A mozgás valóban hatékony módszer nem csak a fogyáshoz, de a megszerzett súly megtartásához is. A rendszeres sport azonban korántsem jelent egyet a korlátlan evés lehetőségével. A sport által elégetett kalóriák száma véges, így nem ehetünk korlátlanul, csak azért, mert hetente párszor edzünk is. Ügyelj arra, hogy a bevitt kalóriamennyiség egyensúlyban legyen az elégetett kalóriák mennyiségével, ellenkező esetben, a sok sport dacára, a mérleg nyelve a rossz irányba indulhat el.

Reggel narancslé, az ebédhez kóla vagy üdítő, délután gyümölcslé, a vacsora mellé szörp. Ezek mind teljesen felesleges, pluszkalóriák. Helyettük igyon citrommal, lime-mal, naranccsal ízesített ásványvizet vagy gyümölcsös gyógyteákat

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Liszt nélkül készül ez a mangós piskóta – a nyár egyik legfinomabb süteménye
Könnyű, puha és ellenállhatatlanul gyümölcsös desszert, amely tökéletes választás a nyári napokra. Ez a mangós piskóta liszt nélkül készül, mégis légiesen könnyű, miközben a joghurt és a tojás gondoskodik a krémes állagról és a fehérjedúsabb összetételről.
Futás melegben: erre kell figyelni!
A futásra könnyű nemet mondani. Nem szeretünk futni, ha esik az eső vagy a hó, ha fúj szél, ha túl hideg van, és persze akkor sem, ha túl meleg.
Sárgabarackos gyümölcskenyér cukor nélkül
Jelszó: liszt helyett rost! Legyen egészséges ami finom, mutatjuk a megoldást!
A legjobb diétás nyári limonádék
Ha nyáron is figyelsz az alakodra, de nem szeretnél lemondani a hűsítő finomságokról, akkor ez a diétás limonádéválogatás neked szól. Könnyű, frissítő, kalóriaszegény italok, amelyeket pár perc alatt elkészíthetsz otthon – és még a diétádat sem veszélyeztetik.
Ha fogyni szeretnél, ezt a 20 élelmiszert ismerned kell
A rendszeres mozgás mellett érdemes figyelni az étrend összeállítására is. Ezeknek az élelmiszereknek a fogyasztása nemcsak a zsírégetésben segít, számos egyéb pozitív egészségügyi hatásuk is ismert.
A legjobb nyári szépségtrükkök, amelyek valóban beválnak
Lehet, hogy idén nyáron nem a legújabb ruhadarab vagy a trendi smink lesz a legjobb befektetésed, hanem néhány egyszerű szépségápolási szokás. A tudatos bőrápolás segít abban, hogy a bőröd egészséges, hidratált és ragyogó maradjon még a legforróbb napokon is. Mutatjuk, mire érdemes figyelned, ha szeretnéd kihozni magadból a legtöbbet ezen a nyáron.
A nyár egyik legegészségesebb levese: kovászosuborka-leves
A nyári hőségben kevés dolog esik jobban, mint egy hideg, frissítő és könnyű leves. A kovászos uborka nemcsak savanyúságként állja meg a helyét, hanem egy különleges, krémes leves alapanyagaként is.
Édes pillanatok – Finomságok 100 kalória alatt
Negyven felett az anyagcsere megváltozik, és előfordulhat, hogy a „bűnözések” bizony már nyomot hagynak egy-két pluszkiló formájában. Ha azonban okosan választ, könnyen csillapíthatja édesség utáni vágyát úgy, hogy kihagyja az extra cukrot és a felesleges kalóriákat. A jó döntések hozzájárulnak a diéta sikeréhez, a boldog, egészséges és energikus élethez.