Amikor elhatározza, hogy lead néhány felesleges kilót, nem csak a súlyvesztéssel kell foglalkoznia. A fogyás nagyon összetett dolog. Az, hogy képes lesz-e valóban leadni a súlyfelesleget, függ az érzelmi állapotától, függ az elfogyasztott ételek minőségétől és természetesen a mennyiségétől is. Valamint függ számos élethelyzettől, amelyek megnehezíthetik a fogyást.

5 tipp hogyan egyen kevesebbet?

A jó hír az, hogy fogyni minden élethelyzetben lehetséges. A legfontosabb a megválasztott ételek minősége és természetesen a mennyisége. Első körben minden diétázónak a legfontosabb feltételt kell elsajátítania. Ez pedig a porciókontroll. Amely, ha helyesen gyakorolja és alkalmazza, egy idő után nem feladat lesz, hanem maga a természetesség.

1. Élvezzen ki  minden egyes  falatot!

Ha megengedi, hogy a világ egy kicsit lelassuljon maga körül evés közben, megtapasztalhatja az emocionális étkezés előnyeit. Rágjon meg alaposan minden egyes falatot. A falatok között tegye le az evőeszközt vagy tegye le a kezében tartott ennivalót. Rágás közben semmi másra ne figyeljen, kizárólag az ételre. Az ízekre, az érzésre, ahogyan szétárad a szájában, a pillanatra, amikor a falatokat lenyeli. Ez nemkönnyű feladat a rohanó életben, amikor az ebédet menet közben vagy a számítógép előtt fogyasztjuk el. Mégis igyekezzen minden egyes étkezésre a megfelelő időt szánni. Főételenként minimum 20 perc, De inkább fél óra az az idő, amennyi elegendő. Egyen lassan, komótosan. Igyekezzen a mindennapjaiban időt szakítani az étkezésekre. Ha kapkodva eszik, az agya túl későn kapja meg a teltségérzet jelzést. Ekkorra sokszor már jóval többet evett a szükségesnél.

2. Használjon  kisebb  tányérokat!

Ezerszer bizonyított tény, hogy a tányérok mérete az utóbbi 10-15 évben jelentősen megnőtt. Ez a nagy tányéron kicsi falatok típusú luxuséttermeknek köszönhető, de a való életben sajnos nem működik. Minél nagyobb a tányér, annál többet fogunk enni is. Hiszen az étkezéseknél tele tányér dukál. Használjon csészét a levesestányérok helyett, levesből ennyi bőven elég. Egytálételek esetében egy kisebb, egyszemélyes salátástálnyi adag is bőven elegendő, míg ha lapos tányérról falatozik, megteszi a süteményestányér is. Ha ezeket tele szedi, a tele tányér érzete megmarad, ám jelentősen csökken az elfogyasztott étel mennyisége.

3. Porciózzon előre!

Önnel is gyakran előfordul, hogy egyenesen a zacskóból eszi a chipset vagy dobozból a kekszet? Nem veszi a fáradságot, hogy a csokit kicsomagolja a papírból? Pontosan ezek azok a szituációk, amikor észrevétlenül elnyel egy egész zacskó nasst, mert akárhányszor belenyúl a dobozba, bizony, van még! Ha nassolni szeretne, tegye korlátozottan. Vegyen ki a zacskóból egy kisebb tálkába, kockázza fel a csokit, tegyen pár darab kekszet egy tányérra. A maradékot pedig rejtse el szem elől. Ha nem látja, nem is létezik.

4. Ismerje fel  a gyengeségeit!

Szánjon legalább fél órát arra, hogy átgondolja, mely ételek jelentik a legnagyobb kísértést. Melyek azok az ételek, amelyeknek képtelen ellenállni, és pukkadásig eszi magát belőlük. Sokaknak ilyen a chips, a sült burgonya, a gyorséttermi ételek többsége. Ha tudja, mi hozza önre a legnagyobb veszélyt, tudatosan készülhet az olyan élethelyzetek elkerülésére, amikor ezen ételek kísértésbe vihetik. Ha tudatosan felvértezi magát a kísértések ellen, sokkal könnyebb lesz nemet mondani egy-egy kritikus helyzetben.

5. Vezessen  étkezési naplót!

Az étkezési napló a legtökéletesebb személyes kontroll. Amennyiben napról napra leír minden egyes falatot, amelyet elfogyasztott, sokkal inkább ellenőrzés alatt tarthatja az elfogyasztott ételek mennyiségét és gyakorolhatja a porciókontrollt. Ha naponta szembesül az elfogyasztott kalóriák értékével, sokkal nagyobb lesz a nyomás, ami helyes választásokra készteti, ha ételekről van szó. Ha például több napon keresztül szembesül a naponta elfogyasztott csokoládészeletek mennyiségével és kalóriaértékével, egy idő után kétszer is meggondolja majd, hogy édesség után nyúljon-e.

Ezek is érdekelhetnek

Mutatjuk, hogy szépít meg a kávé! Most figyelj!
Összegyűjtöttük, mire használhatja szépségápolási rutinjában a kávét, illetve a kávézaccot.
Ezek a gyógynövények segíthetnek, ha allergiás vagy
A pollenszezonnal járó szénanátha hónapokig megkeserítheti az érintettek életét: bedugult, kipirosodott orr, gyakori tüsszögés, viszkető szemek… Számukra jó hír, hogy rengeteg olyan növény van, ami enyhíti a szervezet által adott túlzott reakciókat.
Így eddz, ha városban élsz!
Sok városlakó figyeli irigykedve a zöldövezetben, agglomerációban, vidéken lakókat: ők bezzeg mindennap kirándulhatnak, ha akarnak. Pedig a nagyváros is megannyi lehetőséget rejt, felfedezni valót kínál, szóval túracipőt fel, indulhat az urbánus túra!
Hasizom a konyhából: edd laposra a hasad!
Igaz a fitneszalaptörvény: a kockás izmok a konyhában készülnek. Hiába edzünk gyakran, ha az étkezésünkkel szabotáljuk a végeredményt. Együk okosan laposra a hasunkat!
A tavasz diétás kedvence: csőben sült brokkoli (videó)
Elronthatatlan csőben sült brokkoli, amit muszáj kipróbálni és megkóstolni. Nagyon finom egészséges húsmentes étel a mindennapokra.
Durva! Ezért jó, ha sokkal több epret eszel!
Ha eddig még nem voltunk rajongói ennek a pirosló finomságnak, akkor itt az ideje, hogy azzá váljunk! Nemcsak lédús, nyárias és isteni finom, de valóságos szuperélelmiszer is.
Egészséges vagy felejtős a szója? Ezt tudnod kell!
A szója sokáig nem hiányozhatott az egészséges életmódot követők étrendjéből. Az utóbbi években azonban egyre többször jelentek meg olyan hírek, tanulmányok, amelyek cáfolták a szója egészségre gyakorolt jótékony hatásait.
Hasznos gyógynövény: Így használd a pitypangot a diétádhoz
Kevesen tudják, hogy a mezők egyszerű kis virága, a gyermekláncfű ehető növény. Pedig érdemes közelebbről is megismernünk, mert méregtelenítő hatásának köszönhetően rengeteg bajtól megszabadíthat.

Ajánlataink