Az izzadás a testhőmérséklet szabályozásának természetes eszköze, amely elsősorban a túlmelegedéstől óvja meg a testet. A kellemetlen szagok és a zavaró foltok ellen a drogériákban és gyógyszertárakban kapható készítményekkel védekezhet.

Minden, amit az izzadásgátlókról tudni kell!

Védelem a szagok ellen

Az izzadság a bőrben elhelyezkedő verejtékmirigyekben termelődik, és annak kivezető csatornáin keresztül kerül a bőr felszínére. Az izzadság 99 százalékban víz, a maradék 1 százalék pedig különféle savakból és ásványi anyagokból áll. Ez a keverék teljesen szagtalan. A jellegzetesen kellemetlen, szúrós testszagot az okozza, hogy ez a színtelen verejték beszennyeződik a bőrfelszínen lévő baktériumokkal. A mikroorganizmusok anyagcsere-folyamatai közben bomlásnak indul a verejték, a szerkezetében kémiai változások történnek, és kialakul az izzadságszag.

 

Dezodorok

A kellemetlen szagok ellen az egyik leghatékonyabb védekezést a rendszeres tisztálkodás jelenti, dezodor használatával kiegészítve. A szűkebb értelemben vett dezodorok többsége baktériumölő szereket tartalmaz, amelyek semlegesítik a bőrön élő baktériumokat. Az egyszerű dezodorok lehetnek alkoholtartalmúak vagy alkoholmentesek, illatanyagmentesek vagy illatosítottak. Mivel elsődleges feladatuk a szag semlegesítése, többnyire valamilyen parfümöt azért tartalmaznak. Már kaphatóak olyan dezodorok is, amelyek összetevői megkötik a szagmolekulákat. Ezek a szerek sem csökkentik az izzadás mértékét, csak tökéletesen szagtalanítanak

MIT KELL TUDNI EZEKRŐL A SZEREKRŐL?

A verejték mennyiségét nem csökkentik, így ha a nedvesedés miatt aggódik, más, erősebb szereket kell választania. Előfordulhat, hogy naponta többször is használnia kell dezodort a megfelelő hatás érdekében. A stiftek, roll-onok hatékonyabbak, mint a sprayk, mert jobban lefedik a kritikus területeket. Akkor fejtik ki legjobban hatásukat, ha tiszta, száraz hónaljra viszi fel őket. Ha érzékeny a bőre, az első használat előtt végezzen bőrpróbát. Sérült bőrön ne használjon dezodort!

Izzadásgátlók

Az izzadás mértékét úgynevezett izzadásgátlókkal lehet csökkenteni. Az izzadásgátlók kis mennyiségben alumíniumvegyületeket tartalmaznak, amelyek összehúzzák a pórusokat, meggátolva az izzadást. Néhány izzadásgátló antibakteriális szereket is tartalmaz (mint például szódabikarbónát vagy cinket), más termékekben pedig púder van, ami felszívja a felesleges izzadságot. A hidratáló körömvirág- és napraforgómag-kivonat csökkenti a bőrirritációt.

MIT KELL TUDNI EZEKRŐL A SZEREKRŐL?

Egyes kutatások azt feltételezik, hogy az alumíniumtartalmú izzadásgátlók magasabb koncentrációban tartalmaznak alumíniumvegyületeket. Kontrollálják az izzadás mértékét, és a test működésére reagáló összetevőknek köszönhetően friss illatot biztosítanak. Egyre több termékben található speciális formulájú hidratáló összetevő is, ami ápolja, táplálja a bőrt és segít a bőrirritáció megelőzésében.

Extra erős védelem

A speciális, klinikailag igazolt hatású izzadásgátlók magasabb koncentrációban tartalmaznak alumíniumvegyületeket. Kontrollálják az izzadás mértékét, és a test működésére reagáló össze tevőknek köszönhetően friss illatot biztosítanak. Egyre több termékben található speciális formulájú hidratáló összetevő is, ami ápolja, táplálja a bőrt és segít a bőrirritáció megelőzésében.

MIT KELL TUDNI EZEKRŐL A SZEREKRŐL?

Erősen irritáló hatásúak lehetnek. Lehetőleg lefekvés előtt kell a bőrre felvinni, hogy az alumínium éjszaka blokkolja a pórusokat. A kezelés kezdetén négy-öt egymást követő este vigye fel a bőrére. Az izzadás mértéke pár nap után csökken, és a későbbiekben elegendő heti 1-2 alkalommal ismételnie. Ne használja sérült, érzékeny bőrön! Ha bőrkiütést, viszketést tapasztal, alkalmazza ritkábban vagy váltson kisebb koncentrációjú klinikai izzadásgátlóra.

 

EZ IS ÉRDEKELHET:

 

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Zsírégetés edzés nélkül? Ez a félperces trükk tényleg működik
Elég volt a kimerítő edzésekből és a szigorú diétákból? Egy mindössze 30 másodperces napi trükk segíthet beindítani a zsírégetést – ráadásul otthon, különleges eszközök nélkül. A megoldás meglepően egyszerű, mégis hatásos.
Stressz, ödéma, fakó bőr? – Célzott kezelések arcmasszázzsal
Az állandó rohanás, a mozgásszegény életmód, az ülőmunka és a magas stresszszint mind látványos nyomot hagy a bőrön.
A reggeli citromos víz mítosza – tényleg fogyaszt?
A reggeli citromos víztől tényleg leolvadnak a kilók? Most kiderül, mi igaz a népszerű diétás trükkből, és mi csak jól hangzó mítosz.
Munka és életmód: így őrizheted meg az egyensúlyt Nyíregyházán
Szeretnél munkát váltani Nyíregyházán anélkül, hogy feladnád az egészséges életmódot? A Jooble segít olyan állást találni, amely figyel az egyensúlyodra is.
Nemcsak fogyni segít az eper! Érdemes többet enni belőle
Amellett, hogy finom, a diétát is támogatja, úgyhogy a szezonban megéri sokat fogyasztani belőle, mégpedig a következőképpen.
Répa vagy szalonna? - A kismama étrendje és ízérzékelés a pocakban
A kismama étrendje nemcsak egészséget, de ízlést is formál. Tudj meg többet a magzati ízérzékelésről és annak hatásairól!
Szőrös kutyatej: a természetes fájdalomcsillapító növény!
Fedezd fel a szőrös kutyatej gyógyhatásait! Gyulladáscsökkentő, immunerősítő, fájdalomcsillapító és vírusölő szerként is hatásos.
Most nyílik a bodza, tedd el télire cukor nélkül
Te is imádod a bodza szörpöt, de megrémiszt, mennyi egészségtelen fehér cukor kell bele? Mutatjuk, hogy készítsd el a diétás változatot.

Ajánlataink