Negyven felett egyre tudatosabbá válik az emberek többsége, komolyabb hangsúlyt kap az egészség megőrzése. Azzal mindenki tisztában van, hogy az időt nem lehet megállítani. Mit tehetünk mégis? Például szedhetünk néhány fontos vitamint és ásványi anyagot.

40+ kötelező védelem

Negyven felett megváltozik a játék, és jobb résen lenni, mielőtt a játék változtat meg bennünket. Persze ezt nem fenyegetésnek szánjuk, de aki még messze van a negyedik X-től, az el sem tudja képzelni, hogy lesz idő, amikor a szervezete már másként működik. A klimax előtti tíz évben a hormonális változásoknak köszönhetően küzdelmesebbé válik a fogyás is, hogy mást ne is említsünk. Az izomtömegünk csökken, és krónikus betegségek is bekopoghatnak. Erre jobb felkészülni, méghozzá nehéztüzérséggel: ezek lesznek a vitaminok és az ásványi anyagok.

D-vitamin

Múlt havi számukban már hosszabban írtunk róla, most csak megemlítjük, hogy ne maradjon ki a felsorolásból. A lényeg: a D-vitamin fogyasztása hozzájárul a felső légúti, a cukor- és a szív- és érrendszeri betegségek megelőzéséhez. Plusz elengedhetetlen a kalcium felszívódásához is. Túlsúlyos felnőttnek napi 2000–4000 Ne fogyasztása ajánlott.

A-vitamin

A látásban van fontos szerepe és sok más egészségjavító funkcióban, különösen, ahogy öregszünk. Az A-vitaminnak fontos a szerepe abban, hogy szürkületkor jól lássunk. A máj tárolja ezt a vitamint a szervezetünkben, túladagolása nem ajánlott, mérgezést is okozhat. Már napi egy sárgarépával bevihetjük a szükséges mennyiséget, az ajánlott napi 800 mikrogramm.

Magnézium

Az egyik legfontosabb funkciója, hogy segít a vérnyomás szabályozásában, ami különösen fontos a kor előrehaladtával. Ha hiányt szenvedünk belőle, az rontja az esélyeinket a gyulladások, szív- és cukorbetegség esetén. A magnézium is segíti a kalcium felszívódását, és az izmok és idegek működésében is szerepet játszik. Jól pótolhatjuk a sötét leveles zöldségekből, babfélékből, szójából, diófélékből és avokádóból. A túl sok magnéziumbevitel nem feltétlenül jelent egészségügyi kockázatot, de okozhat hasmenést, hányingert vagy görcsöket. Napi ajánlott bevitel 300 milligramm.

Kálium

Fontos feladata van a vérnyomás ellenőrzésében, csökkenti a szélütés kockázatát. Pótolni csak orvosi ellenőrzéssel szabad. Változatos táplálkozással, különösen banán, édesburgonya, mángold, babfélék fogyasztásával bevisszük a szükséges adagot. Napi ajánlott mennyiség 3500 milligramm.

Ómega 3

Ugyan nem vitamin, de az ómega 3 zsírsavak is helyet érdemelnek ezen a listán, mert jól ellensúlyozzák az öregedés okozta változásokat. A kutatások kimutatták, hogy az ómega 3 zsírsavak segítenek csökkenteni a magas vérnyomást, a „rossz” koleszterin szintjét, és fontos szerepet játszanak a memória és a gondolkodás élesítésében. Halakból, diófélékből, lenmagból, leveles zöldségekből tudunk hozzájutni. Aki véralvadásgátlót szed, az mindenképpen kérdezze meg orvosát, mielőtt ómega 3 kapszulát szedne. Egyébként napi 10 dkg lazac már fedezi a szükségleteinket.

A probiotikumok

Ezek sem vitaminok, de nélkülözhetetlenek a 40 feletti nőknek. Szerepet játszanak a bélflóra egyensúlyának megőrzésében, csökkentik a szívbetegségek, a cukorbetegség és a stroke kialakulásának kockázatát. Egyes tejtermékeket gazdagítják probiotikumokkal, de gyógyszertárban is vásárolhatunk belőlük.

Ezek is érdekelhetnek

Mire kell nagyon vigyáznod, ha refluxos vagy?
Az időben meghozott változtatásokkal sokat tehetsz az egészségedért! Ezekre figyelj, ha reflux gyötör.
Ez lesz az idei tél legjobb diétás desszertje: alma és dió került bele
Szeretnél egészségesebb süteményt készíteni a téli hónapokban, amely finom, mégis támogatja az életmódváltásodat? Ez az almás-zabpelyhes süti tökéletes választás.
Gyors karácsonyi menü 160 grammos diétához
Karácsony környékén a finom ételek és a bőséges lakomák elmaradhatatlan részei az ünnepi hangulatnak. De mi van akkor, ha diétázol? Ne aggódj, a karácsonyi menü akkor is lehet ízletes és ünnepi!
5 hatékony hasizom gyakorlat, ha gyors eredményre vágysz
Íme 5 hatékony hasizomgyakorlat, amelyek a teljes core-izomzatot célozzák:
4 ital, ami finom és gyorsan segít eltüntetni a hashájat
Fogyókúra alatt különösen fontos, hogy ne veszíts vizet a szervezetedből. De a megfelelő mennyiségű folyadék bevitele azért is hasznos, mert kellemesen eltelít, kevésbé leszel állandóan éhes, mutatjuk, milyen finomságokat érdemes inni.
Mit szabad és mit tilos enni, ha keto diétázol?
Manapság az egyik legnépszerűbb, legtöbbek által követett fogyókúrás irányzat, de vajon te tudod pontosan mit szabad és mit tilos ilyenkor megenned?
Három zseniális vacsora csirkéből, ha diétázol
Nem tudjuk megunni a csirkehúst: egyik kedvenc egészséges alapanyagunk, sokféleképpen elkészíthető, csak egy kis kreativitás kell ahhoz, hogy finom, tápláló és diétába is könnyen illeszthető vacsorákat készítsünk belőle – mindössze 10-20 perc alatt.
A tél fiatalító fűszerei, mutatjuk, mit szerezz be!
A titok a téli fűszerekben rejlik, melyek még képesek akár meg is fiatalítani a testet.

Ajánlataink