Ragyogó arc
Minél kevésbé hidratált az arc, annál jobban látszódnak a kisebb-nagyobb ráncok, annál fénytelenebb, és így öregebbnek is tűnik. Nagyon fontos tehát, hogy a bőr ne kerüljön a dehidratáltság állapotába. Ehhez nem csak az kell, hogy reggel és este könnyű, lehetőleg vizes alapú hidratáló krémet használjunk. Nagyon fontos a szervezet belső hidratációja is. Lehetőség szerint naponta legalább 2-2,5 liter folyadékot kellene elfogyasztanunk ahhoz, hogy a bőr ne száradjon ki. A legjobb, ha ez tiszta víz vagy gyógytea. A szénsavas üdítők, a kávé vagy az alkohol nem segítik a bőr hidratáltságát. Sőt mindezek csak folyadékot vonnak el a szervezettől.
Trükk: Egy erős fényű lámpával vagy reflektorral megvilágítva az arcát észreveheti, bőrének mely része zsírosabb vagy szárazabb. Világítson közelről az arcába, alaposan nézze át a bőrét. Azokon a területeken, ahol zsírosabbnak érzi, alkalmazzon ecsettel felvitt, a bőre árnyalatánál egy fokkal világosabb, matt hatású kőpúdert. Így nem lesz a csillogás annyira feltűnő.
Árulkodó kéz
Sokszor nagy gondot fordítunk arcunk, arcbőrünk szépségére, de hajlamosak vagyunk elhanyagolni a kezünket. Egy szép manikűr még kevés. A kezet is odaadóan kell ápolni, ugyanis a kor a kézen látszik meg a leghamarabb. Mivel kezünk rengeteg környezeti ártalomnak van kitéve, az érzékeny bőr könnyen megadja magát ezeknek a hatásoknak. A mosogatás, a hideg, a meleg, az UV-sugárzás mind-mind rongálják a bőrt. Az UV-sugárzás például melanin-túltermelést okozhat, melynek következtében barna foltok csúfíthatják el a kezet.
Mindennap, akár többször is használjon gyorsan felszívódó, aloe verát vagy kamillát tartalmazó krémet. Ezek nyugtatják, ápolják a bőrt. Estére vagy éjszakára ápolja a kezét körömvirágot tartalmazó, zsírosabb krémmel. Hetente egyszer vastagon kenje be zsíros, körömvirágos krémmel és legalább pár órára húzzon rá pamutkesztyűt. Így a hatóanyagok maximálisan beszívódnak, a bőr pedig, sima, egyenletes és hidratált lesz.
Csillogó szemek
A szem körüli bőrnél vékonyabb bőrfelület nincs a testen. Éppen ezért, ennek az érzékeny területnek az ápolása különösen fontos. Már arcmosásnál is legyünk kíméletesek. Amikor szárazra töröljük az arcunkat, a szem környékén éppen csak itassuk fel a vizet. A sminket lehetőleg vattapamacs és ápoló arclemosó segítségével távolítsuk el. A szem környékére ne alkalmazzuk az általános, éjszakai hidratálót. Ezt a területet ugyanis irritálhatja egy nem speciálisan szemkörnyéket ápoló készítmény. Alkalmazzunk nagyon kis mennyiségben szemránckrémet. Ügyeljünk arra, hogy valóban csak keveset vigyünk fel a szem környékére, mert a túl sok krém nem szívódik fel és a felesleg eltömíti az egyébként is érzékeny pórusokat. Sokan reggelente karikás szemmel néznek a tükörbe. Erre a problémára gyakran nincs magyarázat. Persze lehet fáradtság, kialvatlanság, de sokan vannak, akik genetikailag szenvednek a szem alatti karikáktól, függetlenül attól, mennyit alszanak.
Trükk: Világos színű, akár csillogósabb árnyalatú szemhéjpúdert tegyen az ujja hegyére. Nagyon halványan húzza át vele a szeme alját és egy kicsit a szeme sarkát. Természetes hatású, csillogó tekintet az eredmény.
