Mi az, hogy válasszam? Van olyan, aki boldogtalan akar lenni? A kérdés jogos, a választ pedig mégiscsak saját döntéseink adják meg. A kutatások szerint elég néhány új szokás, amelyek segítenek kialakítani a pozitívabb gondolkodást.

Válaszd a boldogságot! 5 működő mentális technika

Régebben az volt az érvényes mantra, hogy kemény munkával érhetsz el sikereket, a kemény küzdelem a kulcs a boldogság eléréséhez. Lehet, hogy ez nem így van? Shawn Achor amerikai pszichológus kutatásai során arra jutott, hogy ez inkább csak egyfajta elégedetlenséget szül. Ha elcsíptünk egy jó állást, akkor utána még jobb kell, ha jó jegyet kaptunk, akkor még jobb jegy kell. A mérce folyamatos emelése semmi mást nem szül, csak rengeteg stresszt és szorongást. Kutatásai azt mutatták, hogy ha sikerül emelni az egyén pozitivitásszintjét, ez hamarosan tükröződik a döntéseiben, majd az életminőségében, a kapcsolataiban is. Azt tanácsolja, vezessünk be a napi rutinba néhány új szokást, amelyek segítenek kiépíteni a pozitívabb gondolkodást. Azaz, ha ápoljuk a boldogságot, a nehézségek közepette is gyorsabban érjük el a célunkat. Így fogjuk megtapasztalni azokat az élményeket, melyeket boldogságelőnyöknek neveztek a pszichológusok.

Küldjünk elismerő e-mailt

Szánjunk arra két percet minden nap, hogy küldünk egy kedves, elismerő e-mailt valakinek a családtagjaink vagy a barátaink, kollégáink közül. Dicsérjük meg, fejezzük ki a hálánkat azért, hogy ismerjük, hogy segített stb. A Harvardon végzett kutatások azt mutatták, hogy a jó társadalmi kapcsolatok és a boldogság között sokkal komolyabb összefüggés van, mint a dohányzás és a rák között. A jó társadalmi kötődések, a szoros családi és baráti háló hozzájárul az egészség megőrzéséhez is.

A jó pillanatokat érdemes megismételni

Írjuk le minden nap az elmúlt 24 óra pozitív tapasztalatait. Mivel az agyunk nem tud különbséget tenni a vizualizáció és a tényleges tapasztalat között, az újra előhívás megduplázza a pozitív tapasztalatok hatását. Összességében ez nagyobb elégedettséghez vezet az élet minden területén. Tanulmányok kimutatták, hogy azok a nők, akik lejegyezték pozitív tapasztalataikat, 40 százalékkal nagyobb valószínűséggel élnek meg egészen magas kort, mint negatív társaik.

Mókázzunk mindennap

Napi 15 perc örömteli, szórakoztató tevékenység, mint mondjuk a kertészkedés, a séta vagy a testmozgás, a tánc szintén nagyon jó hatással van a pozitív szemlélet megerősítésére, a depresszió leküzdésére. Ahogy az agy észleli a fokozatosan beépült új, jó szokásokat, a lépcsőzetesen növekvő sikerélményeket, úgy csökken a valószínűsége annak, hogy újra eluralkodjon rajtunk a depresszió és a kétségbeesés.

Adjunk hálát

Huszonegy napon keresztül minden este, elalvás előtt gondoljunk három dologra, amiért hálásak lehetünk. A családunkért, a kitartásunkért, a munkánkért, ki-ki egyéni tapasztalatai szerint. A kísérletben részt vevők a vizsgálat végén kimutathatóan optimistábbak voltak, és ezt további egy hónapig meg is tudták tartani. De emellett jelentkezett egy kellemes mellékhatás is: az optimizmus növekedése javította a produktivitást is, nem is kis mértékben, 30 százalékkal.

Meditáljunk két percet

Ha képesek vagyunk naponta két percet arra fordítani, hogy abbahagyjuk az agyalást, kiürítjük az elménket, és csak a légzésünkre figyelünk, lehetőséget adunk az agyunknak a megpihenésre. Mivel többségünk agya állandóan egyszerre több dolgon jár, erre nagy szükség van. Az állandóan agyalók nehezen alszanak el, és alacsonyabb az energiaszintjük. Azzal, hogy kicsit kikapcsoljuk az agyunkat, esélyt kapunk arra, hogy az eluralkodott negatív hatások csökkenjenek. A meditálás is egyre élvezetesebb a gyakorlással, ha már negyed órát is képesek vagyunk effajta pihenéssel eltölteni, konkrét fizikai javulást is fogunk tapasztalni.

 

EZ IS ÉRDEKELHET:

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Stressz, ödéma, fakó bőr? – Célzott kezelések arcmasszázzsal
Az állandó rohanás, a mozgásszegény életmód, az ülőmunka és a magas stresszszint mind látványos nyomot hagy a bőrön.
A reggeli citromos víz mítosza – tényleg fogyaszt?
A reggeli citromos víztől tényleg leolvadnak a kilók? Most kiderül, mi igaz a népszerű diétás trükkből, és mi csak jól hangzó mítosz.
Munka és életmód: így őrizheted meg az egyensúlyt Nyíregyházán
Szeretnél munkát váltani Nyíregyházán anélkül, hogy feladnád az egészséges életmódot? A Jooble segít olyan állást találni, amely figyel az egyensúlyodra is.
Nemcsak fogyni segít az eper! Érdemes többet enni belőle
Amellett, hogy finom, a diétát is támogatja, úgyhogy a szezonban megéri sokat fogyasztani belőle, mégpedig a következőképpen.
Répa vagy szalonna? - A kismama étrendje és ízérzékelés a pocakban
A kismama étrendje nemcsak egészséget, de ízlést is formál. Tudj meg többet a magzati ízérzékelésről és annak hatásairól!
Szőrös kutyatej: a természetes fájdalomcsillapító növény!
Fedezd fel a szőrös kutyatej gyógyhatásait! Gyulladáscsökkentő, immunerősítő, fájdalomcsillapító és vírusölő szerként is hatásos.
Most nyílik a bodza, tedd el télire cukor nélkül
Te is imádod a bodza szörpöt, de megrémiszt, mennyi egészségtelen fehér cukor kell bele? Mutatjuk, hogy készítsd el a diétás változatot.
Fogyás cukrászként: Benjamin fogyás története!
Nagy Benjámint édesanyja életmódváltása és fogyása ösztönözte arra, hogy ő is belevágjon a nagy kihívásba. Azóta kölcsönösen inspirálják egymást, sőt, edzésre is közösen járnak…

Ajánlataink