Vannak bizonyos szabályok az életben, amelyeket soha nem kérdőjelezünk meg. A bőrápolásban azonban nem minden egyértelmű: sokan egész életükben olyan rutint követnek, melyet még az anyukájuktól lestek el. Biztos, hogy ezek a szabályok ma is megállják a helyüket? Ennek jártunk utána.

5 átgondolandó szabály

ELSŐ SZABÁLY
NAPONTA KÉTSZER HASZNÁLJON ARCTISZTÍTÓT!

Igen, ez a legtöbb szakember tanácsa, de egyre több olyan kozmetikus, bőrgyógyász van, aki azt mondja, nem szükséges naponta kétszer elvégezni a tisztítási ceremóniát. Különösen, ha nem egy szennyezett nagyvárosban él és nem sminkeli magát. Ekkor ugyanis bőven elég este, a tápláló éjszakai hidratáló krém felvitele előtt lemosni az arcot. Valójában az egyszeri mosás kíméli a bőrt: a tisztítás során ugyanis – különösen, ha erős, vegyi anyagokkal telepumpált anyagokat használ – a bőr természetes olajtartalmát is eltávolítja, így a bőre kiszárad, és a kórokozók szabad utat kapnak. 

MÁSODIK SZABÁLY
HÁMLASSZON HETENTE!

Nos, a kémiai hámlasztás, amelyet AHA- és BHA-hámlasztókkal végezhet otthon, tényleg fontos. Az otthoni kémiai hámlasztás alapvetően gyengéden távolítja el az elhalt hámsejteket és újítja meg a bőrfelszínt. Bőrtípustól függ, de a legtöbb esetben 10-14 naponta elegendő hámlasztót használni – és akkor sem mindegy, hogy milyet. Ha a hámlasztás túl „sikeres”, a felhám megsérül. Ennek jele a kiszáradás, a hámlás, a bőrpír és a gyulladás. Ilyenkor az egészséges bőrsejtek is elpusztulnak, a bőr nem fiatalabb és ragyogóbb lesz, hanem éppen ellenkezőleg, sérült és idősebbnek látszik. Fontos, hogy hámlasztásra gyengéd termékeket válasszon, melyek a bőr megkarcolása nélkül, kíméletesen távolítják el az elhalt hámsejteket. Enyhe csípő érzés még teljesen normális, de ha a hámlasztás vége irritált, vörös bőr, akkor a termék túl intenzív. Ekkor érdemes minimum 1 hét szünetet tartani, és kíméletesebb, a hatóanyagokat alacsonyabb koncentrációban tartalmazó készítményt keresni.

HARMADIK SZABÁLY
A RETINOLOS KÉSZÍTMÉNYEK CSAK IDŐSEBB KORBAN HASZNÁLHATÓK!

A retinol, vagyis az A-vitamin és származékai, a retinoidok valóban a legjobb ránctalanító, bőröregedésgátló összetevők között vannak. Erős antioxidánsok, melyek segítik az új bőrsejtek keletkezését, javítják a bőr struktúráját. Hatásukra a felhám megvastagszik, ezáltal csökkentik, illetve megelőzik a ráncosodást. Az A-vitamin-származékok azonban nem csak a ráncok elleni harcban használhatók hatékonyan: képesek kommunikálni a sejtekkel, arra késztetve őket, hogy viselkedjenek úgy, mint egy fiatal, egészséges sejt, így például bármilyen korosztálynál a napkárosodott bőrre is jó hatással vannak. Halványítják a májfoltokat, a pattanások nyomait. Jól kezelhetők velük a szeborreás bőrbetegségek, a pikkelysömör, a szemölcs.

NEGYEDIK SZABÁLY
AKNÉS BŐRRE NEM SZABAD OLAJAT HASZNÁLNI!

Az aknés bőr állapotát a különféle olajok és nehéz hidratálók tovább ronthatják. Ám jó néhány növényi olaj tökéletesen alkalmas a pattanásos bőr ápolására. A pattanás elsődleges oka a túlzott faggyútermelés. Felnőttkorban legtöbbször hormonális problémák okozzák a kellemetlen tüneteket, ezeket is orvosolni kell, de közben a bőr állapota külsőleg is javítható. Tökéletes természetes ápolószere az aknés bőrnek az argánolaj, a levendula- vagy a kókuszolaj, amelyek faggyúszabályozó hatásuknak köszönhetően csökkenthetik a pattanások mennyiségét, miközben a bőrt nem szárítják, hanem hidratálják, puhítják. Az olajok tartalmaznak antioxidánsokat is, amelyek segítenek a sérült bőrsejtek regenerálódásában és csökkentik a gyulladást.

ÖTÖDIK SZABÁLY
PATTANÁSOS BŐRRE HASZNÁLJON BENZOYL-PEROXIDOT!

A benzoyl-peroxid tényleg hatékony a pattanások kezelésében, azonban elég durva, kíméletlen a bőrrel. Elpusztítja az aknét okozó baktériumokat – és sajnos a bőr természetes védőrétegét is gyengíti. Szárítja, irritálhatja a bőrt, ráadásul preoxidáns, vagyis öregíti a bőrt. A szalicilsav vagy a teafaolaj sokkal inkább bőrbarát, érdemes először ezekkel próbálkozni.

Ezek is érdekelhetnek

5 ínycsiklandó, előre elkészíthető saláta a húsvéti asztalra
Isteni medvehagymás finomságok, ha diétázol
A medvehagyma nemcsak ízletes, hanem tele van vitaminokkal és jótékony hatású vegyületekkel. Próbáld ki ezt a három könnyen elkészíthető, diétába is beilleszthető receptet.
Diétás húsvéti csokitojás eperhabbal: könnyed élvezet édes pillanatokra
Fedezd fel a diétás húsvéti csokitojás eperhabbal receptjét! Könnyed, finom édesség, ami nem terheli a diétádat, mégis ínycsiklandó élményt nyújt a húsvéti ünnepekre.
Önreflexió: Mi az a tükörgyakorlat?
Mikor volt utoljára, hogy úgy igazán, ítélkezésmentesen belenéztél a tükörbe, és végig szemlélted azt a személyt, aki visszaköszön róla? Hetekkel, hónapokkal ezelőtt, netán még soha? Pedig ennek a rutinnak akár az életedet megváltoztató hatása is lehet.
5 titok, amit a kifutók modelljei sosem mondanak el – most kiszivárgott
A Victoria’s Secret exmodellje elárulta, mely napi szokások segítették a tökéletes alak és bőr megőrzésében.
Különleges cukor- és lisztmentes aranygaluska
Ez az aranygaluska recept különlegessége, hogy hagyományos cukor és fehérliszt nélkül készül, helyette természetes édességet adó sültalmakrémmel.
Óvatosan a vásárlással, ezek a ruhák megbetegítenek!
Ruhavásárláskor valószínűleg te is elsősorban arra figyelsz, hogy az adott darab jól nézzen ki, és kényelmes legyen. De gondoltál már arra, hogy milyen hatással van az egészségedre?
Rejtett kalóriák: mutatjuk, miért nem indul el a fogyásod
Ha fogyni szeretnél, érdemes odafigyelned azokra a rejtett kalóriákra, amelyek észrevétlenül hátráltathatják a céljaid elérését. Olyan ételek és italok is akadályozhatják a fogyást, amelyeket sokan egészségesnek gondolnak.

Ajánlataink