A változás, az újrakezdés sokszor félelemmel tölti el az embert. Akkor is, ha életmódról van szó, még inkább, ha szakításról vagy munkakeresésről. Pedig az újrakezdés része az életünknek, a rettegés helyett hasznosabb, ha keressük az eszközöket és a segítséget a túléléshez.

Újrakezdeni? Félek!

A változást kevesen élik meg kényelmes helyzetnek, de a félelmek legyőzése nem lehetetlen, ha tudjuk, el merjük hinni, hogy az újrakezdés sok jót is tartogat. Jobb lesz, hiszen egészségesebben fogunk élni, csinosabbak leszünk, jobb lesz, mert lezárunk egy gyötrő vagy kiüresedett kapcsolatot, vagy végre lelépünk egy rémálom munkahelyről. Ha képesek vagyunk azt meglátni, hogy a pillanatnyi jeges rémület és fájdalom el fog múlni, és sokkal jobb lesz, mint volt, akkor ezzel az erővel lerövidíthetjük a kínlódás idejét. Mert minden fejben dől, ezt rég tudjuk. De mivel vértezhetjük fel magunkat, hogy ne omoljunk össze, ha bele kell állni a változásba?

A kulcs a nyitottság

A váratlan helyzetekre csak úgy lehet felkészülni, ha megőrizzük a nyitottságunkat. Folyamatosan figyeljük a szakmánk újdonságait, képezzük magunkat. nem hanyagoljuk el a baráti kapcsolatainkat, fenntartunk egy szorosabb és egy lazább kapcsolati hálót, ahonnan segítséget kaphatunk, ha gond van. Aki folyamatosan szélesíti a látókörét sok területen, annak sokkal több lehetőség és esély mutatkozik, az hamarabb kap fontos infókat, híreket, ötleteket.

A másik kulcs: az egészséges önzés

Ahhoz, hogy újrakezdjük az életünket valamilyen területen, az is kell, hogy első helyre soroljuk magunkat. Ez a nőknek, különösen az anyáknak sokszor nehezen megy. Pedig onnan lehet indulni, hogy kimondom, bizony hátra soroltam az igényeimet, ezért szenvedek most. Első helyre teszem magam, és kijelölöm azokat az összetevőket, amelyek nélkülözhetetlenek az újrakezdéshez. Az időt, a pénzt, a feladatokat, a segítőket. Javítsuk ki a szótárunkban: ez nem is önzés, hanem a harmónia és az egészség alappillére.

A harmadik pedig a tervezés

Az élet akármelyik területén fogunk bele a változtatásba, tervek nélkül hamar káosz lesz. Az életmódváltáshoz is meg kell fogalmaznunk a céljainkat, a szabályainkat és a lépéseket. Ugyanígy meg kell tennünk, ha új állást vagy lakást keresünk, vagy ha vállalkozásba fogunk. Azt mondják, amit papírra vetünk, az már elindul a megvalósulás útján.

Aki mer, az nyer

A kockázatvállalási hajlam nagyon egyéni, mindenki máshogy vélekedik arról, hogy mennyit szabad és lehet kockáztatni. A sikeres emberek életútja azonban azt mutatja, hogy kockázatvállalás nélkül soha nincs siker. Az igazán sikerorientált emberek kedvét a bukások sem veszik el, felállnak, és önsajnálat helyett keresik a következő ajtót, ahol el tudnak indulni. A kapcsolatokra is vonatkozik ez a szabály, aki nem mer ismerkedni, barátkozni, az ne várja, hogy valami csoda folytán ott terem mellette az új szerelem. Szóba lehet állni idegenekkel egy bulin, de a barkácsboltban is szabad beszélgetést kezdeményezni, és egy jó beszélgetés után telefonszámot cserélni.

A vita segít

Aki hajlandó és mer vitatkozni, az tudja képviselni az érdekeit, annak figyelembe fogják venni a véleményét, és nem játszadoznak vele, mint egy bábuval. nem fér bele mindenki minden rendszerbe. Ha meg olyanná válik a helyzet, hogy túl sokat kell vitatkozni, az jel arra, hogy darázsfészken ülünk, amiről előbb- vagy utóbb le kell szállnunk.

Ünnepeljük meg a mérföldköveket!

Az első kilót vagy az első ötöt, amikor lemegy. Az első randit, az első új ügyfelet, akit mi hoztunk a céghez. A kisebb és nagyobb mérföldkövek feljegyzése és megünneplése azt jelzi, hogy jó úton járunk, a további kitartás el fog vezetni a célunkhoz.

Ezek is érdekelhetnek

Honnan tudod, hogy nem eszel elég szénhidrátot? Ezek az egyértelmű jelek!
A szénhidrátok nem ellenségek, de nem mindegy, milyeneket fogyasztunk! Az alacsony szénhidrátbevitel rövid távon fogyáshoz vezethet, de hosszú távon egészségügyi problémákat, például fáradtságot, emésztési gondokat és rosszkedvet okozhat. Az egyensúly és a megfelelő források megválasztása a kulcs!
Mire kell nagyon vigyáznod, ha refluxos vagy?
Az időben meghozott változtatásokkal sokat tehetsz az egészségedért! Ezekre figyelj, ha reflux gyötör.
Ez lesz az idei tél legjobb diétás desszertje: alma és dió került bele
Szeretnél egészségesebb süteményt készíteni a téli hónapokban, amely finom, mégis támogatja az életmódváltásodat? Ez az almás-zabpelyhes süti tökéletes választás.
Gyors karácsonyi menü 160 grammos diétához
Karácsony környékén a finom ételek és a bőséges lakomák elmaradhatatlan részei az ünnepi hangulatnak. De mi van akkor, ha diétázol? Ne aggódj, a karácsonyi menü akkor is lehet ízletes és ünnepi!
5 hatékony hasizom gyakorlat, ha gyors eredményre vágysz
Íme 5 hatékony hasizomgyakorlat, amelyek a teljes core-izomzatot célozzák:
4 ital, ami finom és gyorsan segít eltüntetni a hashájat
Fogyókúra alatt különösen fontos, hogy ne veszíts vizet a szervezetedből. De a megfelelő mennyiségű folyadék bevitele azért is hasznos, mert kellemesen eltelít, kevésbé leszel állandóan éhes, mutatjuk, milyen finomságokat érdemes inni.
Mit szabad és mit tilos enni, ha keto diétázol?
Manapság az egyik legnépszerűbb, legtöbbek által követett fogyókúrás irányzat, de vajon te tudod pontosan mit szabad és mit tilos ilyenkor megenned?
Három zseniális vacsora csirkéből, ha diétázol
Nem tudjuk megunni a csirkehúst: egyik kedvenc egészséges alapanyagunk, sokféleképpen elkészíthető, csak egy kis kreativitás kell ahhoz, hogy finom, tápláló és diétába is könnyen illeszthető vacsorákat készítsünk belőle – mindössze 10-20 perc alatt.

Ajánlataink