A nők hosszú, egészséges hajkoronáról álmodoznak, és ezért hajlandóak sok mindent megtenni. A hajápolás nem egyszerű feladat, és nem könnyíti meg a helyzetet a rengeteg tévhit, ami a köztudatban kering. Segítünk megállapítani, melyek azok a mítoszok, amelyek – bár alaptalanul, de – rendületlenül tartják magukat.

Hajbavágó tévhitek

1. Mítosz „Vágás után a haj jobban nő”

A haj a gyakori vágástól nem fog gyorsabban nőni. E tévhit mögött valószínűleg az áll, hogy ha 6-8 hetente levágják a hajat, eltávolítják a sérült részeket, így a haj teltebbnek, egészségesebbnek látszik.

2. Mítosz „Ha kitép egy ősz hajszálat, kettő eredeti hajszínű nő vissza a helyére”

Egy hajszál nő majd vissza, de az sem lesz az eredeti hajszínnek megfelelő árnyalatú. Abban ugyanis már nem festékanyag, hanem levegő áramlik, és a légbuborékoktól lesz sajátosan ezüstös színű. Az öregedés folyamatával megváltozik a fejbőr szerkezete, így a szálak kihúzkodásával sem gyorsítani, sem lassítani nem lehet az őszülés folyamatát. A szálak elfehéredése hormonális okokra vezethető vissza, mindenkinél a saját ütemében fog bekövetkezni, a genetikai adottságnak megfelelően.

3. Mítosz „A gyakori hajmosástól kihullik a haj”

A hajhullás oka legtöbbször valamilyen stresszhelyzet vagy hormonális betegség, esetleg gyógyszerek mellékhatása. A hajmosáshoz talán azért társul a hajhullás fogalma, mert a zuhanyban, kádban jobban látszik, mennyi hajszál távozik. A probléma ezzel a tévhittel az, hogy ha nem mossa meg a haját azért, hogy megkímélje, a helyzet csak rosszabbodni fog: a szennyeződés és az olaj lerakódik, eltömíti a hajhagymákat, gyulladás alakul ki és a hajszálak kihullanak.

4. Mítosz „A hajon százszor kell végighúzni a hajkefét minden este”

Ha valaha kipróbálta már ezt a butaságot, tudja, hogy csak a keze fájdul meg, a haja egyáltalán nem lesz szebb. Sőt ezzel valójában csak a zsírosodást segíti elő. Pár mozdulat is elég, hogy átmasszírozza a fejbőrt és megszabaduljon a csomóktól.

5. Mítosz „Terhesen nem szabad befestetni a hajat”

A fő probléma a hajfestékekkel a kellemetlen ammóniaszag, amely rosszullétet okozhat. Annak esélye, hogy a hajfestékben található káros vegyi anyagok a véráramba kerülnek, nagyon csekély, hiszen a hajfesték nem szívódik fel a fejbőrön keresztül. Szakemberek azt tanácsolják, hogy a kismamák az első trimeszterben hanyagolják a hajfestést, utána azonban jól szellőző helyiségben nyugodtan befestethetik a hajukat. Jó választás a növényi eredetű hajfesték, illetve a melírozás is – utóbbinál a festék nem is érintkezik a fejbőrrel.

6. Mítosz „A samponokat váltogatni kell”

Nem kell. Persze, ha például korpásodni kezd a haja, érdemes speciális, korpásodás elleni samponra váltani, de egyébként teljesen felesleges a bevált terméket újra cserélni.

7. Mítosz „A korpa a száraz fejbőrön jelenik meg”

A korpa a száraz és a zsírosodó fejbőrön egyaránt megjelenhet. Kezelése mindkét esetben más: ha a fejbőr száraz, tilos olyan anyagokkal kezelni, amelyek a fokozott faggyútermelés miatti korpára valók. Természetesen ez igaz a zsíros fejbőr esetében is: ekkor kerülni kell azokat a szereket, amelyek a száraz korpásodásra valók. Ha nem megfelelő készítményt használ, súlyosbíthatja a tüneteket.

8. Mítosz „A jól habzó samponok alaposabban tisztítják a hajat”

Ahhoz, hogy a sampon megfelelően tisztítson, nem kell habzania. ráadásul a legtöbbször szulfátokat használnak habképzőként, amelyek a festett haj színét halványítják és a legújabb kutatások szerint lehetséges, hogy növelik a rák kialakulásának kockázatát. Ha ragaszkodik a habhoz, próbáljon ki olyan szulfátmentes sampont, amelyben természetes habképző van.

Ezek is érdekelhetnek

Mire jó az orvosi masszázs? A kéz gyógyító ereje
Az orvosi masszázsként is emlegetett fizioterápiás módszer a mozgásszervi betegségek kezelésére, önállóan vagy gyógytorna kiegészítéseként, de a megelőzés tekintetében is fontos lehet. Eláruljuk, hogy pontosan milyen problémáknál érdemes szakembert felkeresni.
Jógázz a felhők felett!
A jóga egyik szépsége, hogy szó szerint bárhol végezhetjük.
Íme az ősz kedvenc diétás vacsorája: marhahúsos karfiolpite
Számos remek karfiolos recept után most egy újabb szuper ötlet! Így kápráztasd el a családodat ezzel az ínycsiklandó étellel!
Ezért használd a kókuszt, ha diétázol
Az egzotikus gyümölcs, és annak felhasználásával készült készítmények rendszeres fogyasztása nemcsak az érzékszerveinket kényezteti: szervezetünkre gyakorolt pozitív hatásai az egészségünket is fokozzák.
Mit szimbolizál a jegygyűrű?
A jegygyűrű évszázadok óta fontos szimbóluma a házasságnak és az elkötelezettségnek. Ahogy az idők során a szokások és hagyományok változtak, úgy alakult a jegygyűrű jelentése is, azonban alapvető szimbolikája ma is megmaradt. Ebben a blogban áttekintjük, mit jelképez a jegygyűrű, és hogyan illeszkedik ez a mai kor elvárásaihoz.
Mónika fitt nagyi akart lenni: 4 hónap alatt 18 kilót fogytam
Borda Mónika évtizedekig el sem tudta képzelni, hogy sportolásba kezdjen. Életmódváltása után, 55 évesen kezdett el futni. Azóta minden hétköznap hajnalban megtesz 10 km-t, hétvégén pedig a dupláját.
Kifinomult ízléssel, stílusosan megkomponálva közeleg hazánk legszebb Borfesztiválja
A Borfesztivál látogatói újra megcsodálhatják Magyarország gazdag örökségét és felfedezhetik hazánk borkiválóságait a hagyományokat őrző épületek között sétálva.
A nyár végén sem késő megszabadulni a narancsbőrtől
A nyár beköszöntével újra előtérbe kerül a kérdés: vajon idén sikerül-e végre elérni a sima, narancsbőrmentes bőrt a bikini szezonra? Lehet, hogy már mindent kipróbáltál – krémek, pakolások, különféle kezelések –, de a makacs narancsbőr még mindig nem adta meg magát. Az idő sürget, és attól tartasz, hogy ismét lemaradsz a vágyott alakról ebben a strandszezonban is. Ismerős érzés, ugye?

Ajánlataink