Januárban a kevés napfény, a hideg idő miatt sokan küzdenek enyhe depresszióval. Gyakran fáradt, rosszkedvű? A tavaszra még várni kell, de addig se engedje, hogy a depresszió eluralkodjon önön. Tippek, hogy ne csak energikusabb, hanem jókedvű is legyen.

Felejtse el a depressziót!

Járjon fényterápiára!

Vizsgálatok szerint a téli depresszió oka a melatonin hormon fényhiányból következő túltermelődése a szervezetben. Az egészség megőrzéséhez nem csak a napfény megfelelő, speciális lámpákkal fedezhető a napi fényszükséglet. Fürössze arcát minden reggel mesterséges fényben, mert a test ilyenkor a legfogékonyabb a fényingerekre.

Igyon finom gyógyteákat!

Az orbáncfüvet nem véletlenül nevezik a lélek napsugarának. Teája nyugtató hatású, idegeskedés, depresszió, alvászavarok ellen fogyassza rendszeresen. A hársfa- és a borsmentatea nem csak a meghűléses panaszokat enyhíti, az idegrendszerre is jótékonyan hat.

Mozogjon mindennap!

60 percnyi kardiomozgás éppen olyan hatékony, mint a fényterápia – állítják az orvosok. Sportoláskor vagy akár táncolás során is endorfin hormon termelődik, amely a lélekre is jótékonyan hat. Irány az edzőterem – vagy a táncparkett!

Figyeljen az étkezésére!

Az, hogy mit eszik és mikor, nagy hatással van az energiaszintjére és a hangulatára. Egyen naponta ötször, és kerülje a finomított vagy feldolgozott szénhidrátokat, például a fehér kenyeret, a fehér rizst, a cukrot. A feldolgozás során ugyanis a vitaminok, az ásványi anyagok és a rostok szinte teljesen eltűnnek ezekből az élelmiszerekből. Az egyszerű szénhidrátok gyorsan emésztődnek meg, ezáltal drasztikusabban emelik a vércukorszintet. A vércukor ingadozása aztán koncentrációs problémákat, hangulati ingadozásokat okozhat. Fogyasszon összetett szénhidrátokat: teljes kiőrlésű kenyeret, barna rizst, sok zöldséget és gyümölcsöt, hogy stabilizálja a vércukor- és energiaszintjét.

Édesség? Nem!

Bár a csokoládéfogyasztás során szerotonin nevezetű boldogsághormon termelődik, ez sajnos kevés ahhoz, hogy lelkileg stabilabbá váljon. Az édességek hatására a szerotoninszint ugyan tényleg nő, de rövid idő múlva a vércukorszint hirtelen csökkenésével még levertebbnek érezheti magát. Figyeljen inkább arra, hogy minden étkezés elegendő mennyiségű szénhidrátot tartalmazzon, így a vércukoringadozás – és az újra feltörő vágy az édesség után – elkerülhető.

Pótolja a vasat!

Sok esetben a tartós levertség hátterében vashiány áll. A napi 15–25 mg vasszükségletet zöld levelű zöldségek és állati eredetű élelmiszerek fogyasztásával biztosíthatja. Kerülje a kávéfogyasztást közvetlenül az étkezések után, a koein ugyanis csökkenti a vas felszívódását.

Kerülje a dohányzást és az alkoholfogyasztást!

A depresszió és az egészségre káros szokások között szoros összefüggés figyelhető meg: akik nem dohányoznak és nem fogyasztanak alkoholt, a téli időszakban kevésbé szomorúak és lehangoltak. A mérsékelt alkoholfogyasztás még megengedett, de a lerészegedés soha nem jó. A mámort és jókedvet ugyanis másnap reggel garantáltan émelygés, fáradtság és rosszkedv követi.

Kényeztesse magát!

A tél – ilyenkor legalábbis – végtelennek tűnik. Szervezzen izgalmas kirándulásokat, járjon kiállításokra, színházba, koncertre, sporteseményekre. Utazzon el a párjával vagy a barátaival wellnesshétvégére. A gyógyfürdőkben, hotelekben élvezze a kényeztető szolgáltatásokat.

Relaxáljon, meditáljon!

Valószínűleg ön is nagyon elfoglalt és állandóan időhiánnyal küzd. Jó lenne, ha a munkahelyén is minden rendben lenne, a családjának sem kellene önt nélkülöznie, és a barátaival is tudna elegendő időt tölteni. Ebben a nagy rohanásban próbálja ki, hogy naponta pár percig nem csinál semmit! Üljön le kényelmesen, dőljön hátra és hunyja be a szemét. A relaxáció, a meditáció enyhíti a stresszt és segít feltöltődni pozitív energiával.

Ezek is érdekelhetnek

Különleges cukor- és lisztmentes aranygaluska
Ez az aranygaluska recept különlegessége, hogy hagyományos cukor és fehérliszt nélkül készül, helyette természetes édességet adó sültalmakrémmel.
Óvatosan a vásárlással, ezek a ruhák megbetegítenek!
Ruhavásárláskor valószínűleg te is elsősorban arra figyelsz, hogy az adott darab jól nézzen ki, és kényelmes legyen. De gondoltál már arra, hogy milyen hatással van az egészségedre?
Rejtett kalóriák: mutatjuk, miért nem indul el a fogyásod
Ha fogyni szeretnél, érdemes odafigyelned azokra a rejtett kalóriákra, amelyek észrevétlenül hátráltathatják a céljaid elérését. Olyan ételek és italok is akadályozhatják a fogyást, amelyeket sokan egészségesnek gondolnak.
A lapos has titka: 7 napos mintaétrend, ami segít a fogyásban
Lehet, hogy te is szeretnél megszabadulni néhány pluszkilótól, vagy esetleg lapos hasra vágysz. A jó hír, hogy néhány hét alatt, megfelelő mozgással és étrenddel látványos eredményeket érhetsz el.
Szilvia fél év alatt húsz kilót fogyott
Nagyné Soltész Szilvia életében a gyerekkori évekhez hasonlóan, 40 felett is kulcsfontosságú lett a rendszeres sport és az egészséges fogyás. Amellett, hogy fitten tartja, a csoportos edzéseken tudja leginkább kiengedni a gőzt…
Menopauza 40 felett: tünetek és kezelési lehetőségek
A változókor, az ösztrogénszint csökkenése egy természetes folyamat, amely minden nő életében bekövetkezik, általában 50 éves kor körül. Ha azonban ez a folyamat még a negyedik X előtt kezdődik el, akkor korai menopauzáról beszélünk.
Kis tettek nagy célokért
A fenntarthatóság, az értékállóság, a tudatosság és újrahasznosítás már nem egy megfoghatatlan, távoli fogalomcsoport, amelyet egyénenként képtelenség lenne értelmezni, beépíteni az életünkbe. Éppen ezért mielőbb a mindennapok megszokott részévé kell tennünk annak érdekében, hogy kedvező változást érhessünk el, és egy élhetőbb világot hagyjunk a gyermekeinkre, unokáinkra.
Villámgyors és egészséges: diétás süti air fryerben percek alatt
Ha imádod az édességeket, de szeretnél egészségesebb alternatívákat kipróbálni, akkor az air fryer a legjobb barátod lehet a konyhában!

Ajánlataink