Hajmosás: Nem mindegy, mivel és hogyan
Sajnos előfordulhat, hogy a téli időszakban jól bevált sampon nem megfelelő a nyári hónapokban. Kerülje a káros vegyi anyagokat, a formaldehidet, szilikont vagy alkoholt tartalmazó termékeket, ezek ugyanis szárítják a hajat. nyáron a gyakoribb hajmosás miatt szükség lehet kíméletesebb, jobban hidratáló samponra. Ügyeljen arra, hogy langyos vízzel öblítse le a haját, a túl forró víz ugyanis tovább roncsolhatja a szálakat.
Egészséges fejbőr
Az egészséges hajhoz elengedhetetlen az egészséges fejbőr. Puha fogkefével masszírozza át a fejbőrét, serkentve a vérkeringést, ezáltal elősegítve a hajnövekedést. A durva fogazatú fésűk, kemény sörtéjű kefék nemcsak a hajszálakat sértik, hanem a fejbőrt is, felborítva a bőr egyensúlyát.
Ragyogó színek
A festett haj ápolása nyáron különösen fontos. A napfény, a sós tengervíz, a medence klóros vize a festett hajat fakíthatja. A színvédő sampon, a fényvédőt tartalmazó balzsamok és pakolások mellett célszerű kimondottan festett hajra való ápoló és regeneráló szerekkel felkészülni a nyaralásra. Lehetőleg nyaralás előtt ne festesse be a haját, mert a vegyszerektől sérült hajban az UV-sugarak még több kárt okoznak.
Hajformázók, hajdúsítók
Nyáron a magas páratartalom olykor lehetetlenné teszi a megszokott frizura elkészítését. A leggyakoribb probléma a lelapuló haj: a fokozott verejtékezés miatt a hajtő nem tartja eléggé a hajszálakat. Könnyű hajdúsító samponokkal és megfelelő hajformázókkal azonban kezelhető a helyzet. Balzsamot kizárólag a haj végére tegyen – így nem nehezedik el –, a rövid hajúak vax és zselé helyett vízalapú folyékony hajformázót válasszanak, hosszabb haj esetén pedig remek választás a volumennövelő hajhab.
Káros UV-sugárzás
A haj több mint 90 százaléka fehérjéből áll. Az UV-sugarak lebontják a védő szarulemezkék fehérjekötéseinek egy részét, így a mélyebb rétegek védtelenné válnak. Ennek következményeként a haj fénytelen, fakó lesz. Az UV-sugarak oxigént szabadítanak fel a levegő molekuláris oxigénjéből, ami reakcióba lép a hajszálakban található vízmolekulákkal. A haj rugalmassága a víztartalmától, a proteinkészletétől és az egészségi állapottól függ. napozás során a haj sok vizet veszít, és szárazzá, durva tapintásúvá válik.