Rengeteg fájdalmat spórolhatunk meg magunknak, ha a negatív érzelmeket és gondolatokat nem „látjuk vendégül”, nem „tartjuk jól”, hanem ügyet sem vetve rájuk, elengedjük. Ezzel utat nyitunk a szeretetnek és sokkal boldogabbá válhatunk.

Megengedés után elengedés

Gondolatok és érzelmek áradatát tapasztaljuk meg nap mint nap. Mintha egy kiapadhatatlan kút ontaná ránk hol tiszta, hol zavaros, poshadt vizét. Figyeljünk csak rájuk, s meglátjuk, milyen hatalmas mennyiségben zúdulnak ránk. Vannak köztük olyanok, amelyekhez annyira ragaszkodunk, hogy folyton vissza-visszatérnek, akár egészen hosszú ideig elidőznek az elménkben, a lelkünkben. Ekkor eluralnak bennünket, hiszen már nem tudunk, sőt mintha nem is akarnánk szabadulni tőlük. Teljesen a rabjaikká válunk, s csodálkozunk, hogy már nem mi irányítjuk az életünket. Ez a rabiga gyakran negatív élettapasztalatot, szenvedést hoz, amitől kizárólag tudatossággal, jelenléttel szabadulhatunk meg.

A szenvedések megelőzése, megszüntetése érdekében érdemes a fel-felbukkanó negatív érzéseket, gondolatokat elengedni. Tudatosan megélve a pillanatot, amint megjelennek, máris érzékelhetjük a jelenlétüket és dönthetünk úgy, hogy nem marasztaljuk, nem dédelgetjük őket, így adva nekik energiát, hanem szélnek eresztve a „betolakodókat”, szabaddá tesszük magunkat tőlük. Az elengedés feltétele a teljes elfogadás.

A negatív érzéseket – például félelem, bánat, bűntudat, harag, szomorúság stb. – nem kritizálom, nem bélyegzem meg, nem látom el különféle magyarázatokkal, nem tiltakozom ellenük, hanem egyszerűen csak megengedem, hogy legyenek. Enélkül a megengedés nélkül nem tudom szélnek ereszteni őket. Mert különben az irántuk érzett ellenérzések foglalnak le, amelyek valójában újabb negatív érzések. Ilyenkor előbb ezeket kell elengedni, hogy ne képezzenek akadályt. Csupán csak figyelem az érzelmeket, nem azonosulok velük, nem táplálom őket, nem adok nekik erőt. Így hamar elerőtlenednek és szertefoszlanak. Helyüket a nyugalom és a béke veheti át. A negatív érzelmek elengedésekor tudatosan is segíthetjük a pozitív végkifejletet, a folyamat során megtapasztalt érzések energiáját megőrizve, azt tudatosan fordíthatjuk át szeretetté.

Az élet nem a múzeumban van

Sok negatív érzelem a tudatalattiban lapul, ezeket korábban tudatosan vagy tudattalanul elfojtottuk. A tudatalattiba száműzött érzelmek mérgeznek, különböző életterületeken akadályozhatnak minket az előbbre jutásban, a fejlődésben. Ezért érdemes ezeket egy adott életvezetési probléma kapcsán feltérképezni, és a szelepet megnyitva fokozatosan kiereszteni. A korábban átélt trauma kapcsán visszamaradt érzelmi „iszaptól” szintén jó megszabadulni. Rétegenként „tárjuk fel” az érzelmi mérgeinket, biztosítsunk nekik szabad utat ahhoz, hogy a felszínre jöhessenek és ott, energia híján szertefoszlódhassanak.