Nyakas kérdés
A napsugárzás nem csak az arcokban és a kézfejekben tud kárt tenni. Különösen érzékeny az UV-sugárzásra a nyak és a dekoltázs. Hiába a feszes, ragyogó arcbőr, ha a nyak ráncos, a dekoltázs pedig gyűrődik. Sokan azért hanyagolják el ezeket a területeket, mert a változás, a gyűrődés vagy az esetleges ráncok később jelennek meg, mint az arcon. Talán késnek az elváltozások, ám ha eljött az idő, hirtelen csapnak le. Szinte egyik napról a másikra felfedezhetünk éles ráncokat a nyakon, és felfedezhetjük egy reggel, hogy a dekoltázs mintha furcsán gyűrött lenne.
Ennek elkerülése érdekében mind a nappali, mind pedig az éjszakai arckrémünkből juttassunk a nyakunkra is. A dekoltázsra érdemes kifejezetten dekoltázs ápolására kifejlesztett készítményt alkalmazni. A nyakra és a dekoltázsra időtől függetlenül kerüljön UV- védelemmel ellátott krém.
Mosolyogjon!
Lehetőleg úgy, hogy ne kelljen szégyellnie a fogait. Egy szép, fehér, egészséges fogsor évekkel fiatalabbá varázsol! Sajnos rengeteg olyan étel, ital vagy rossz szokás van, amely elszínezi a fogakat. A dohányzás alapvetően roncsolja nem csak a fogat, de a fogínyt is. A fogakat sárgává és érzékennyé teszi, így erről mindenképpen érdemes lemondani. De a vörösbor, a kávé, a curry, sőt akár a teafélék szintén elszíneződést okoznak. A megoldás. A legjobb az lenne, ha el lehetne kerülni a káros ételek fogyasztását. De például a koffein- vagy kávéfüggő számára ez szinte lehetetlen. A másik megoldás: mosni, mosni, mosni. Rengeteg fehérítő hatású fogkrém létezik. A reggeli és lefekvés előtti fogmosás alapvető fontosságú. Ám ezenkívül érdemes lenne az étkezések után is alaposan megmosni a fogainkat, sőt napközben többször kellene antibakteriális, fertőtlenítő és fehérítő hatással is rendelkező szájvizet használni. Az érzékeny fogakra vagy ínyre válasszunk nagyon puha sörtéjű fogkefét, amely kíméletesen tisztít, nem roncsolja a fogzománcot. Érzékeny fogakra keressünk speciálisan kifejlesztett fogkrémet és szájvizet, a fehérítő hatású termékek ugyanis nagy eséllyel még érzékenyebbé teszik a fogakat, elvékonyítják a fogzománcot.
Hajszálon múlik
Ahogyan a bőr sem lesz feszesebb, úgy a hajunk sem lesz egyre dúsabb, ahogy telik az idő. Sőt egy idő után szembesülnünk kell azzal, hogy hajkoronánk nagy része könnyen az enyészetté válik, s a kopaszság bizony nem csak a férfiak réme. Harmincéves kor felett a haj állapota akár drasztikus változásokon is keresztülmehet, és ez a folyamat negyvenéves kor felett csak erősödik. A hajszálak vékonyabbak lesznek, és bizony a számuk is egyre csökken. A környezeti ártalmak, mint az erőteljes napsütés, a szél, a hideg, a tengervíz egyre jobban megviselik a hajszálakat. Érdemes tápláló samponnal és balzsammal kényeztetni a hajunkat. A balzsam használata nem csak a kifésülhetőség miatt fontos. A balzsam képes regenerálni a hajszálakat, simábbá, egészségesebbé tenni a felületüket. A leghatékonyabb, ha a hajmosást követően balzsamot vagy akár hajpakolást teszünk a hajunkra, és legalább 15 percre törölközőbe csavarva rajta is hagyjuk. Negyedóra múlva már le lehet mosni, ennyi idő alatt a hatóanyagok kifejtik áldásos hatásukat. Érdemes mérsékelni a hajszárító használatát. Lehetőleg hagyja félig a szabad levegőn megszáradni a haját és csak később, a formázáshoz használja a hajszárítót. Hajvasalót vagy hajsütő vasat csak alkalmanként használjon, ezek ugyanis rendkívüli mértékben roncsolják a hajszálakat.
Trükk: Készíthet házilag is hajpakolást. Hajhossztól függően mindössze csak egy vagy két tojásra és egy kis tejre lesz szüksége. A tojást keverje el annyi tejjel, amennyivel sűrű masszát kap, és ezt a keveréket vigye fel a hajára.