A nők hosszú, egészséges hajkoronáról álmodoznak, és ezért hajlandóak sok mindent megtenni. A hajápolás nem egyszerű feladat, és nem könnyíti meg a helyzetet a rengeteg tévhit, ami a köztudatban kering. Segítünk megállapítani, melyek azok a mítoszok, amelyek – bár alaptalanul, de – rendületlenül tartják magukat.

Hajbavágó tévhitek

1. Mítosz „Vágás után a haj jobban nő”

A haj a gyakori vágástól nem fog gyorsabban nőni. E tévhit mögött valószínűleg az áll, hogy ha 6-8 hetente levágják a hajat, eltávolítják a sérült részeket, így a haj teltebbnek, egészségesebbnek látszik.

2. Mítosz „Ha kitép egy ősz hajszálat, kettő eredeti hajszínű nő vissza a helyére”

Egy hajszál nő majd vissza, de az sem lesz az eredeti hajszínnek megfelelő árnyalatú. Abban ugyanis már nem festékanyag, hanem levegő áramlik, és a légbuborékoktól lesz sajátosan ezüstös színű. Az öregedés folyamatával megváltozik a fejbőr szerkezete, így a szálak kihúzkodásával sem gyorsítani, sem lassítani nem lehet az őszülés folyamatát. A szálak elfehéredése hormonális okokra vezethető vissza, mindenkinél a saját ütemében fog bekövetkezni, a genetikai adottságnak megfelelően.

3. Mítosz „A gyakori hajmosástól kihullik a haj”

A hajhullás oka legtöbbször valamilyen stresszhelyzet vagy hormonális betegség, esetleg gyógyszerek mellékhatása. A hajmosáshoz talán azért társul a hajhullás fogalma, mert a zuhanyban, kádban jobban látszik, mennyi hajszál távozik. A probléma ezzel a tévhittel az, hogy ha nem mossa meg a haját azért, hogy megkímélje, a helyzet csak rosszabbodni fog: a szennyeződés és az olaj lerakódik, eltömíti a hajhagymákat, gyulladás alakul ki és a hajszálak kihullanak.

4. Mítosz „A hajon százszor kell végighúzni a hajkefét minden este”

Ha valaha kipróbálta már ezt a butaságot, tudja, hogy csak a keze fájdul meg, a haja egyáltalán nem lesz szebb. Sőt ezzel valójában csak a zsírosodást segíti elő. Pár mozdulat is elég, hogy átmasszírozza a fejbőrt és megszabaduljon a csomóktól.

5. Mítosz „Terhesen nem szabad befestetni a hajat”

A fő probléma a hajfestékekkel a kellemetlen ammóniaszag, amely rosszullétet okozhat. Annak esélye, hogy a hajfestékben található káros vegyi anyagok a véráramba kerülnek, nagyon csekély, hiszen a hajfesték nem szívódik fel a fejbőrön keresztül. Szakemberek azt tanácsolják, hogy a kismamák az első trimeszterben hanyagolják a hajfestést, utána azonban jól szellőző helyiségben nyugodtan befestethetik a hajukat. Jó választás a növényi eredetű hajfesték, illetve a melírozás is – utóbbinál a festék nem is érintkezik a fejbőrrel.

6. Mítosz „A samponokat váltogatni kell”

Nem kell. Persze, ha például korpásodni kezd a haja, érdemes speciális, korpásodás elleni samponra váltani, de egyébként teljesen felesleges a bevált terméket újra cserélni.

7. Mítosz „A korpa a száraz fejbőrön jelenik meg”

A korpa a száraz és a zsírosodó fejbőrön egyaránt megjelenhet. Kezelése mindkét esetben más: ha a fejbőr száraz, tilos olyan anyagokkal kezelni, amelyek a fokozott faggyútermelés miatti korpára valók. Természetesen ez igaz a zsíros fejbőr esetében is: ekkor kerülni kell azokat a szereket, amelyek a száraz korpásodásra valók. Ha nem megfelelő készítményt használ, súlyosbíthatja a tüneteket.

8. Mítosz „A jól habzó samponok alaposabban tisztítják a hajat”

Ahhoz, hogy a sampon megfelelően tisztítson, nem kell habzania. ráadásul a legtöbbször szulfátokat használnak habképzőként, amelyek a festett haj színét halványítják és a legújabb kutatások szerint lehetséges, hogy növelik a rák kialakulásának kockázatát. Ha ragaszkodik a habhoz, próbáljon ki olyan szulfátmentes sampont, amelyben természetes habképző van.

Ezek is érdekelhetnek

Így alakítsd át a karácsonyi kedvenc ételeket, hogy ne hizlaljanak
Szeretnéd élvezni a nagyi kedvenc receptjeit anélkül, hogy feladnád az egészséges életmódot? Tippek és trükkök, hogyan alakítsd át a klasszikus fogásokat diétás, de ízletes verziókra!
A legjobb 5 gyógytea, ami csökkenti a koleszterint
A magas koleszterinszint növelheti a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát, de a természetes megoldások, mint a gyógyteák, hatékonyan támogathatják az egészséges szint elérését. Ismerd meg az öt leghatékonyabb gyógyteát, amelyek segíthetnek ebben!
Honnan tudod, hogy nem eszel elég szénhidrátot? Ezek az egyértelmű jelek!
A szénhidrátok nem ellenségek, de nem mindegy, milyeneket fogyasztunk! Az alacsony szénhidrátbevitel rövid távon fogyáshoz vezethet, de hosszú távon egészségügyi problémákat, például fáradtságot, emésztési gondokat és rosszkedvet okozhat. Az egyensúly és a megfelelő források megválasztása a kulcs!
Mire kell nagyon vigyáznod, ha refluxos vagy?
Az időben meghozott változtatásokkal sokat tehetsz az egészségedért! Ezekre figyelj, ha reflux gyötör.
Ez lesz az idei tél legjobb diétás desszertje: alma és dió került bele
Szeretnél egészségesebb süteményt készíteni a téli hónapokban, amely finom, mégis támogatja az életmódváltásodat? Ez az almás-zabpelyhes süti tökéletes választás.
Gyors karácsonyi menü 160 grammos diétához
Karácsony környékén a finom ételek és a bőséges lakomák elmaradhatatlan részei az ünnepi hangulatnak. De mi van akkor, ha diétázol? Ne aggódj, a karácsonyi menü akkor is lehet ízletes és ünnepi!
5 hatékony hasizom gyakorlat, ha gyors eredményre vágysz
Íme 5 hatékony hasizomgyakorlat, amelyek a teljes core-izomzatot célozzák:
4 ital, ami finom és gyorsan segít eltüntetni a hashájat
Fogyókúra alatt különösen fontos, hogy ne veszíts vizet a szervezetedből. De a megfelelő mennyiségű folyadék bevitele azért is hasznos, mert kellemesen eltelít, kevésbé leszel állandóan éhes, mutatjuk, milyen finomságokat érdemes inni.

Ajánlataink