A drogériák polcai roskadoznak a különféle bőrápolók alatt, ezért aztán nagyon nehéz a választás. Előfordulhat, hogy egy terméktől nem azt kapja, amit várt, és amire a bőrének szüksége lenne. A legfontosabb, hogy néhány káros összetevőt elkerüljön. Olvassa el figyelmesen a címkéket, és ügyeljen arra, hogy ne használjon olyan szépségápolási termékeket, amelyek a következő „csúnya” dolgokat tartalmazzák.

STOP! Ezekre mondjon nemet!

Propilén glikol

Egy növényi glicerin és gabonaszesz keveréke. Mesterséges petrolkémiai keverék, amelyet oldószerként használnak. Arckrémekben nem található, de a samponokban gyakori. Egyeseknél allergiás és akár mérgezési reakciót is kiválthat, és nagyon szárítja a bőrt.

Petrolatum

Ismertebb nevén vazelin. Finom, filmszerű réteget képez a bőr felszínén, így a toxinok, a nedvesség és egyéb, a bőr által termelt anyagok elől elzárja az utat. A bőr nem tud normálisan lélegezni, így az oxigén sem juthat át a sejtfalon. Elzárja a bőr pórusait, megakadályozva, hogy a bőr természetes olajokat termeljen. zavart kelt a bőr természetes hidratáló mechanizmusában, bőrirritációt, pattanásokat, száraz bőrt okozva – pont olyan tüneteket, amelyek ellen védenie kellene.

Parabének

A kozmetikumokban gyakran használt összetevők. gomba- és baktériumölő tulajdonságuk miatt tartósítószerként használják. Behatolnak a bőrbe, befolyásolják a hormonrendszert. Mérgező, allergizáló hatásuk ismert, mégis megtalálhatóak nemcsak a kozmetikai termékekben, de számos élelmiszerben is.

Mesterséges illatanyagok

Körülbelül 200 mesterséges illatanyagot használ a szépségipar. Általában nincs pontosan feltüntetve, hogy az adott termék melyiktől „illatozik”. Bőrirritációt és más allergiás reakciókat válthatnak ki. A legjobb, ha olyan termékeket választ, amelyek nem tartalmaznak mesterséges illatanyagokat.

Petróleum

A hagyományos szépségápolási termékek közül nagyon sokban megtalálható (krémekben, fogkrémben, parfümökben). Eltömíti a pórusokat, súlyosbíthatja a már meglévő bőrproblémákat.

Alkohol

Az arckrémek és arctisztítók többsége tartalmaz alkoholt. Oldószerként használják, hogy növelje más összetevők hatékonyságát és felszívódását. Emiatt úgy tűnik, hogy az alkohol „jó” dolog, de nagyon szárítja a bőrt.

Benzoil-peroxid

Rendkívül hatékony szer az akné kezelésében, mivel képes elpusztítani a pattanásokat okozó baktériumokat. Nagyon szárítja és irritálhatja a bőrt, ráadásul öregíti is. Csak középsúlyos, súlyos akné esetén használja, érdemes előtte kipróbálni az almaecetet vagy a teafaolajat.

Diethanolamin (DEA)

Színtelen vagy kristályos alkohol, amit tisztítószerekhez és emulgátorokhoz használnak. A testápolók is tartalmaznak DEA-t, mert puhítja, hidratálja a bőrt. Ha azonban nitrátokkal együtt kerül feldolgozásra, egymással reakcióba lépve rákkeltő anyag keletkezik. Bőr- és nyálkahártya-izgató hatása is ismert.

Trietanolamin (TEA)

Gyakran használják a kozmetikában a pH-érték beállítására, valamint zsírsavakkal együtt, hogy a savakat sókká (sztearáttá) alakítsák, amelyből aztán bőrtisztítók alapja lesz. Allergiás reakciókat vált ki, például szemproblémákat, haj- és bőrszárazságot, és ha hosszabb ideig szívódik fel a testbe, mérgező lehet.

Formaldehid

A formaldehid számos kozmetikai termékben megtalálható, de főként a hagyományos körömápolási termékekhez használják. A formaldehidek rákkeltő anyagok, amelyek már kis mennyiségben is irritálják a nyálkahártyát, és allergiát válthatnak ki.

Triklozán

Mint antibakteriális és gombaölő adalék, rengeteg kozmetikai termékben megtalálható, például fogkrémekben, szájvizekben, folyékony szappanokban, dezodorokban. A szájon, szájnyálkahártyán vagy a bőrön keresztül bejut az emberi szervezetbe, felhalmozódik és hosszú távon már egészen alacsony koncentrációban is súlyosan károsítja az egészséget.

Ezek is érdekelhetnek

Mire kell nagyon vigyáznod, ha refluxos vagy?
Az időben meghozott változtatásokkal sokat tehetsz az egészségedért! Ezekre figyelj, ha reflux gyötör.
Ez lesz az idei tél legjobb diétás desszertje: alma és dió került bele
Szeretnél egészségesebb süteményt készíteni a téli hónapokban, amely finom, mégis támogatja az életmódváltásodat? Ez az almás-zabpelyhes süti tökéletes választás.
Gyors karácsonyi menü 160 grammos diétához
Karácsony környékén a finom ételek és a bőséges lakomák elmaradhatatlan részei az ünnepi hangulatnak. De mi van akkor, ha diétázol? Ne aggódj, a karácsonyi menü akkor is lehet ízletes és ünnepi!
5 hatékony hasizom gyakorlat, ha gyors eredményre vágysz
Íme 5 hatékony hasizomgyakorlat, amelyek a teljes core-izomzatot célozzák:
4 ital, ami finom és gyorsan segít eltüntetni a hashájat
Fogyókúra alatt különösen fontos, hogy ne veszíts vizet a szervezetedből. De a megfelelő mennyiségű folyadék bevitele azért is hasznos, mert kellemesen eltelít, kevésbé leszel állandóan éhes, mutatjuk, milyen finomságokat érdemes inni.
Mit szabad és mit tilos enni, ha keto diétázol?
Manapság az egyik legnépszerűbb, legtöbbek által követett fogyókúrás irányzat, de vajon te tudod pontosan mit szabad és mit tilos ilyenkor megenned?
Három zseniális vacsora csirkéből, ha diétázol
Nem tudjuk megunni a csirkehúst: egyik kedvenc egészséges alapanyagunk, sokféleképpen elkészíthető, csak egy kis kreativitás kell ahhoz, hogy finom, tápláló és diétába is könnyen illeszthető vacsorákat készítsünk belőle – mindössze 10-20 perc alatt.
A tél fiatalító fűszerei, mutatjuk, mit szerezz be!
A titok a téli fűszerekben rejlik, melyek még képesek akár meg is fiatalítani a testet.

Ajánlataink