Töltse fel a konyháját szuperélelmiszerekkel, hogy biztosítsa immunrendszere zavartalan működését a téli időszakban is. A superfoodok ugyanis tele vannak antioxidánsokkal, gazdag vitamin-, ásványianyag- és rostforrást jelentenek. Természetesen nem csodaszerek, de fogyasztásuk segít az egészség megőrzésében, a fáradtság leküzdésében.

8 szuperélelmiszer

Fekete áfonya

A fekete áfonyában lévő vegyületek más flavonoidokhoz hasonlóan antioxidáns tulajdonságúak, védik a sejteket és a sejtfalat a szabad gyökök által okozott károsodásoktól. A fekete áfonya flavonoidjainak speciális hatásuk van a vérerekre és a vérsejtekre, a sejtfal rugalmasságának növelésével. Fogyasztásával csökkenthető a szív- és érrendszeri betegségek és a rák kockázata, illetve enyhíthető a korral járó látásromlás és a memória működésének zavara.
Ajánlott mennyiség naponta: ½ csésze (125 ml)

Fokhagyma

A fokhagyma antibakteriális, gomba- és vírusellenes tulajdonságokkal rendelkezik. Kénvegyületei antioxidánsként viselkednek, védve a szív és az érrendszer egészségét. A fokhagyma segíti az emésztést, védelmet nyújt a rákkeltő anyagokkal szemben.
Ajánlott mennyiség naponta: legalább 1 gerezd

Olívaolaj

Az olívaolaj 70-80 százalékban egyszeresen telítetlen zsírsavakat tartalmaz, valamint nyomokban fitoszterint és lecitint. Gazdag antioxidáns tulajdonságú A- és E-vitaminban, melyeknek fontos szerepük van a káros szabad gyökök elleni küzdelemben. Az olívaolaj természetes állapotában F-vitaminokat is tartalmaz, amelyek a sejthártya építőanyagai és a test működéséhez elengedhetetlen, hormonszerű anyagok alapanyagai.
Ajánlott mennyiség naponta: 1 evőkanál (15 ml)

Fekete áfonya

A fekete áfonyában lévő vegyületek más flavonoidokhoz hasonlóan antioxidáns tulajdonságúak, védik a sejteket és a sejtfalat a szabad gyökök által okozott károsodásoktól. A fekete áfonya flavonoidjainak speciális hatásuk van a vérerekre és a vérsejtekre, a sejtfal rugalmasságának növelésével. Fogyasztásával csökkenthető a szív- és érrendszeri betegségek és a rák kockázata, illetve enyhíthető a korral járó látásromlás és a memória működésének zavara.
Ajánlott mennyiség naponta: ½ csésze (125 ml)

Brokkoli

Kénvegyületeinek köszönhetően fontos a rák elleni harcban. Ezek arra ösztönzik a szervezetet, hogy növelje azoknak az enzimeknek a termelését, amelyek segítik a méregtelenítést.
Ajánlott mennyiség naponta: ½ csésze 125 ml

Joghurt

A joghurt kiváló forrása a csontépítésben fontos szerepet játszó kalciumnak, de igazi egészségvédő szerepét jótékony baktériumainak, a probiotikumoknak köszönheti. Enyhítheti a panaszokat gyulladásos bélbetegségben szenvedőknél, húgyúti és gombás fertőzések esetén.
Ajánlott mennyiség naponta: ¾ csésze (175 ml)

Lenmag

Gazdag ómega 3 és ómega 6 zsírsavban, amelyek elengedhetetlenek a szív normális működéséhez, és fontos szerepet játszanak a csontok egészségének megóvásában, a vérnyomás normál szinten tartásában. Különösen változókorban ajánlott a fogyasztása, hiszen összetevői úgy viselkednek a szervezetben, mint az ösztrogén hormonok, csökkentve a mellrák kialakulásának veszélyét.
Ajánlott mennyiség naponta: 1-2 evőkanál (15-25 ml)

Fahéj

A fahéj egyike a legjobb gyógyító fűszereknek. Segít a vércukorszint optimalizálásában, megelőzni a vérrögképződést, antibakteriális és gyulladáscsökkentő hatású.
Ajánlott mennyiség naponta: ¼-½ teáskanál (1-2 ml)

Ezek is érdekelhetnek

Sütés nélkül készül ez a mennyei joghurt torta
Ha nincs kedved órákig a konyhában bíbelődni, próbáld ki ezt a receptet.
Ezt az új diétás kókuszgolyót imádni fogod, pillanatok alatt kész
Ez az egyszerű zöldség az indiánok kedvelt eledele volt. Jótékony élettani hatását hosszan sorolhatjuk: megfázásos betegségek hatékony ellenszere, erősíti az immunrendszert. Sósan és édesen is isteni.
Ez november legjobb diétája, karácsonyra bomba alakod lesz
A szervezet feltöltődik vitaminokkal, tápanyagokkal, méghozzá úgy, hogy közben fogyhatunk is.
Ez az ősz legjobb diétás fegyvere, így vesd be a savanyú káposztát
A savanyú káposzta és az abból készült ételek elképesztően jó hatással vannak a szervezetünkre, ezért jó lenne, ha nemcsak az ünnepi asztalon találkoznánk vele, hanem az év többi napján is.
Alma és mogyoróvaj: az egyik legjobb nasi, ha diétázol
A nassolás mindig veszélyes terep. Szerencsére léteznek olyan nasik, amelyek szinte azonnal elejét veszik az egészségtelen vágyakozásnak. Íme egy remek ötlet, amit a táplálkozástudomány szakértői ajánlanak!
Vaníliás keto keksz, készítsd el otthon gyorsan
Az elmúlt években nagy népszerűségre tett szert a magas zsírbevitellel operáló ketogén diéta. Lássunk most egy remek desszertet, mely ezt az elvet követi és pillanatok alatt el is készül.
Marianna 26 kilót fogyott: „Újra érzem, hogy nő vagyok”
Fontos, hogy a gyerekek, kamaszok milyen környezetben nőnek fel, és milyen nőképet látnak maguk előtt. Marianna (50) ebből a szempontból is gondos anya, aki még a fogyásnál is ügyelt arra, hogy jó példát mutasson.
Hogyan ehetünk birsalmát, ha diétázunk?
Savanykás ízű, nehezen tisztítható gyümölcs – mégis, a birsalma az egyik legegészségesebb őszi csemege. Érdemes esélyt adni az illatozó, aranysárga almának.

Ajánlataink