Ez a sajátos mozgásforma az ARWEN torna fantázianevet kapta kitalálójától, Németh Tündétől. Az elsősorban meddőséggel kezelt hölgyek számára segítséget nyújtó komplex fizioterápia Tünde saját tapasztalatain alapszik. A különböző nőgyógyászati problémák, például endometriosis, PCO-szindróma esetén különösen fontos a kismedence karbantartása, de a női szerveket rendszeresen mozgatni is kell, különösen ülő munka esetén, erre is jó az ARWEN torna.

ARWEN torna a gyermekáldásért

A saját betegségemből adódóan fejlesztettem ki a tornát – meséli a mozgástanár –, és az eredmény, a három gyermekem itt látható. Nyolc évig jártunk kezelésekre, egy petevezetékem van, nem segítettek a mesterséges megtermékenyítések sem, „reménytelen” – így szólt a zárójelentés.

Mégis, mégis

Ekkor abbahagytam a gyógyszerek szedését, odafigyeltem a táplálkozásomra, lefogytam az időközben felkúszott néhány kilót, visszanyúltam a tinédzserkori mozgásaimhoz, és vizsgálni kezdtem, hogy egy pszichésen és szomatikusan is megterhelt női szervezetet mi képes felújítani. Így alakult ki az ARWEN torna. Bizonyos statikus elemeket adaptáltam a jógából, a tai-chiből a légzéshez kötött átmozgatásokat és a körkörös mozgást vettem át, a szintén keleti chi-kung technikából a nőiesség és a lazítást előtérbe helyező elemek épültek a tornámba – mondja Németh Tünde.– Nem szokványosak a gyakorlatok, úgy találtam ki őket, hogy minél több irányból mozgasson át, minél több hatás érje a hölgyeket, ezáltal mozgékonyabbá, befogadóbbá, nyitottabbá váljanak. Ennek a tornának köszönhetem a gyerekeimet, a gyógyszerek elhagyása utáni második évben terhes lettem. De csak a következő baba várásakor kezdtem módszeresen összeszedni a torna élettani hatásait, és arra gondoltam, érdemes lenne ezzel másoknak is segíteni.

Megmozgatni a belső szerveket

A tornának – mint minden mozgásnak – általános hatása, hogy karbantartja a szervezetet, erőt és állóképességet ad, hat a vegetatív idegrendszerre, csökkenti a vérnyomást, elősegíti a diéta eredményességét. Ehhez társulnak azok a speciális hatások, amelyek a hasi szervek átmozgatásával keletkeznek. Áttornáztatjuk az emésztőrendszer szerveit, a beleket, a gyomrot és a májat. A kismedencei női nemi szerveket és a felfüggesztőrendszerüket több oldalról is megmozgatjuk, egyrészt a légzéssel, másrészt a préselő gyakorlatokkal, a testhelyzetekkel, a fordított testhelyzetekkel, így különleges stimuláció éri őket. Ez a fiziológiai mozgás valamennyire képes a hibás működéseket helyreállítani. Gyakran előfordul, hogy később már kevesebb gyógyszerre, kezelésre van szükség. A szervezet igyekszik helyreállítani önmagát, ha ez nem sikerül általában helytelen életvitel, étkezés áll a háttérben. A tornához speciális étrendet is ajánlunk, e mellett komplex életmódváltásra is szükség van, de aki gyereket szeretne, tudja, hogy a felneveléséhez is meg kell változtatnia addigi életmódját.

Mindenkinek ajánlott

Nemcsak meddőséggel küzdő nőknek ajánlott az ARWEN torna, hanem mindenkinek, aki szeret magában elmélyülni, aki szereti a lassabb tónusú, nagyon aprólékosan az egész testet átdolgoztató mozgást. Az egész kicsi izmoktól a legnagyobbakig, a fejünk búbjától a lábujjunkig végigdolgoztatjuk az izmokat. Ez is aerob típusú tréning, oldja a hétköznapi stresszt, sőt, szép szálkás izmokat, karcsú derekat, feszes hasat és popsit formál. Kellemes fáradtságot és izomlázat igen, de rossz élményt nem okozunk. Hetente kétszer-háromszor ajánlott eljönni hozzánk, de mellette kiegészítő edzést javaslunk, például kerékpározást, úszást, vagy konditermi mozgást.

Az órákon családias a hangulat, hiszen hamar kiderül, mindenki érintett, nincs egyedül a bajával. Lelkileg jó hatású, ha a nők érzik, hogy meg tudják beszélni velem és egymás között is a gondjaikat.

Miért jó az ARWEN torna?

– Szabályozza a kismedencei női nemi szervek működését

– Karbantartja a szerveket, az idegrendszert és az izmoka.

– Növeli az erő- és állóképességet

– Formálja az alakot

– Megőrzi az ízületek mozgékonyságát, késlelteti a kopásukat

– Csökkenti a vérnyomást

– Elősegíti a diéta eredményességét

Felfázás – Csak kellemetlen, vagy veszélyes is?

Ezért fontos a gátizomtorna

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Stressz, ödéma, fakó bőr? – Célzott kezelések arcmasszázzsal
Az állandó rohanás, a mozgásszegény életmód, az ülőmunka és a magas stresszszint mind látványos nyomot hagy a bőrön.
A reggeli citromos víz mítosza – tényleg fogyaszt?
A reggeli citromos víztől tényleg leolvadnak a kilók? Most kiderül, mi igaz a népszerű diétás trükkből, és mi csak jól hangzó mítosz.
Munka és életmód: így őrizheted meg az egyensúlyt Nyíregyházán
Szeretnél munkát váltani Nyíregyházán anélkül, hogy feladnád az egészséges életmódot? A Jooble segít olyan állást találni, amely figyel az egyensúlyodra is.
Nemcsak fogyni segít az eper! Érdemes többet enni belőle
Amellett, hogy finom, a diétát is támogatja, úgyhogy a szezonban megéri sokat fogyasztani belőle, mégpedig a következőképpen.
Répa vagy szalonna? - A kismama étrendje és ízérzékelés a pocakban
A kismama étrendje nemcsak egészséget, de ízlést is formál. Tudj meg többet a magzati ízérzékelésről és annak hatásairól!
Szőrös kutyatej: a természetes fájdalomcsillapító növény!
Fedezd fel a szőrös kutyatej gyógyhatásait! Gyulladáscsökkentő, immunerősítő, fájdalomcsillapító és vírusölő szerként is hatásos.
Most nyílik a bodza, tedd el télire cukor nélkül
Te is imádod a bodza szörpöt, de megrémiszt, mennyi egészségtelen fehér cukor kell bele? Mutatjuk, hogy készítsd el a diétás változatot.
Fogyás cukrászként: Benjamin fogyás története!
Nagy Benjámint édesanyja életmódváltása és fogyása ösztönözte arra, hogy ő is belevágjon a nagy kihívásba. Azóta kölcsönösen inspirálják egymást, sőt, edzésre is közösen járnak…

Ajánlataink