Az alábbi elterjedt kalóriával kapcsolatos mítoszoknak azért nem szabad bedőlni, mert akár komolyan hátráltathatnak a testsúlycsökkentésben.

5 tévhit a kalóriáról, amit ne higgy el, ha fogyni szeretnél

1. Az alacsony zsírtartalmú ételek alacsony kalóriatartalmúak

Nem feltétlenül! Ez egy rendkívül népszerű tévhit… Néhány zsírmentes vagy alacsony zsírtartalmú élelmiszerhez extra cukrot adnak, ezért ezek a termékek így még több kalóriát tartalmaznak, gyakran akár ugyanannyit, mint a „sima” változat. Tehát az, hogy egy termék zsírmentes, még nem jelenti biztosan azt, hogy kalória is kevés van benne. Ellenőrizd le mindig a címkén szereplő adatokat!

 

2. Az esti evés hatására a bevitt kalória automatikusan zsírrá alakul

A napszak nem befolyásolja, hogy a szervezet hogyan használja fel a kalóriákat. Csak az összes bevitt és 24 óra alatt elégetett kalória számít a fogyás szempontjából, tehát az, hogy este 6-kor viszel be túl sok kalóriát vagy este 9-kor, a súlyvesztés szempontjából gyakorlatilag mindegy. Viszont a késő esti evés, főleg akkor, ha túl nehezet és túl sokat eszel, befolyásolhatja az alvásod minőségét.

 

A karcsúság 3 pillére – Lendülj velünk csúcsformába!

 

3. A fogyókúra során sokkal fontosabb a szénhidrátok, mint a kalória számolása

Ha csak a szénhidrátokra koncentrálsz, előfordulhat, hogy túl sok kalóriát viszel be a szervezetedbe – és egészen egyszerűen hízni fogsz. A fogyókúra során sokan hajlamosak egy-egy tápanyagcsoport (majdnem) teljes kiiktatására, ez pedig hiányállapot kialakulásához vezet. Törekedj a kiegyensúlyozott étkezésre, a teljes értékű szénhidrát ugyanúgy az egészséges táplálkozás része, mint a fehérje.

 

4. Rendszeres mozgás mellett nem számít a bevitt kalória mennyisége

A normál testsúlyod megőrzésének elengedhetetlen része a testmozgás, de ez nem jelenti azt, hogy mindent szabad. Ha magasabb a kalória bevitele, mint amennyit napközben a nyugalmi alapanyagcseréddel és a testmozgással felhasználsz, akkor bizony hízni fog.

 

Testkép- és táplálkozási zavarok nyomában

 

5. A testsúly optimális szinten tartásához elegendő az étkezésre figyelni

Testsúlyodat – a kalória bevitele és az étkezési szokások mellett – befolyásolja az életmódod is: a testmozgás, a genetikai tényezők, a mentális jóllét mind-mind hatással van a testedre.

 

Sikeres fogyás: ez a 8 motivációs trükk segíteni fog!

 

 

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Zsírégetés edzés nélkül? Ez a félperces trükk tényleg működik
Elég volt a kimerítő edzésekből és a szigorú diétákból? Egy mindössze 30 másodperces napi trükk segíthet beindítani a zsírégetést – ráadásul otthon, különleges eszközök nélkül. A megoldás meglepően egyszerű, mégis hatásos.
Stressz, ödéma, fakó bőr? – Célzott kezelések arcmasszázzsal
Az állandó rohanás, a mozgásszegény életmód, az ülőmunka és a magas stresszszint mind látványos nyomot hagy a bőrön.
A reggeli citromos víz mítosza – tényleg fogyaszt?
A reggeli citromos víztől tényleg leolvadnak a kilók? Most kiderül, mi igaz a népszerű diétás trükkből, és mi csak jól hangzó mítosz.
Munka és életmód: így őrizheted meg az egyensúlyt Nyíregyházán
Szeretnél munkát váltani Nyíregyházán anélkül, hogy feladnád az egészséges életmódot? A Jooble segít olyan állást találni, amely figyel az egyensúlyodra is.
Nemcsak fogyni segít az eper! Érdemes többet enni belőle
Amellett, hogy finom, a diétát is támogatja, úgyhogy a szezonban megéri sokat fogyasztani belőle, mégpedig a következőképpen.
Répa vagy szalonna? - A kismama étrendje és ízérzékelés a pocakban
A kismama étrendje nemcsak egészséget, de ízlést is formál. Tudj meg többet a magzati ízérzékelésről és annak hatásairól!
Szőrös kutyatej: a természetes fájdalomcsillapító növény!
Fedezd fel a szőrös kutyatej gyógyhatásait! Gyulladáscsökkentő, immunerősítő, fájdalomcsillapító és vírusölő szerként is hatásos.
Most nyílik a bodza, tedd el télire cukor nélkül
Te is imádod a bodza szörpöt, de megrémiszt, mennyi egészségtelen fehér cukor kell bele? Mutatjuk, hogy készítsd el a diétás változatot.

Ajánlataink