A drogériák polcai roskadoznak a különféle bőrápolók alatt, ezért aztán nagyon nehéz a választás. Előfordulhat, hogy egy terméktől nem azt kapja, amit várt, és amire a bőrének szüksége lenne. A legfontosabb, hogy néhány káros összetevőt elkerüljön. Olvassa el figyelmesen a címkéket, és ügyeljen arra, hogy ne használjon olyan szépségápolási termékeket, amelyek a következő „csúnya” dolgokat tartalmazzák.

STOP! Ezekre mondjon nemet!

Propilén glikol

Egy növényi glicerin és gabonaszesz keveréke. Mesterséges petrolkémiai keverék, amelyet oldószerként használnak. Arckrémekben nem található, de a samponokban gyakori. Egyeseknél allergiás és akár mérgezési reakciót is kiválthat, és nagyon szárítja a bőrt.

Petrolatum

Ismertebb nevén vazelin. Finom, filmszerű réteget képez a bőr felszínén, így a toxinok, a nedvesség és egyéb, a bőr által termelt anyagok elől elzárja az utat. A bőr nem tud normálisan lélegezni, így az oxigén sem juthat át a sejtfalon. Elzárja a bőr pórusait, megakadályozva, hogy a bőr természetes olajokat termeljen. zavart kelt a bőr természetes hidratáló mechanizmusában, bőrirritációt, pattanásokat, száraz bőrt okozva – pont olyan tüneteket, amelyek ellen védenie kellene.

Parabének

A kozmetikumokban gyakran használt összetevők. gomba- és baktériumölő tulajdonságuk miatt tartósítószerként használják. Behatolnak a bőrbe, befolyásolják a hormonrendszert. Mérgező, allergizáló hatásuk ismert, mégis megtalálhatóak nemcsak a kozmetikai termékekben, de számos élelmiszerben is.

Mesterséges illatanyagok

Körülbelül 200 mesterséges illatanyagot használ a szépségipar. Általában nincs pontosan feltüntetve, hogy az adott termék melyiktől „illatozik”. Bőrirritációt és más allergiás reakciókat válthatnak ki. A legjobb, ha olyan termékeket választ, amelyek nem tartalmaznak mesterséges illatanyagokat.

Petróleum

A hagyományos szépségápolási termékek közül nagyon sokban megtalálható (krémekben, fogkrémben, parfümökben). Eltömíti a pórusokat, súlyosbíthatja a már meglévő bőrproblémákat.

Alkohol

Az arckrémek és arctisztítók többsége tartalmaz alkoholt. Oldószerként használják, hogy növelje más összetevők hatékonyságát és felszívódását. Emiatt úgy tűnik, hogy az alkohol „jó” dolog, de nagyon szárítja a bőrt.

Benzoil-peroxid

Rendkívül hatékony szer az akné kezelésében, mivel képes elpusztítani a pattanásokat okozó baktériumokat. Nagyon szárítja és irritálhatja a bőrt, ráadásul öregíti is. Csak középsúlyos, súlyos akné esetén használja, érdemes előtte kipróbálni az almaecetet vagy a teafaolajat.

Diethanolamin (DEA)

Színtelen vagy kristályos alkohol, amit tisztítószerekhez és emulgátorokhoz használnak. A testápolók is tartalmaznak DEA-t, mert puhítja, hidratálja a bőrt. Ha azonban nitrátokkal együtt kerül feldolgozásra, egymással reakcióba lépve rákkeltő anyag keletkezik. Bőr- és nyálkahártya-izgató hatása is ismert.

Trietanolamin (TEA)

Gyakran használják a kozmetikában a pH-érték beállítására, valamint zsírsavakkal együtt, hogy a savakat sókká (sztearáttá) alakítsák, amelyből aztán bőrtisztítók alapja lesz. Allergiás reakciókat vált ki, például szemproblémákat, haj- és bőrszárazságot, és ha hosszabb ideig szívódik fel a testbe, mérgező lehet.

Formaldehid

A formaldehid számos kozmetikai termékben megtalálható, de főként a hagyományos körömápolási termékekhez használják. A formaldehidek rákkeltő anyagok, amelyek már kis mennyiségben is irritálják a nyálkahártyát, és allergiát válthatnak ki.

Triklozán

Mint antibakteriális és gombaölő adalék, rengeteg kozmetikai termékben megtalálható, például fogkrémekben, szájvizekben, folyékony szappanokban, dezodorokban. A szájon, szájnyálkahártyán vagy a bőrön keresztül bejut az emberi szervezetbe, felhalmozódik és hosszú távon már egészen alacsony koncentrációban is súlyosan károsítja az egészséget.

Ezek is érdekelhetnek

Fogyás cukrászként: Benjamin fogyás története!
Nagy Benjámint édesanyja életmódváltása és fogyása ösztönözte arra, hogy ő is belevágjon a nagy kihívásba. Azóta kölcsönösen inspirálják egymást, sőt, edzésre is közösen járnak…
Diétás napok, isteni ízekkel– levestől könnyebb az élet
A levest nemcsak a tested melegítésére fogyasztod, hanem egyúttal folyadékpótlásra és energiabevitelre is kiváló megoldás.
Hizlaló zöldségek, ezektől óvakodj, ha diétázol
Jobb, ha körültekintő vagy, mert ha ezeket választod a diétádhoz, súlyod nemhogy csökkenni nem fog, de több kilót fel is szedhetsz magadra. Érdemes mindig utánajárni, mitől kell óvakodni!
Esküvő előtti diéta
Minden menyasszony arra vágyik, hogy amikor oltár elé áll, tökéletesen mutasson rajta a ruha, és ragyogjon. Ez a diéta minden álmot valóra vált!
Színek és anyagok, melyek vékonyítanak
A megfelelő ruházati anyagok és minták megválasztása elősegítheti az áramvonalasabb sziluette kialakítását.
3 édesség, amit fogyni vágyóként is nyugodtan ehetsz húsvétkor
Húsvétkor sem kell lemondanod az édességekről, ha figyelsz az alakodra! Mutatok három egyszerű és finom desszertet, amit bűntudat nélkül élvezhetsz az ünnepi asztalon.
Nem tudsz fogyni? 5 dolog, amitől piszokul lelassul az anyagcseréd
Hiába edzel és eszel tudatosan, a fogyás mégsem indul be? Lehet, hogy az anyagcseréd lassult be – mutatjuk az 5 leggyakoribb hibát, amit érdemes mielőbb elkerülnöd!
Gyaloglással fogynál 50 felett? Íme egy heti edzésterv!
Nézd meg, hogyan építheted be ezt a mozgásformát a mindennapjaidb

Ajánlataink