Akad, aki nekiáll betegen edzeni, mondván: majd kiizzadja magából... Ez azonban nem jó ötlet! Vajon csak múló rosszullét, esetleg egy kezdődő betegség tüneteit érezzük magunkon? Nem mindegy, hogy mikor húzunk edzőcipőt!

„Sportolhatok? Hiszen ez csak egy kis nátha...”

Alacsony intenzitással, és azt is csak akkor, ha…

Szögezzük le már az elején: betegen edzeni nem szabad! Ha nem vagyunk biztosak a dolgunkban, de nagyon-nagyon szeretnénk kicsit mozogni, akkor adhat egy némi iránymutatást a „nyakteszt”. Amennyiben nyaktól felfelé van (enyhe) problémánk, például fáj a fejünk, vagy kissé kapar a torkunk, akkor beleférhet némi alacsony intenzitású testmozgás, például tempós séta, stretching, könnyű jóga vagy biciklizés. Ami fontos: ha még csak enyhék is a tüneteink, a jelenlegi helyzetben vagy otthon vagy pedig a szabadban végezzük ezt a könnyű testmozgást is, lehetőleg olyan helyen, ahol nincsenek sokan.

Figyelem! Nyaktól felfelé is adódhatnak komoly problémák, gondoljunk csak az arcüreggyulladásra. Éppen ezért a fent említett szigorúan könnyű fizikai aktivitást is csak akkor férhet bele, ha a nyaktól felfelé tapasztalt probléma valóban csak enyhe.

 

Pihenjünk, regenerálódjunk…,

…ha nyaktól lefelé van problémánk – szól az általános tanács. Például fáj a mellkasunk, a végtagjaink, az izmaink, hőemelkedésünk, lázunk van, hányunk, hasmenésünk van. Maradjunk otthon, ne erőltessük az alacsony intenzitású testmozgást sem! Pihenjünk, regenerálódjunk, adjunk időt és lehetőséget az immunrendszerünknek, hogy dolgozhasson!

 

A sport = stressz

A testnek legyengült állapotban pihenésre van szüksége, a sport pedig komoly stresszt jelent a szervezetnek. Az intenzív mozgás valóban sokat segíthet egy rossz napon, akár egy elfuserált meeting, akár a párunkkal való veszekedés után, de egyvalamin nem segít: a betegségen. Azaz a sportolással való „kiizzadós” módszer nem fog segíteni a gyógyulásban, sőt, komolyan árthatunk vele magunknak. Lehet, hogy edzés nélkül csak pár napig kell pihennünk, ha viszont „megerőszakoljuk” a testünket, és elkezdünk betegen edzeni, akár hosszabb időre is ágynak dőlhetünk.

Ahogy tehát már említettük: az a leghelyesebb döntés, ha akkor sem megyünk sportolni, amennyiben átmentünk a „nyakteszten”.

 

Ez is érdekelhet:

 

 

 

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Egészségesen finomat – Így készült a diétás répás cupcake
A répás sütemények régóta kedvencei az egészségtudatos sütögetőknek, hiszen a sárgarépa természetes édessége, nedvessége és tápanyagtartalma kiváló alapot ad egy puha, szaftos muffinhoz. De mi történik, ha a klasszikus receptet egy kicsit újragondoljuk?
Szabadulj meg a hasi zsírtól - 7 napos egyszerű mintaétrend
Eleged van a makacs hasi zsírból, ami nemcsak esztétikailag zavar, de az egészségedre is veszélyt jelenthet?
Zsírégetés edzés nélkül? Ez a félperces trükk tényleg működik
Elég volt a kimerítő edzésekből és a szigorú diétákból? Egy mindössze 30 másodperces napi trükk segíthet beindítani a zsírégetést – ráadásul otthon, különleges eszközök nélkül. A megoldás meglepően egyszerű, mégis hatásos.
Stressz, ödéma, fakó bőr? – Célzott kezelések arcmasszázzsal
Az állandó rohanás, a mozgásszegény életmód, az ülőmunka és a magas stresszszint mind látványos nyomot hagy a bőrön.
A reggeli citromos víz mítosza – tényleg fogyaszt?
A reggeli citromos víztől tényleg leolvadnak a kilók? Most kiderül, mi igaz a népszerű diétás trükkből, és mi csak jól hangzó mítosz.
Munka és életmód: így őrizheted meg az egyensúlyt Nyíregyházán
Szeretnél munkát váltani Nyíregyházán anélkül, hogy feladnád az egészséges életmódot? A Jooble segít olyan állást találni, amely figyel az egyensúlyodra is.
Nemcsak fogyni segít az eper! Érdemes többet enni belőle
Amellett, hogy finom, a diétát is támogatja, úgyhogy a szezonban megéri sokat fogyasztani belőle, mégpedig a következőképpen.
Répa vagy szalonna? - A kismama étrendje és ízérzékelés a pocakban
A kismama étrendje nemcsak egészséget, de ízlést is formál. Tudj meg többet a magzati ízérzékelésről és annak hatásairól!

Ajánlataink