Töltse fel a konyháját szuperélelmiszerekkel, hogy biztosítsa immunrendszere zavartalan működését a téli időszakban is. A superfoodok ugyanis tele vannak antioxidánsokkal, gazdag vitamin-, ásványianyag- és rostforrást jelentenek. Természetesen nem csodaszerek, de fogyasztásuk segít az egészség megőrzésében, a fáradtság leküzdésében.

8 szuperélelmiszer

Fekete áfonya

A fekete áfonyában lévő vegyületek más flavonoidokhoz hasonlóan antioxidáns tulajdonságúak, védik a sejteket és a sejtfalat a szabad gyökök által okozott károsodásoktól. A fekete áfonya flavonoidjainak speciális hatásuk van a vérerekre és a vérsejtekre, a sejtfal rugalmasságának növelésével. Fogyasztásával csökkenthető a szív- és érrendszeri betegségek és a rák kockázata, illetve enyhíthető a korral járó látásromlás és a memória működésének zavara.
Ajánlott mennyiség naponta: ½ csésze (125 ml)

Fokhagyma

A fokhagyma antibakteriális, gomba- és vírusellenes tulajdonságokkal rendelkezik. Kénvegyületei antioxidánsként viselkednek, védve a szív és az érrendszer egészségét. A fokhagyma segíti az emésztést, védelmet nyújt a rákkeltő anyagokkal szemben.
Ajánlott mennyiség naponta: legalább 1 gerezd

Olívaolaj

Az olívaolaj 70-80 százalékban egyszeresen telítetlen zsírsavakat tartalmaz, valamint nyomokban fitoszterint és lecitint. Gazdag antioxidáns tulajdonságú A- és E-vitaminban, melyeknek fontos szerepük van a káros szabad gyökök elleni küzdelemben. Az olívaolaj természetes állapotában F-vitaminokat is tartalmaz, amelyek a sejthártya építőanyagai és a test működéséhez elengedhetetlen, hormonszerű anyagok alapanyagai.
Ajánlott mennyiség naponta: 1 evőkanál (15 ml)

Fekete áfonya

A fekete áfonyában lévő vegyületek más flavonoidokhoz hasonlóan antioxidáns tulajdonságúak, védik a sejteket és a sejtfalat a szabad gyökök által okozott károsodásoktól. A fekete áfonya flavonoidjainak speciális hatásuk van a vérerekre és a vérsejtekre, a sejtfal rugalmasságának növelésével. Fogyasztásával csökkenthető a szív- és érrendszeri betegségek és a rák kockázata, illetve enyhíthető a korral járó látásromlás és a memória működésének zavara.
Ajánlott mennyiség naponta: ½ csésze (125 ml)

Brokkoli

Kénvegyületeinek köszönhetően fontos a rák elleni harcban. Ezek arra ösztönzik a szervezetet, hogy növelje azoknak az enzimeknek a termelését, amelyek segítik a méregtelenítést.
Ajánlott mennyiség naponta: ½ csésze 125 ml

Joghurt

A joghurt kiváló forrása a csontépítésben fontos szerepet játszó kalciumnak, de igazi egészségvédő szerepét jótékony baktériumainak, a probiotikumoknak köszönheti. Enyhítheti a panaszokat gyulladásos bélbetegségben szenvedőknél, húgyúti és gombás fertőzések esetén.
Ajánlott mennyiség naponta: ¾ csésze (175 ml)

Lenmag

Gazdag ómega 3 és ómega 6 zsírsavban, amelyek elengedhetetlenek a szív normális működéséhez, és fontos szerepet játszanak a csontok egészségének megóvásában, a vérnyomás normál szinten tartásában. Különösen változókorban ajánlott a fogyasztása, hiszen összetevői úgy viselkednek a szervezetben, mint az ösztrogén hormonok, csökkentve a mellrák kialakulásának veszélyét.
Ajánlott mennyiség naponta: 1-2 evőkanál (15-25 ml)

Fahéj

A fahéj egyike a legjobb gyógyító fűszereknek. Segít a vércukorszint optimalizálásában, megelőzni a vérrögképződést, antibakteriális és gyulladáscsökkentő hatású.
Ajánlott mennyiség naponta: ¼-½ teáskanál (1-2 ml)

Ezek is érdekelhetnek

Hasizom a konyhából: edd laposra a hasad!
Igaz a fitneszalaptörvény: a kockás izmok a konyhában készülnek. Hiába edzünk gyakran, ha az étkezésünkkel szabotáljuk a végeredményt. Együk okosan laposra a hasunkat!
A tavasz diétás kedvence: csőben sült brokkoli (videó)
Elronthatatlan csőben sült brokkoli, amit muszáj kipróbálni és megkóstolni. Nagyon finom egészséges húsmentes étel a mindennapokra.
Durva! Ezért jó, ha sokkal több epret eszel!
Ha eddig még nem voltunk rajongói ennek a pirosló finomságnak, akkor itt az ideje, hogy azzá váljunk! Nemcsak lédús, nyárias és isteni finom, de valóságos szuperélelmiszer is.
Egészséges vagy felejtős a szója? Ezt tudnod kell!
A szója sokáig nem hiányozhatott az egészséges életmódot követők étrendjéből. Az utóbbi években azonban egyre többször jelentek meg olyan hírek, tanulmányok, amelyek cáfolták a szója egészségre gyakorolt jótékony hatásait.
Hasznos gyógynövény: Így használd a pitypangot a diétádhoz
Kevesen tudják, hogy a mezők egyszerű kis virága, a gyermekláncfű ehető növény. Pedig érdemes közelebbről is megismernünk, mert méregtelenítő hatásának köszönhetően rengeteg bajtól megszabadíthat.
Szeretnél igazán hatékonyan edzeni? Ezekre a szabályokra figyelj!
Akár régi, rutinos, akár új edzőtermi látogató vagy, akár gyorsulni, erősödni vagy éppen fogyni szeretnél, a motiváció időnként alábbhagy. Hogy átlendülj a holtponton, vagy, hogy még többet kihozz izzasztó edzéseidből, érdemes pár jó tanácsot megfogadnia. Nem nehéz vagy bonyolult trükkök ezek, azonban jelentősen növelhetik a sportolás hatékonyságát.
Ezek a legjobb tavaszi vitaminbombák, így fiatalítsd meg a tested
A téli hideg időben lemerülnek szervezetünk vitaminraktárai, így tavaszra legyengül az immunrendszer. A friss zöldségek és gyümölcsök azonban óriási energiával töltik fel testünket!
Maradj fitt a mobiloddal: öt applikáció, ami segít ebben
Az okostelefonunk mindig a zsebünkben van. Miért ne használnánk arra is, hogy segítsen az egészséges életmód kialakításában?

Ajánlataink