Sokszor előfordul, hogy elszalasztjuk a jelent, mert a múlt történésein rágódunk vagy a jövőnk szálait szövögetjük. A múltra való fókuszálás vagy annak megtagadása nem kifizetődő. Ha folyton a múltban járunk, az olyan, mintha minden időnket egy múzeumban töltenénk. Az természetes, hogy néha visszatekintünk, leltárt készítünk addigi életünkről, vagyis elidőzünk saját múzeumunkban. A valóság azonban az, hogy néha elmegyünk a múzeumba, bámészkodunk, nézegetjük a képeket, a szobrokat, de nem ott éljük az életünket.

Rejtett ajándékok

Az elfogadás és az elengedés az élet fő energiapilléreiként lehetővé teszik azt, hogy a létezés akadálytalanul zajlódjon. Amikor például akadályt gördítünk az elfogadás útjába, azzal az élet szabad folyását gátoljuk. Ha ezt tapasztaljuk, nézzük meg, hogy valójában milyennyereség húzódik meg a folyamat mögött. Engedjük el a tehetetlenség, a kiszolgáltatottság érzését. Mondjunk búcsút az önsajnálatnak, és akkor ez a tudatosság új utakat nyithat meg előttünk. Ráeszmélhetünk arra, hogy bizonyos élethelyzetek, személyek, amiket vagy akiket nehezen vagy egyáltalán nem tudunk elfogadni, azért vannak jelen az életünkben, mert tanítanak minket valamire, ezáltal hozzájárulnak a lelkitudati fejlődésünkhöz, tehát ajándékok számunkra.

Ezek is érdekelhetnek

3 remek őszi recept, ami felgyorsítja a fogyást
Itt az ősz, és vele együtt a gombás, padlizsános, almás, fahéjas finomságok szezonja. Válogatásunkban olyan diétás fogásokat gyűjtöttünk össze, amik nem csak segítik a fogyást, de igazi őszi ínyencségekkel készültek. Érdemes őket kipróbálni!
Palvin Barbi 31 évesen is bombaformában, kiderült a titka
Október 8-án ünnepli születésnapját hazánk népszerű modellje, Palvin Barbara, akiből már többen próbálták kiszedni a szépségtrükkjeit, és bomba alakjának titkát.
Fitness lady lett a nagymama, Gabi 50 évesen kezdett versenyezni
Sokan alig akarják elhinni, hogy Koltai Gabriella túl van a hatodik X-en. Az pedig még meglepőbb, hogy csak 40 éves kora után kezdett el edzőterembe.
Ez a legjobb őszi vacsora, ha le akarsz dobni pár kilót
A francia hagymalevesek ízvilágát varázsolhatod az asztalra ezzel a recepttel. Olcsó, egyszerű és nagyon finom! A fűszeres, krémes mártásban sült cukkinispagetti méltán lehet az ősz egyik legkedveltebb vacsorája nálad is!
Így kerüld el az őszi depressziót, ez a legjobb trükk
Ahogy a nyári napok véget érnek és beköszönt az ősz, szinte törvényszerű, hogy sokkal rosszabb lesz a kedvünk. De miért? És mit tegyünk ellene?
Íme a nagy bőrtípus teszt! Mutatjuk, hogy kell ápolni az arcod
A legtöbben nem vagyunk pontosan tisztában azzal, hogy milyen is a bőrtípusunk, így gyakran nem is olyan termékeket használunk, amelyek nekünk valók. Épp ezért érdemes ennek utánajárni!
Mennyei cukormentes csokitorta őszre
Azt hitted, hogy ha fogyókúrázol, a csokoládé szigorúan tilos? Pedig nem, ha étcsokiról van szó! Építsd bele a diétádba, mutatjuk, miért!
Tésztát és pizzát esznek egész nap, mégsem híznak: íme az olasz titok
Az olaszok híresek arról, hogy imádják a konyhájukat, és aki járt már Itáliában, pontosan tudja, hogy miért: finom ízek, minőségi alapanyagok, és az ember csak utólag gondolkodik el azon, vajon ennyi tészta után hogyhogy nincsenek tele az olasz utcák túlsúlyos emberekkel.

Ajánlataink