Akad, aki nekiáll betegen edzeni, mondván: majd kiizzadja magából... Ez azonban nem jó ötlet! Vajon csak múló rosszullét, esetleg egy kezdődő betegség tüneteit érezzük magunkon? Nem mindegy, hogy mikor húzunk edzőcipőt!

„Sportolhatok? Hiszen ez csak egy kis nátha...”

Alacsony intenzitással, és azt is csak akkor, ha…

Szögezzük le már az elején: betegen edzeni nem szabad! Ha nem vagyunk biztosak a dolgunkban, de nagyon-nagyon szeretnénk kicsit mozogni, akkor adhat egy némi iránymutatást a „nyakteszt”. Amennyiben nyaktól felfelé van (enyhe) problémánk, például fáj a fejünk, vagy kissé kapar a torkunk, akkor beleférhet némi alacsony intenzitású testmozgás, például tempós séta, stretching, könnyű jóga vagy biciklizés. Ami fontos: ha még csak enyhék is a tüneteink, a jelenlegi helyzetben vagy otthon vagy pedig a szabadban végezzük ezt a könnyű testmozgást is, lehetőleg olyan helyen, ahol nincsenek sokan.

Figyelem! Nyaktól felfelé is adódhatnak komoly problémák, gondoljunk csak az arcüreggyulladásra. Éppen ezért a fent említett szigorúan könnyű fizikai aktivitást is csak akkor férhet bele, ha a nyaktól felfelé tapasztalt probléma valóban csak enyhe.

 

Pihenjünk, regenerálódjunk…,

…ha nyaktól lefelé van problémánk – szól az általános tanács. Például fáj a mellkasunk, a végtagjaink, az izmaink, hőemelkedésünk, lázunk van, hányunk, hasmenésünk van. Maradjunk otthon, ne erőltessük az alacsony intenzitású testmozgást sem! Pihenjünk, regenerálódjunk, adjunk időt és lehetőséget az immunrendszerünknek, hogy dolgozhasson!

 

A sport = stressz

A testnek legyengült állapotban pihenésre van szüksége, a sport pedig komoly stresszt jelent a szervezetnek. Az intenzív mozgás valóban sokat segíthet egy rossz napon, akár egy elfuserált meeting, akár a párunkkal való veszekedés után, de egyvalamin nem segít: a betegségen. Azaz a sportolással való „kiizzadós” módszer nem fog segíteni a gyógyulásban, sőt, komolyan árthatunk vele magunknak. Lehet, hogy edzés nélkül csak pár napig kell pihennünk, ha viszont „megerőszakoljuk” a testünket, és elkezdünk betegen edzeni, akár hosszabb időre is ágynak dőlhetünk.

Ahogy tehát már említettük: az a leghelyesebb döntés, ha akkor sem megyünk sportolni, amennyiben átmentünk a „nyakteszten”.

 

Ez is érdekelhet:

 

 

 

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

A tél fiatalító fűszerei, mutatjuk, mit szerezz be!
A titok a téli fűszerekben rejlik, melyek még képesek akár meg is fiatalítani a testet.
Mindent a fogamzásgátlásról: melyik való neked?
A fogamzásgátlás minden párt érint, akik nem szeretnének gyereket a közeljövőben. Keressük a legjobb megoldást, ami biztonságos, és igazán illik hozzád.
Sütés nélkül készül ez a mennyei joghurt torta
Ha nincs kedved órákig a konyhában bíbelődni, próbáld ki ezt a receptet.
Ezt az új diétás kókuszgolyót imádni fogod, pillanatok alatt kész
Ez az egyszerű zöldség az indiánok kedvelt eledele volt. Jótékony élettani hatását hosszan sorolhatjuk: megfázásos betegségek hatékony ellenszere, erősíti az immunrendszert. Sósan és édesen is isteni.
Ez november legjobb diétája, karácsonyra bomba alakod lesz
A szervezet feltöltődik vitaminokkal, tápanyagokkal, méghozzá úgy, hogy közben fogyhatunk is.
Ez az ősz legjobb diétás fegyvere, így vesd be a savanyú káposztát
A savanyú káposzta és az abból készült ételek elképesztően jó hatással vannak a szervezetünkre, ezért jó lenne, ha nemcsak az ünnepi asztalon találkoznánk vele, hanem az év többi napján is.
Alma és mogyoróvaj: az egyik legjobb nasi, ha diétázol
A nassolás mindig veszélyes terep. Szerencsére léteznek olyan nasik, amelyek szinte azonnal elejét veszik az egészségtelen vágyakozásnak. Íme egy remek ötlet, amit a táplálkozástudomány szakértői ajánlanak!
Vaníliás keto keksz, készítsd el otthon gyorsan
Az elmúlt években nagy népszerűségre tett szert a magas zsírbevitellel operáló ketogén diéta. Lássunk most egy remek desszertet, mely ezt az elvet követi és pillanatok alatt el is készül.

Ajánlataink