A nagy trükkök néha egészen apró trükkök. Néhány egyszerű szabály betartásával optimalizálhatjuk szervezetünk működését, és máris nagyobb lépésekben indul meg a fogyás. Ha azok közé tartozik, akik eddig a nagy trükkökért rajongtak, miközben nem értek el semmit, akkor itt az ideje megtapasztalni, mit tudnak ezek az egyszerű, ám tudományosan megalapozott tanácsok.

Egyszerű szabályok - LÁTVÁNYOS EREDMÉNY

1. SZABÁLY: növelni a rostbevitelt

Egyen meg naponta legalább 20 gramm rostot tartalmazó élelmiszert, teljes kiőrlésű gabonát, gyümölcsöt és zöldséget. A rostok eltelítik, ami nagyon fontos, ha fogyni akarunk. A magasabb rostbevitel hosszú távon kevesebb kalória bevitelével is párosul.

2. SZABÁLY: optimalizálni a kalcium- és D-vitamin-bevitelt

Törekedni kell kalciumban és D-vitaminban gazdag élelmiszerek fogyasztására nap mint nap. Ezek az ásványi és tápanyagok gyakran együtt fordulnak elő az élelmiszerekben, különösen a tejtermékekre jellemző ez. A sajtok, a túró, a natúr joghurt és a kefir igen hasznos a diétában. Kutatók azt tapasztalták, hogy kifejezetten a hasi zsír csökkent azoknál, akik növelték a tejtermékek bevitelét. A D-vitamint napi fél óra napozással segítünk előállítani, azonban fontos tudni, hogy napozás után két óráig nem szabad lezuhanyozni. A D-vitamin önmagában is fontos szerepet játszhat a testtömeg szabályozásában. Ennek a vitaminnak a hiánya gátolja a leptin hormon működését, amelynek az a feladata, hogy szabályozza az étvágyat. Márpedig, ha nem ismerjük fel a jóllakottságot, az folyamatos túlevéshez vezet. A megfelelő D-vitaminellátottság mindemellett a teljes immunrendszert erősíti. A D-vitamin a szervezetben igen sok funkciót ellátó hormon, és hiánya immunhiányos állapotot idéz elő, fogékonnyá tesz a fertőzésekre, rontja az inzulin beépülését.

3. SZABÁLY: zsír is kell!

A jó zsírok a telítetlen és az ómega 3 zsírsavak, amelyek az olajokban, diófélékben, az avokádóban, az egyes halfélékben, és igen, még a csokoládéban is megtalálhatóak. Erről a listáról mindennap 3-4 adagot célszerű elfogyasztani. Persze nem a csokiból, abból két kocka legyen a norma, mégpedig a jó minőségű, magas kakaótartalmúból. Ha megfelelő mennyiségű zsír kerül a szervezetbe, az biztosítja a tartós jóllakottságot. Egy ausztrál tanulmány arra kérte a kutatásban részt vevőket, hogy egészséges, alacsony zsírtartalmú étrendet kövessenek. A csoport fele diót is ehetett mindennap. Mindkét csoport ugyanannyi kalóriát vitt be, és megközelítőleg azonos mértékben fogyott 6 hónap alatt. De azok, akik a diót ették, a következő 6 hónapban tovább fogytak, csökkent a testzsírszázalékuk, míg a másik csoport tagjai már nem fogytak tovább.

4. SZABÁLY: fehérjék optimalizálása!

Három adag sovány fehérjét kellene beiktatni a napi étrendbe. Lehet ez hal, csirke és pulyka, sertéskaraj, valamint sovány marhahús is. Amellett, hogy nélkülözhetetlen tápanyag, a fehérje segít abban, hogy a teltségérzet hosszabb ideig tartson. Vannak kiváló növényi fehérjeforrások is, mint a lencse, a tofu, a quinoa, ezekből is választhatunk.

5. SZABÁLY: vizet prédikál, vizet iszik!

A víz jótékonyan segíti a fogyást. Egy vizsgálatnál megállapították, hogy akik megnövelték az addig szokásos vízfogyasztásukat 4 pohárral, azok 5 kilónyi fogyást értek el egy év alatt, minden egyéb erőfeszítés nélkül. Hatékony módszer ez, pláne, ha a felturbózott kávécsodákat váltjuk ki vele. Az éhséget nem lehet egy kávéval elütni, mert később még éhesebbek leszünk, és nehezen tudjuk kontrollálni magunkat. Habos mochaccino helyett inkább együnk 200 kcal értékű nassot, néhány szem magot egy joghurttal vagy egy szelet sajttal.

6. SZABÁLY: üdítő helyett zöld tea!

Igyunk meg legalább napi 3 csésze zöld teát. A zöld teában található antioxidánsok hasznosak lehetnek a fogyás előmozdításában, különös tekintettel a hasi zsírra. Egy amerikai tanulmány szerint, akik megitták a napi 3 pohár zöld teát, azok kétszer annyi súlyt vesztettek, mint akik nem ezt itták. A teázók csoportja jelentősen többet fogyott a hasi zsírból, mint a nem teázóké.

Ezek is érdekelhetnek

Honnan tudod, hogy nem eszel elég szénhidrátot? Ezek az egyértelmű jelek!
A szénhidrátok nem ellenségek, de nem mindegy, milyeneket fogyasztunk! Az alacsony szénhidrátbevitel rövid távon fogyáshoz vezethet, de hosszú távon egészségügyi problémákat, például fáradtságot, emésztési gondokat és rosszkedvet okozhat. Az egyensúly és a megfelelő források megválasztása a kulcs!
Mire kell nagyon vigyáznod, ha refluxos vagy?
Az időben meghozott változtatásokkal sokat tehetsz az egészségedért! Ezekre figyelj, ha reflux gyötör.
Ez lesz az idei tél legjobb diétás desszertje: alma és dió került bele
Szeretnél egészségesebb süteményt készíteni a téli hónapokban, amely finom, mégis támogatja az életmódváltásodat? Ez az almás-zabpelyhes süti tökéletes választás.
Gyors karácsonyi menü 160 grammos diétához
Karácsony környékén a finom ételek és a bőséges lakomák elmaradhatatlan részei az ünnepi hangulatnak. De mi van akkor, ha diétázol? Ne aggódj, a karácsonyi menü akkor is lehet ízletes és ünnepi!
5 hatékony hasizom gyakorlat, ha gyors eredményre vágysz
Íme 5 hatékony hasizomgyakorlat, amelyek a teljes core-izomzatot célozzák:
4 ital, ami finom és gyorsan segít eltüntetni a hashájat
Fogyókúra alatt különösen fontos, hogy ne veszíts vizet a szervezetedből. De a megfelelő mennyiségű folyadék bevitele azért is hasznos, mert kellemesen eltelít, kevésbé leszel állandóan éhes, mutatjuk, milyen finomságokat érdemes inni.
Mit szabad és mit tilos enni, ha keto diétázol?
Manapság az egyik legnépszerűbb, legtöbbek által követett fogyókúrás irányzat, de vajon te tudod pontosan mit szabad és mit tilos ilyenkor megenned?
Három zseniális vacsora csirkéből, ha diétázol
Nem tudjuk megunni a csirkehúst: egyik kedvenc egészséges alapanyagunk, sokféleképpen elkészíthető, csak egy kis kreativitás kell ahhoz, hogy finom, tápláló és diétába is könnyen illeszthető vacsorákat készítsünk belőle – mindössze 10-20 perc alatt.

Ajánlataink