Rengeteg fájdalmat spórolhatunk meg magunknak, ha a negatív érzelmeket és gondolatokat nem „látjuk vendégül”, nem „tartjuk jól”, hanem ügyet sem vetve rájuk, elengedjük. Ezzel utat nyitunk a szeretetnek és sokkal boldogabbá válhatunk.

Megengedés után elengedés

Gondolatok és érzelmek áradatát tapasztaljuk meg nap mint nap. Mintha egy kiapadhatatlan kút ontaná ránk hol tiszta, hol zavaros, poshadt vizét. Figyeljünk csak rájuk, s meglátjuk, milyen hatalmas mennyiségben zúdulnak ránk. Vannak köztük olyanok, amelyekhez annyira ragaszkodunk, hogy folyton vissza-visszatérnek, akár egészen hosszú ideig elidőznek az elménkben, a lelkünkben. Ekkor eluralnak bennünket, hiszen már nem tudunk, sőt mintha nem is akarnánk szabadulni tőlük. Teljesen a rabjaikká válunk, s csodálkozunk, hogy már nem mi irányítjuk az életünket. Ez a rabiga gyakran negatív élettapasztalatot, szenvedést hoz, amitől kizárólag tudatossággal, jelenléttel szabadulhatunk meg.

A szenvedések megelőzése, megszüntetése érdekében érdemes a fel-felbukkanó negatív érzéseket, gondolatokat elengedni. Tudatosan megélve a pillanatot, amint megjelennek, máris érzékelhetjük a jelenlétüket és dönthetünk úgy, hogy nem marasztaljuk, nem dédelgetjük őket, így adva nekik energiát, hanem szélnek eresztve a „betolakodókat”, szabaddá tesszük magunkat tőlük. Az elengedés feltétele a teljes elfogadás.

A negatív érzéseket – például félelem, bánat, bűntudat, harag, szomorúság stb. – nem kritizálom, nem bélyegzem meg, nem látom el különféle magyarázatokkal, nem tiltakozom ellenük, hanem egyszerűen csak megengedem, hogy legyenek. Enélkül a megengedés nélkül nem tudom szélnek ereszteni őket. Mert különben az irántuk érzett ellenérzések foglalnak le, amelyek valójában újabb negatív érzések. Ilyenkor előbb ezeket kell elengedni, hogy ne képezzenek akadályt. Csupán csak figyelem az érzelmeket, nem azonosulok velük, nem táplálom őket, nem adok nekik erőt. Így hamar elerőtlenednek és szertefoszlanak. Helyüket a nyugalom és a béke veheti át. A negatív érzelmek elengedésekor tudatosan is segíthetjük a pozitív végkifejletet, a folyamat során megtapasztalt érzések energiáját megőrizve, azt tudatosan fordíthatjuk át szeretetté.

Az élet nem a múzeumban van

Sok negatív érzelem a tudatalattiban lapul, ezeket korábban tudatosan vagy tudattalanul elfojtottuk. A tudatalattiba száműzött érzelmek mérgeznek, különböző életterületeken akadályozhatnak minket az előbbre jutásban, a fejlődésben. Ezért érdemes ezeket egy adott életvezetési probléma kapcsán feltérképezni, és a szelepet megnyitva fokozatosan kiereszteni. A korábban átélt trauma kapcsán visszamaradt érzelmi „iszaptól” szintén jó megszabadulni. Rétegenként „tárjuk fel” az érzelmi mérgeinket, biztosítsunk nekik szabad utat ahhoz, hogy a felszínre jöhessenek és ott, energia híján szertefoszlódhassanak.

Sokszor előfordul, hogy elszalasztjuk a jelent, mert a múlt történésein rágódunk vagy a jövőnk szálait szövögetjük. A múltra való fókuszálás vagy annak megtagadása nem kifizetődő. Ha folyton a múltban járunk, az olyan, mintha minden időnket egy múzeumban töltenénk. Az természetes, hogy néha visszatekintünk, leltárt készítünk addigi életünkről, vagyis elidőzünk saját múzeumunkban. A valóság azonban az, hogy néha elmegyünk a múzeumba, bámészkodunk, nézegetjük a képeket, a szobrokat, de nem ott éljük az életünket.

Rejtett ajándékok

Az elfogadás és az elengedés az élet fő energiapilléreiként lehetővé teszik azt, hogy a létezés akadálytalanul zajlódjon. Amikor például akadályt gördítünk az elfogadás útjába, azzal az élet szabad folyását gátoljuk. Ha ezt tapasztaljuk, nézzük meg, hogy valójában milyennyereség húzódik meg a folyamat mögött. Engedjük el a tehetetlenség, a kiszolgáltatottság érzését. Mondjunk búcsút az önsajnálatnak, és akkor ez a tudatosság új utakat nyithat meg előttünk. Ráeszmélhetünk arra, hogy bizonyos élethelyzetek, személyek, amiket vagy akiket nehezen vagy egyáltalán nem tudunk elfogadni, azért vannak jelen az életünkben, mert tanítanak minket valamire, ezáltal hozzájárulnak a lelkitudati fejlődésünkhöz, tehát ajándékok számunkra.

Ezek is érdekelhetnek

Egy hét alatt mínusz 3 kiló? – Lehetséges a Skandináv diétával
A skandináv nők nem csak szőkék, de fittek, egészségesek és karcsúak is. A skandináv vidékeken szinte ismeretlen fogalom az elhízás. Ha túlsúlyos embert látnak, tudják, szinte biztosan külföldi. A skandináv étrend nem csak a formás alakot biztosítja, de óvja a bőrt a korai öregedés látható jeleitől is, és jótékonyan hat az egészségre.
Cukros üdítők helyett: erjesztett gyömbérital egyszerűen
10 perces diétás barackleves - ennél jobb a melegben nem kell!
A nyár legízletesebb gyógyító gyümölcse a barack. Ez a rostokban gazdag, lédús csemege tisztítja és méregteleníti az egész testet és rengeteg variációban elkészíthető. Most egy levest készítettünk belőle.
Hűsítő édesség, amit nyáron is ehetsz – így csináld!
Nyáron sem kell lemondanod az édességről, csak okosan válassz! Ez a könnyű, hűsítő finomság pár perc alatt elkészül, tele van friss gyümölccsel, mégis barátságos a diétádhoz – próbáld ki, és élvezd a nyár minden falatját bűntudat nélkül!
15 perces otthoni edzésterv, ha nincs időd semmire
Nincs időd órákig edzeni? Nem gond! Ez a 15 perces otthoni edzésterv tökéletes, ha gyorsan, eszközök nélkül szeretnél formába lendülni. Csak a saját testsúlyodra és egy kis kitartásra lesz szükséged!
5 étel, amit este is nyugodtan ehetsz fogyókúra alatt
Este rád tör az éhség, de nem akarod tönkretenni a diétádat? Nem kell éhezve lefeküdnöd! Mutatunk 5 egyszerű és finom ételt, amit bátran ehetsz este is, ha fogyni szeretnél – bűntudat nélkül.
Életmódváltás 40 felett - Zoltánnak sikerült, neked is fog!
Az életmódváltás ne legyen egy távoli terv, kezdd el most, Zoltán példája alapján! Sosem késő elkezdeni. Mutatjuk hogyan csináld!
Nincs időd edzeni? Íme a trükk, amit bárhol bevethetsz
Nincs időd hosszú edzésekre? Egy orvos szerint már napi néhány perces mozgással is látványos eredményt érhetsz el – ha jól illeszted be a napirendedbe.

Ajánlataink