Elő a fényvédőkkel!
Örülünk az első napsugaraknak a hosszú tél után, de míg a szemünket napszemüveg mögé rejtjük, addig a bőrünk védelméről hajlamosak vagyunk megfeledkezni. Igaz, hogy a tavaszi napsugár UV-ereje még nem olyan magas, mint nyáron, ám a fényvédő arckrém használata már ilyenkor is fontos. Egyre több kozmetikai márka kínál fényvédős nappali, illetve BB-krémeket, alapozókat, amelyek nem csak tökéletesen fednek, de védik is az arcbőrünket. Ahogy pedig egyre erősebb lesz a napsugár, nyugodtan elővehetjük a naptejet is.
A világos bőrűek jobb, ha 30 faktoros krémet használnak. És nem csak a hosszabb szabadidős foglalkozás előtt érdemes bekenni magunkat, hiszen könnyen leéghetünk a buszra várva, vagy éppen az autóban, akár felhúzott ablak mellett is. Ne csak az arcunkat és a dekoltázsunkat kenjük be fényvédővel, az ajkunkat is: ma már különböző UV-védelemmel ellátott ajakbalzsamokat találunk a boltokban.
Irány a kozmetikus!
A rendszeres kozmetikuslátogatás az ápolt bőr garanciája. Érdemes a szokásos kozmetikai látogatásunkat még az erősebb nyári napsugarak elé időzíteni. A tisztítás során megszabadulunk az elhalt hámsejtektől, így egyenletesebb barnulást érhetünk el. Otthon is figyeljünk a szokásos bőrtisztításra: ne feledkezzünk meg a radírozásról, illetve a rendszeres – reggeli és esti – arctisztításról. A melegebb, izzadósabb időszakban könnyebben eltömődnek a pórusok, kialakulhatnak pattanások, mitesszerek, ezért érdemes időt szánni a tisztító arctej, majd a tonik használatára.
Kérjen időpontot a bőrgyógyászhoz!
Hajlamosak vagyunk megfeledkezni a rendszeres bőrvizsgálatról. Pedig ez a vizit nem csak azoknak kötelező, akiknek sok anyajegyük van. A barna foltokat minden évben meg kell vizsgáltatni. És nem csak azokat, amelyek már évek óta bőrünk ékei – ha új anyajegy jelenik meg rajtunk, érdemes rögtön megvizsgáltatni.
Lassan a napozással!
Bár csábító a ragyogó idő, csak lassan szoktassuk hozzá bőrünket a napsugarakhoz. Eleinte mindössze 10-10 percet töltsünk a napon (fényvédővel és naptejjel), majd jöhetnek a hosszabb napozós időszakaszok. Kezdetben ne délelőtt és délben menjünk a napra, válasszuk inkább a délutáni, kora esti órákat a napozásra.