Akad, aki nekiáll betegen edzeni, mondván: majd kiizzadja magából... Ez azonban nem jó ötlet! Vajon csak múló rosszullét, esetleg egy kezdődő betegség tüneteit érezzük magunkon? Nem mindegy, hogy mikor húzunk edzőcipőt!

„Sportolhatok? Hiszen ez csak egy kis nátha...”

Alacsony intenzitással, és azt is csak akkor, ha…

Szögezzük le már az elején: betegen edzeni nem szabad! Ha nem vagyunk biztosak a dolgunkban, de nagyon-nagyon szeretnénk kicsit mozogni, akkor adhat egy némi iránymutatást a „nyakteszt”. Amennyiben nyaktól felfelé van (enyhe) problémánk, például fáj a fejünk, vagy kissé kapar a torkunk, akkor beleférhet némi alacsony intenzitású testmozgás, például tempós séta, stretching, könnyű jóga vagy biciklizés. Ami fontos: ha még csak enyhék is a tüneteink, a jelenlegi helyzetben vagy otthon vagy pedig a szabadban végezzük ezt a könnyű testmozgást is, lehetőleg olyan helyen, ahol nincsenek sokan.

Figyelem! Nyaktól felfelé is adódhatnak komoly problémák, gondoljunk csak az arcüreggyulladásra. Éppen ezért a fent említett szigorúan könnyű fizikai aktivitást is csak akkor férhet bele, ha a nyaktól felfelé tapasztalt probléma valóban csak enyhe.

 

Pihenjünk, regenerálódjunk…,

…ha nyaktól lefelé van problémánk – szól az általános tanács. Például fáj a mellkasunk, a végtagjaink, az izmaink, hőemelkedésünk, lázunk van, hányunk, hasmenésünk van. Maradjunk otthon, ne erőltessük az alacsony intenzitású testmozgást sem! Pihenjünk, regenerálódjunk, adjunk időt és lehetőséget az immunrendszerünknek, hogy dolgozhasson!

 

A sport = stressz

A testnek legyengült állapotban pihenésre van szüksége, a sport pedig komoly stresszt jelent a szervezetnek. Az intenzív mozgás valóban sokat segíthet egy rossz napon, akár egy elfuserált meeting, akár a párunkkal való veszekedés után, de egyvalamin nem segít: a betegségen. Azaz a sportolással való „kiizzadós” módszer nem fog segíteni a gyógyulásban, sőt, komolyan árthatunk vele magunknak. Lehet, hogy edzés nélkül csak pár napig kell pihennünk, ha viszont „megerőszakoljuk” a testünket, és elkezdünk betegen edzeni, akár hosszabb időre is ágynak dőlhetünk.

Ahogy tehát már említettük: az a leghelyesebb döntés, ha akkor sem megyünk sportolni, amennyiben átmentünk a „nyakteszten”.

 

Ez is érdekelhet:

 

 

 

Hozzászólások

5 ínycsiklandó, előre elkészíthető saláta a húsvéti asztalra
Isteni medvehagymás finomságok, ha diétázol
A medvehagyma nemcsak ízletes, hanem tele van vitaminokkal és jótékony hatású vegyületekkel. Próbáld ki ezt a három könnyen elkészíthető, diétába is beilleszthető receptet.
Diétás húsvéti csokitojás eperhabbal: könnyed élvezet édes pillanatokra
Fedezd fel a diétás húsvéti csokitojás eperhabbal receptjét! Könnyed, finom édesség, ami nem terheli a diétádat, mégis ínycsiklandó élményt nyújt a húsvéti ünnepekre.
Önreflexió: Mi az a tükörgyakorlat?
Mikor volt utoljára, hogy úgy igazán, ítélkezésmentesen belenéztél a tükörbe, és végig szemlélted azt a személyt, aki visszaköszön róla? Hetekkel, hónapokkal ezelőtt, netán még soha? Pedig ennek a rutinnak akár az életedet megváltoztató hatása is lehet.
5 titok, amit a kifutók modelljei sosem mondanak el – most kiszivárgott
A Victoria’s Secret exmodellje elárulta, mely napi szokások segítették a tökéletes alak és bőr megőrzésében.
Különleges cukor- és lisztmentes aranygaluska
Ez az aranygaluska recept különlegessége, hogy hagyományos cukor és fehérliszt nélkül készül, helyette természetes édességet adó sültalmakrémmel.
Óvatosan a vásárlással, ezek a ruhák megbetegítenek!
Ruhavásárláskor valószínűleg te is elsősorban arra figyelsz, hogy az adott darab jól nézzen ki, és kényelmes legyen. De gondoltál már arra, hogy milyen hatással van az egészségedre?
Rejtett kalóriák: mutatjuk, miért nem indul el a fogyásod
Ha fogyni szeretnél, érdemes odafigyelned azokra a rejtett kalóriákra, amelyek észrevétlenül hátráltathatják a céljaid elérését. Olyan ételek és italok is akadályozhatják a fogyást, amelyeket sokan egészségesnek gondolnak.

Ajánlataink