Ha odafigyelünk arra, hogy mit és mennyit eszünk, na meg adunk némi támogatást az emésztőszervünknek bizonyos gyógynövényekkel, akkor sikeresen csökkenthetjük, jobbik esetbe elfelejthetjük ezeket a problémákat. Az Egészségőrző össze is szedett néhány természetes csodaszert, amivel kiválóan könnyíthetünk rendetlenkedő emésztésünkön.
Fehér akácvirág
Az egyik legfontosabb tulajdonsága, hogy csökkenti a gyomorsavtúltengést, nem mellesleg pedig étvágycsökkentő hatása is van. Nagyon jó görcsoldó és tonizáló. Gyomor- és nyombélfekélynél nyugtató gyógynövénnyel, például citromfűvel párhuzamosan alkalmazható. Refluxos betegeknek rendszeresen ajánlott a fogyasztása, kellemes íze miatt élvezeti teaként is ihatjuk.
Gyömbér
Megnöveli az emésztéshez szükséges enzimek számát. Használhatjuk akkor, ha hányingerünk van, vagy ha puffadunk, de a gázképződés csökkentésénél is sokat segít. A gyulladáscsökkentő hatása is kiváló. Étkezés után igyuk akár napi 2-3 csészével is, de a nyers gyömbér rágcsálása is hasonlóan hatásos.
Kurkuma
Ez az egyik legjobb gyulladáscsökkentő fűszernövény. A kurkumában található a legfőbb hatóanyag a kurkumin, ami segít a zsíros ételek lebontásában. Támogatja a máj működését és a bélrendszert is nyugtatja.
Apróbojtorján
Már az ókori Egyiptomban is ismert és elismert gyógynövény volt. Belsőleg vastagbélgyulladásra, hasmenésre használjuk, ráadásul fertőző hasmenésnél is hatékony antibiotikus hatása miatt. Gyomorfekélynél is alkalmazzák, de a máj és az epe működésének a szabályozására is kiváló. Napi 1-2 csészével fogyaszthatunk belőle.
Mezei katáng
Emésztést javító hatása miatt fogyasszuk, így székrekedésnél is sokat segít ez a gyógynövény. Májat, vesét, lépet tisztít. Ha epeköve van ne használja! A tea elkészítésénél figyeljünk arra, hogy 2-3 percig főzni kell, nem elég a forrázás.
Borsmenta
Csökkenti a hasi görcsöket, a puffadást és a hányingert, valamint nagyon jó szélhajtó is. Nyugtató hatással van az emésztőrendszerre. Napi 1-2 csésze borsmentateát nyugodtan fogyaszthatunk.
Aloe vera
Ez a gyógynövény nem csak külsőleg segít, hanem a bélrendszerünkre is nagyon jó hatással van. Gyulladáscsökkentő, baktérium és vírusellenes hatásokkal is rendelkezik. Alkalmazhatjuk akkor, ha elrontottuk a gyomrunkat, vagy ha bélgyulladásuk van.
EZ IS ÉRDEKELHETI:
- EZEKTŐL AZ ANTIOXIDÁNSOKTÓL MARADUNK EGÉSZSÉGESEK
- 10 ÉRVVEL GYŐZÜNK MEG ARRÓL, HOGY MIÉRT JÓ A RENDSZERES MOZGÁS
- NEM MEGY AZ ALVÁS? 7 GYÓGYTEA, HOGY NYUGODT LEGYEN AZ ÉJSZAKA