Az Ex:
Lehet, hogy rendszeresen beszélnek és jó barátságot ápolnak, de az esküvőre mégsem kellene meghívni. Sosem lehet tudni, hogy egy ilyen érzelmes szituáció kiből mit vált ki. Exszerelmek maradjanak távol a lagzitól!
Fontoskodó barát:
Egy olyan családi barát, aki minden képet, hozzászólást lájkol a közösségi portálokon, de személyesen soha vagy csak nagyon ritkán találkoznak. Ha ő a meghívottak között van, biztos lehet abban, hogy a szertartás és a buli minden pillanata dokumentálva lesz és elérhetővé válik a nagyközönség számára.
A főnöke:
Legyenek bármennyire jóban, ez mégiscsak egy munkahelyi alá-fölé rendeltségi kapcsolat. Semmi szükség arra, hogy a főnöke a bulit követő munkanapon a lerészegedett nagybácsin, szenilis nagynénin vagy nagyhangú baráton köszörülje a nyelvét.
Akivel már legalább egy éve nem beszélt:
Érthető, hogy élete egyik legfontosabb napján szeretné a lehető legtöbb emberrel megosztani az örömét. mégis, érdemes szelektálni. nem szükséges fűt-fát meghívnia az esküvőjére. Azokat az embereket például, akikkel legalább egy éve nem beszélt vagy akikkel nem állnak rokonságban, illetve közeli kapcsolatban, azokat hagyja le a meghívandók listájáról. Felesleges vendégek, feszengés, kínos mosolyok. Élete legszebb napján minderre semmi szükség.
Legjobb barátnőjének egy hete megismert pasija:
Ne feledje, jó esetben az ezen a napon készült képeket fogja nézni még egy-két évtizedig. Ha esetleg ennek a rendkívül friss, kapcsolatnak még nem nevezhető viszonynak az esküvőt követő egy hétben vége szakad, akkor ezt a vadidegen embert fogja nézni a fotókon évtizedeken át? Inkább kérje meg a barátnőjét, hogy a frissen megismert fiút ne hívja el, vagy csak az esti bulira invitálja meg.
A csaj/pasi, aki mindenkivel kikezd:
Egyedül érkezik mindenhová. nincs tartós kapcsolata. És bárhol legyen, mindenkivel kikezd. Az apóssal. A barátnője férjével.
Az örök rivális barátnő:
Minden nőnek van legalább egy olyan barátnője, akivel jóban van ugyan, mégis örök rivális. Mert mindig jobb pasija van, jobb melója van, soványabb, vastagabb a pénztárcája, jobb helyre megy nyaralni, és előbb szerezte meg a legújabb, legtutibb okostelefont. Viszont ön előbb ment férjhez, s lehet, hogy jólesne ezt az orra alá dörgölni, de érje be utólag, az esküvői fotók mutogatásával. Az esküvőn semmi szükség a rivalizálásra. És úgyis csak arra törekedne, hogy elhomályosítsa az ön ragyogását. Márpedig kinek kell egy olyan vendég, akire több figyelem vetül, mint magára az arára?
A kolléga, aki titkon szerelmes önbe:
Annyira ugyebár nem titkon, egy munkahelyen vagy baráti társaságban az ilyesmi előbb-utóbb kiderül. Ha csak gyanúja támad, hogy valaki gyengéd érzelmeket táplál ön iránt, inkább ne hívja meg az esküvőre. Még akkor sem, ha egyébként jó barátok. Önnek talán nem annyira, de a szerelmes félnek nagyon kellemetlen és fájdalmas élmény lehet. Amit esetleg kellő mennyiségű alkohollal próbál majd ellensúlyozni. márpedig egy lerészegedett, reménytelen szerelmes egy esküvőn… abban egyetérthetünk, hogy egyenlő a természeti katasztrófával.
A kockázati tényező:
A notórius ivó. A hangoskodó. A kötekedő. A verekedő. Bárki, akinek a viselkedése egy kicsit is kockázatos. Ilyenkor nem szabad tekintettel lenni arra, ki mennyire jó barát. Ha a viselkedése aggodalomra ad okot, akkor ne adjunk neki meghívót.