A drogériák polcai roskadoznak a különféle bőrápolók alatt, ezért aztán nagyon nehéz a választás. Előfordulhat, hogy egy terméktől nem azt kapja, amit várt, és amire a bőrének szüksége lenne. A legfontosabb, hogy néhány káros összetevőt elkerüljön. Olvassa el figyelmesen a címkéket, és ügyeljen arra, hogy ne használjon olyan szépségápolási termékeket, amelyek a következő „csúnya” dolgokat tartalmazzák.

STOP! Ezekre mondjon nemet!

Propilén glikol

Egy növényi glicerin és gabonaszesz keveréke. Mesterséges petrolkémiai keverék, amelyet oldószerként használnak. Arckrémekben nem található, de a samponokban gyakori. Egyeseknél allergiás és akár mérgezési reakciót is kiválthat, és nagyon szárítja a bőrt.

Petrolatum

Ismertebb nevén vazelin. Finom, filmszerű réteget képez a bőr felszínén, így a toxinok, a nedvesség és egyéb, a bőr által termelt anyagok elől elzárja az utat. A bőr nem tud normálisan lélegezni, így az oxigén sem juthat át a sejtfalon. Elzárja a bőr pórusait, megakadályozva, hogy a bőr természetes olajokat termeljen. zavart kelt a bőr természetes hidratáló mechanizmusában, bőrirritációt, pattanásokat, száraz bőrt okozva – pont olyan tüneteket, amelyek ellen védenie kellene.

Parabének

A kozmetikumokban gyakran használt összetevők. gomba- és baktériumölő tulajdonságuk miatt tartósítószerként használják. Behatolnak a bőrbe, befolyásolják a hormonrendszert. Mérgező, allergizáló hatásuk ismert, mégis megtalálhatóak nemcsak a kozmetikai termékekben, de számos élelmiszerben is.

Mesterséges illatanyagok

Körülbelül 200 mesterséges illatanyagot használ a szépségipar. Általában nincs pontosan feltüntetve, hogy az adott termék melyiktől „illatozik”. Bőrirritációt és más allergiás reakciókat válthatnak ki. A legjobb, ha olyan termékeket választ, amelyek nem tartalmaznak mesterséges illatanyagokat.

Petróleum

A hagyományos szépségápolási termékek közül nagyon sokban megtalálható (krémekben, fogkrémben, parfümökben). Eltömíti a pórusokat, súlyosbíthatja a már meglévő bőrproblémákat.

Alkohol

Az arckrémek és arctisztítók többsége tartalmaz alkoholt. Oldószerként használják, hogy növelje más összetevők hatékonyságát és felszívódását. Emiatt úgy tűnik, hogy az alkohol „jó” dolog, de nagyon szárítja a bőrt.

Benzoil-peroxid

Rendkívül hatékony szer az akné kezelésében, mivel képes elpusztítani a pattanásokat okozó baktériumokat. Nagyon szárítja és irritálhatja a bőrt, ráadásul öregíti is. Csak középsúlyos, súlyos akné esetén használja, érdemes előtte kipróbálni az almaecetet vagy a teafaolajat.

Diethanolamin (DEA)

Színtelen vagy kristályos alkohol, amit tisztítószerekhez és emulgátorokhoz használnak. A testápolók is tartalmaznak DEA-t, mert puhítja, hidratálja a bőrt. Ha azonban nitrátokkal együtt kerül feldolgozásra, egymással reakcióba lépve rákkeltő anyag keletkezik. Bőr- és nyálkahártya-izgató hatása is ismert.

Trietanolamin (TEA)

Gyakran használják a kozmetikában a pH-érték beállítására, valamint zsírsavakkal együtt, hogy a savakat sókká (sztearáttá) alakítsák, amelyből aztán bőrtisztítók alapja lesz. Allergiás reakciókat vált ki, például szemproblémákat, haj- és bőrszárazságot, és ha hosszabb ideig szívódik fel a testbe, mérgező lehet.

Formaldehid

A formaldehid számos kozmetikai termékben megtalálható, de főként a hagyományos körömápolási termékekhez használják. A formaldehidek rákkeltő anyagok, amelyek már kis mennyiségben is irritálják a nyálkahártyát, és allergiát válthatnak ki.

Triklozán

Mint antibakteriális és gombaölő adalék, rengeteg kozmetikai termékben megtalálható, például fogkrémekben, szájvizekben, folyékony szappanokban, dezodorokban. A szájon, szájnyálkahártyán vagy a bőrön keresztül bejut az emberi szervezetbe, felhalmozódik és hosszú távon már egészen alacsony koncentrációban is súlyosan károsítja az egészséget.

Ezek is érdekelhetnek

Mutatjuk, hogy szépít meg a kávé! Most figyelj!
Összegyűjtöttük, mire használhatja szépségápolási rutinjában a kávét, illetve a kávézaccot.
Ezek a gyógynövények segíthetnek, ha allergiás vagy
A pollenszezonnal járó szénanátha hónapokig megkeserítheti az érintettek életét: bedugult, kipirosodott orr, gyakori tüsszögés, viszkető szemek… Számukra jó hír, hogy rengeteg olyan növény van, ami enyhíti a szervezet által adott túlzott reakciókat.
Így eddz, ha városban élsz!
Sok városlakó figyeli irigykedve a zöldövezetben, agglomerációban, vidéken lakókat: ők bezzeg mindennap kirándulhatnak, ha akarnak. Pedig a nagyváros is megannyi lehetőséget rejt, felfedezni valót kínál, szóval túracipőt fel, indulhat az urbánus túra!
Hasizom a konyhából: edd laposra a hasad!
Igaz a fitneszalaptörvény: a kockás izmok a konyhában készülnek. Hiába edzünk gyakran, ha az étkezésünkkel szabotáljuk a végeredményt. Együk okosan laposra a hasunkat!
A tavasz diétás kedvence: csőben sült brokkoli (videó)
Elronthatatlan csőben sült brokkoli, amit muszáj kipróbálni és megkóstolni. Nagyon finom egészséges húsmentes étel a mindennapokra.
Durva! Ezért jó, ha sokkal több epret eszel!
Ha eddig még nem voltunk rajongói ennek a pirosló finomságnak, akkor itt az ideje, hogy azzá váljunk! Nemcsak lédús, nyárias és isteni finom, de valóságos szuperélelmiszer is.
Egészséges vagy felejtős a szója? Ezt tudnod kell!
A szója sokáig nem hiányozhatott az egészséges életmódot követők étrendjéből. Az utóbbi években azonban egyre többször jelentek meg olyan hírek, tanulmányok, amelyek cáfolták a szója egészségre gyakorolt jótékony hatásait.
Hasznos gyógynövény: Így használd a pitypangot a diétádhoz
Kevesen tudják, hogy a mezők egyszerű kis virága, a gyermekláncfű ehető növény. Pedig érdemes közelebbről is megismernünk, mert méregtelenítő hatásának köszönhetően rengeteg bajtól megszabadíthat.

Ajánlataink