Kipróbált egy új alapozót vagy hidratálót, és apró, vörös kiütések jelentek meg a bőrén? A bűnöst az összetevők között kell keresni. A legtöbb kozmetikum túl sok vegyi anyagot tartalmaz, amelyek gyakran okoznak allergiás panaszokat az érzékeny bőrűeknél. Mielőtt kipróbál egy új bőrápolási terméket, nézze meg az összetevők listáját. Íme, azok az anyagok, amelyek problémát okozhatnak.

Figyeljen az összetevőkre!

Szalicilsav

Az egyik leggyakoribb és leghatásosabb összetevő a pattanások és mitesszerek elleni készítményekben. az aha-savakhoz hasonlóan kémiai hámlasztó, de nem vízben, hanem zsírban oldódik, így tisztítja a pórusok belsejét. Gyorsítja az epidermis hámlását – így a faggyúmirigyek nem tömődnek el – és segíti az új bőrsejtek képződését is. Gyulladáscsökkentő hatású. Azonban a lakosság 3-5 százaléka allergiás a szalicilsavra.

MIT TEHET? Természetes alternatíva a zsíros bőr kezelésére a teafaolaj. Többféle termék közül választhat, a legtöbb csak helyileg alkalmazható, mivel erősen szárító hatású. Súlyosabb esetben a benzoil peroxid tud csodát tenni a problémás bőrrel. Ez a hatóanyag csak patikában kapható készítményekben található.

Alumínium

A leghatékonyabb izzadás- gátló összetevők között szerepelnek az alumíniumszármazékok. A leggyakrabban használt alumíniumféle az alumínium-chlorohidrát. egészségkárosító hatását az utóbbi években egyre többen vitatják, és a legújabb kutatások szerint nincs összefüggés a mellrák, az Alzheimer-kór kialakulása és az alumíniumot tartalmazó dezodorok használata között. Az azonban kétségtelen, hogy az érzékeny bőrt irritálhatja, és bőrpírt, viszketést, duzzanatot okozhat.

MIT TEHET? Használjon alumíniummentes dezodorokat. Ezek általában cink-oxidot vagy cinksót tartalmaznak, és a drogériák polcain sokféle termék közül választhat. Készíthet házilag is dezodort: természetes izzadásgátló a zsálya, a levendula, a teafaolaj és a szódabikarbóna.

Retinol

A-vitamin, mely hatásos antioxidáns és sejtszabályozó, vagyis segíti a sejtek normális működését, az egészségesebb és jobb sejtek képződését. A mélyebb rétegekbe jutva és stimulálva a kollagéntermelést csökkenti a finom ráncokat és helyreállítja a napfény okozta bőrkárosodást. Hatására a bőr simább és egészségesebb lesz. Használata az érzékeny bőrt könnyen kiszáríthatja, irritálhatja.

MIT TEHET? Válasszon szelídebb anti-aging összetevőket tartalmazó készítményeket. A krémes, tejes hidratálók remekül táplálják és védik a bőrt.

Glikolsav

Az AHA-savak leggyakoribb formája. A bőr legfelső rétegét hámlasztja, felgyorsítva a sejtek életciklusát, kisimítva a bőrt. Gyakori, hogy használat közben enyhén csípő érzést okoz. Mivel vízben oldódik, csökkenthető az irritáció, ha teljesen száraz bőrre viszi fel. Magas koncentrációban nemcsak hámlaszt, de a kollagéntermelést is serkenti.

MIT TEHET? A tej- és gyümölcssavas készítmények is a bőrfelszínen fejtik ki hatásukat, így használatuk után a bőr ragyogóbb és simább lesz. Készíthet házilag is tejsavas hámlasztót: vigyen fel az arcbőrére natúr joghurtot, hagyja megszáradni, majd óvatosan dörzsölje le. A tejsavak eltávolítják az elhalt hámsejteket és helyreállítják a bőr savköpenyét.

Szulfátszármazékok

A szulfát szó a kozmetikai termékekben általában a nátrium lauril szulfátot (Sodium-Lauryl Sulfate) jelenti. A kozmetikai szerek közül leginkább samponokban használják tisztító és habképző tulajdonsága miatt. Szemirritációt, bőrkiütést, hajhullást, a fejbőr pikkelyesedését okozhatja.

MIT TEHET? Használjon szulfátmentes samponokat. Bár ezek a készítmények drágábbak, azoknak, akik bizonyos bőrproblémákkal küszködnek – különösen az ekcémában szenvedőknek –, érdemes váltani. Arra azonban nem találtak bizonyítékot, hogy a szulfátmentes samponok a hajhoz kíméletesebbek lennének, és az sem bizonyított, hogy használatukkor a hajfestés tovább tartana.

Ezek is érdekelhetnek

Honnan tudod, hogy nem eszel elég szénhidrátot? Ezek az egyértelmű jelek!
A szénhidrátok nem ellenségek, de nem mindegy, milyeneket fogyasztunk! Az alacsony szénhidrátbevitel rövid távon fogyáshoz vezethet, de hosszú távon egészségügyi problémákat, például fáradtságot, emésztési gondokat és rosszkedvet okozhat. Az egyensúly és a megfelelő források megválasztása a kulcs!
Mire kell nagyon vigyáznod, ha refluxos vagy?
Az időben meghozott változtatásokkal sokat tehetsz az egészségedért! Ezekre figyelj, ha reflux gyötör.
Ez lesz az idei tél legjobb diétás desszertje: alma és dió került bele
Szeretnél egészségesebb süteményt készíteni a téli hónapokban, amely finom, mégis támogatja az életmódváltásodat? Ez az almás-zabpelyhes süti tökéletes választás.
Gyors karácsonyi menü 160 grammos diétához
Karácsony környékén a finom ételek és a bőséges lakomák elmaradhatatlan részei az ünnepi hangulatnak. De mi van akkor, ha diétázol? Ne aggódj, a karácsonyi menü akkor is lehet ízletes és ünnepi!
5 hatékony hasizom gyakorlat, ha gyors eredményre vágysz
Íme 5 hatékony hasizomgyakorlat, amelyek a teljes core-izomzatot célozzák:
4 ital, ami finom és gyorsan segít eltüntetni a hashájat
Fogyókúra alatt különösen fontos, hogy ne veszíts vizet a szervezetedből. De a megfelelő mennyiségű folyadék bevitele azért is hasznos, mert kellemesen eltelít, kevésbé leszel állandóan éhes, mutatjuk, milyen finomságokat érdemes inni.
Mit szabad és mit tilos enni, ha keto diétázol?
Manapság az egyik legnépszerűbb, legtöbbek által követett fogyókúrás irányzat, de vajon te tudod pontosan mit szabad és mit tilos ilyenkor megenned?
Három zseniális vacsora csirkéből, ha diétázol
Nem tudjuk megunni a csirkehúst: egyik kedvenc egészséges alapanyagunk, sokféleképpen elkészíthető, csak egy kis kreativitás kell ahhoz, hogy finom, tápláló és diétába is könnyen illeszthető vacsorákat készítsünk belőle – mindössze 10-20 perc alatt.

Ajánlataink