Végre beköszöntött az életünkbe a mindent elsöprő nagy szerelem. Boldogság van, és rózsaszín felhők. Az első közös nyaralást tervezzük, és nem gondolunk arra, mi minden múlhat ezen a vakáción. Próbára teheti a friss szerelmet, és rámutathat a kapcsolatunk gyenge és erős pontjaira. Viniczai Andrea coach segít, hogy elkerülhessük a legnagyobb buktatókat.

Éljük túl a nyaralást!

1. Tisztázzuk, ki mit vár a nyaralástól!

Ha még friss a kapcsolat, az a legfontosabb, hogy üljünk le átbeszélni, mit várunk a közös vakációtól, még azelőtt, hogy kitűznénk az úti célt. „Egy ilyen beszélgetésnek az a lényege, hogy a pár tagjai fedjék fel egymás előtt, számukra mi fontos egy ideális nyaralás során” – kezdi Viniczai Andrea. „Jó, ha már ilyenkor kiderül, hogy ki mit ért a közösen eltöltött szabadságon: aktív kikapcsolódást vagy passzív pihenést? Egy ilyen társalgással sok probléma megelőzhető, főleg, ha mindkét fél kifejti, hogy milyen programokra vágyik, mennyi időt szeretne együtt tölteni és mennyi egyedüllétre van szüksége.

Nem árt tisztázni azt sem, ki milyen típusú szálláson érezné magát a legjobban, illetve hogy kettesben vagy barátokkal együtt utazna-e szívesen? Akkor működik jól a kapcsolat, ha az eltérő vágyakat sikerül közös tervekké kovácsolni, és az ehhez szükséges kompromisszumokat a felek rugalmasan, egymáshoz alkalmazkodva képesek meghozni anélkül, hogy bármiből igazi vita lenne.” Ha megvannak ezek az alapvető lépések, akkor már bökhetünk is rá a térképre, kiválasztva az úti célt.

2. Azok a piszkos anyagiak

Az anyagiakról beszélni mindig kényes téma, de a szakember azt ajánlja, essünk túl ezen is még az utazás előtt. A közös vakációnak számos olyan költsége van, amit előre nem látunk. Ide tartozhat például a bérelt autó defektjénél a gumicsere kifizetése vagy egy kihagyhatatlan koncert. Beszéljük meg előre, hogy ki mennyit szán az útra, kinek mennyi váratlan kiadás fér bele. Az is egy opció, hogy már az elején tisztázzuk, fele-fele arányban álljuk az összes felmerülő költséget. De legyen bátorságunk azt is bevallani, hogy a nyaralás alatt mi nem szívesen áldozunk pénzt búvárleckére, vagy egyszerűen nem akarunk még több bankjegyet kiadni egy idegenvezető által vezetett fakultatív kirándulásra. Ne sajnáljuk az időt erre a beszélgetésre, mert ez lehet a legkényesebb pont egy friss szerelmespárnál.

3. Hagyjunk teret egymásnak!

Teljesen természetes, hogy az egész éves taposómalom után nagyon várjuk a nyaralást, főleg, ha végre a párunkkal utazhatunk. De akkor miért van az, hogy gyakran mégsem az előzetes elképzeléseink szerint sül el a közös szabadság? Viniczai Andrea szerint azért, mert elfelejtünk időt és teret adni a másiknak a vakáció elején, és ebből konfliktusok születhetnek, amelyek rányomhatják a bélyegüket az egész nyaralásra. „Egy keményen átdolgozott nap után sem tudunk hirtelen lazítani, így idő kell ahhoz is, hogy belelazuljunk a szabadságunkba.

Hagyjunk időt magunknak és egymásnak a nyaralás alatt az ellazulásra, a hétköznapi gondoktól való elszakadásra. Ne akarjunk mindig mindent együtt csinálni! Nyugodtan olvassunk, úszkáljunk vagy sétáljunk egy kicsit egyedül. Szellőztessük ki a fejünket, hogy utána pihenten újra egymásra találhassunk! Ne akaszkodjunk egymásra, hanem hagyjuk, hogy mindenki megtalálja a feltöltődést abban is, amit egyedül szeret csinálni.”

4. Ne a nyaralástól várjuk a konfliktusok megoldását!

Nagyon ritka a problémamentes párkapcsolat, és sajnos sokan esnek abba a hibába, hogy próbálják elhessegetni a mindennapi konfliktusokat, és azt gondolják, a nyaralás alatt minden rendbe hozható. Pedig a szakember szerint ilyen esetekben szinte előre borítékolható a kudarc. Ha már az elutazás előtt is sok a ki nem beszélt problémánk, akkor ajánlatos annyit előre tisztázni, a vakációt nem arra használjuk, hogy egymás fejére olvassuk a sérelmeinket, hanem megpróbálunk minőségi időt eltölteni együtt. A felmerülő problémákat, konfliktusokat pedig igyekszünk majd nem a szőnyeg alá söpörni, hanem szembenézni velük és őszintén átbeszélni a dolgokat.

Ezek is érdekelhetnek

Egy hét alatt mínusz 3 kiló? – Lehetséges a Skandináv diétával
A skandináv nők nem csak szőkék, de fittek, egészségesek és karcsúak is. A skandináv vidékeken szinte ismeretlen fogalom az elhízás. Ha túlsúlyos embert látnak, tudják, szinte biztosan külföldi. A skandináv étrend nem csak a formás alakot biztosítja, de óvja a bőrt a korai öregedés látható jeleitől is, és jótékonyan hat az egészségre.
Cukros üdítők helyett: erjesztett gyömbérital egyszerűen
10 perces diétás barackleves - ennél jobb a melegben nem kell!
A nyár legízletesebb gyógyító gyümölcse a barack. Ez a rostokban gazdag, lédús csemege tisztítja és méregteleníti az egész testet és rengeteg variációban elkészíthető. Most egy levest készítettünk belőle.
Hűsítő édesség, amit nyáron is ehetsz – így csináld!
Nyáron sem kell lemondanod az édességről, csak okosan válassz! Ez a könnyű, hűsítő finomság pár perc alatt elkészül, tele van friss gyümölccsel, mégis barátságos a diétádhoz – próbáld ki, és élvezd a nyár minden falatját bűntudat nélkül!
15 perces otthoni edzésterv, ha nincs időd semmire
Nincs időd órákig edzeni? Nem gond! Ez a 15 perces otthoni edzésterv tökéletes, ha gyorsan, eszközök nélkül szeretnél formába lendülni. Csak a saját testsúlyodra és egy kis kitartásra lesz szükséged!
5 étel, amit este is nyugodtan ehetsz fogyókúra alatt
Este rád tör az éhség, de nem akarod tönkretenni a diétádat? Nem kell éhezve lefeküdnöd! Mutatunk 5 egyszerű és finom ételt, amit bátran ehetsz este is, ha fogyni szeretnél – bűntudat nélkül.
Életmódváltás 40 felett - Zoltánnak sikerült, neked is fog!
Az életmódváltás ne legyen egy távoli terv, kezdd el most, Zoltán példája alapján! Sosem késő elkezdeni. Mutatjuk hogyan csináld!
Nincs időd edzeni? Íme a trükk, amit bárhol bevethetsz
Nincs időd hosszú edzésekre? Egy orvos szerint már napi néhány perces mozgással is látványos eredményt érhetsz el – ha jól illeszted be a napirendedbe.

Ajánlataink