Napjainkban szerencsére egyre nő azoknak a száma, akiknek fontos, hogy megőrizzék testi és lelki egészségüket és ezért hajlandóak tenni is. Figyelnek az étkezésükre, arra, hogy milyen mozgásformát választanak, és a céljaik elérése érdekében nem zárkóznak el a technikai újdonságok alkalmazásától sem. Összegyűjtöttük azokat a jellemzőket, amelyeket az egészséges életmódot követők a legfontosabbnak tartanak.

Az egészséges életmódot követők 8 aranyszabálya

1. Ésszerű táplálkozás

Miért is kellene bonyolult étkezési tanácsokat követni, amikor elég, ha a józan eszére – és az ösztöneire – hallgat? Az ésszerű táplálkozás tulajdonképpen visszatérés az ősi gyakorlathoz: kerülni kell a feldolgozott élelmiszerek fogyasztását, helyette a teljes értékű táplálékokat célszerű választani. Csökkentse étrendjében az állati zsiradékok mennyiségét, és fogyasszon több növényi telítetlen zsírsavat. Az ételek elkészítésénél részesítse előnyben azokat a módszereket, amelyek csak kis mértékben károsítják a tápanyagokat. Ha ésszerűen táplálkozik, könnyebb az optimális testsúly megtartása, javul az emésztése és növekszik az energiaszintje.

2. Gyors edzések

A mennyiség helyett sokkal fontosabb a minőség – állítják a gyors edzések hívei. 20 perc kemény edzéssel kiválthat akár 1 óra edzőtermi szenvedést. Persze ne legyenek illúziói, napi 10 perc edzéssel még nem váltja meg a világot. Ha csak kevés ideje van, a legjobb a tudatos étkezés mellett a naponta többször beiktatott, 15-20 perces edzés.

3. Drasztikus fogyókúrák elhagyása

2018-ban egyre kevesebben választják a kínzó fogyókúrákat. Az éhezés és komoly tápanyagmegvonások helyett sokan inkább a kiegyensúlyozottabb diéták mellett döntenek. Ez a tendencia szerencsére tovább növekszik. A drasztikus fogyókúrák nem működnek hosszú távon: az anyagcsere-folyamatok lelassulnak és a hiányzó tápanyagokat a szervezet saját készletéből próbálja megszerezni, akár komoly egészségkárosodást okozva.

4. Technika alkalmazása

Egyre népszerűbbek az egészséges életmódot segítő eszközök, mint például a lépésszámláló, a pulzusmérő vagy a kalóriaszámláló. Rengeteg alkalmazás letölthető a telefonra, még inkább megkönnyítve a mindennapokat. Az étkezések és edzések nyomon követésével, a bevitt és hasznosított kalória mérésével, a testmozgás elemzésével pontos statisztikák nyerhetők, amelyek segítik a továbbhaladást és jelentős a motivációs hatásuk is.

5. Mesterséges édesítőszerek mellőzése

A finomított cukor bizonyítottan káros az egészségre. Helyettesítésére legkézenfekvőbbnek a mesterséges édesítőszerek tűnnek, ám ezek egészségkárosító hatásáról is egyre többet hallani. Vannak azonban olyan édesítőszerek, amelyek finomak, gazdagok vitaminokban, tápanyagokban, nyomelemekben, és ami a legfontosabb: természetesek. Ilyen például a méz, a sztívia vagy a nyírfacukor.

6. Otthoni edzések

Az otthoni edzések egyre népszerűbbek. Előnyük, hogy nincs időhöz kötve az ember – és persze az öltözésre sem kell akkora energiát fordítani. Annak érdekében, hogy az otthoni edzések biztonságosak legyenek, érdemes először szakembertől segítséget kérni.

7. A funkcionális edzés előtérbe helyezése

A funkcionális edzés célja, hogy felkészítse a testet a mindennapi tevékenységekre, az azokból adódó fizikai terhelésre. Javítja a testtartást és segíti a sérülések kockázatának minimálisra csökkentését. Lényege az állandóan változó, intenzív és rövid, sokfajta mozgásformát igénybe vevő mozgás, amely sokoldalúan fejleszt. Előnye, hogy kevés eszközzel, szinte bárhol végezhető.

8. A zsírok fontossága

Az alacsony zsírtartalmú ételek napjai meg vannak számlálva. Ebben az évben végre a „jó” zsírok visszakerülnek az étrendbe, hiszen ezek elengedhetetlen részei az egészséges táplálkozásnak. Ha kihagyja a jótékony zsírokat az étrendjéből, gyakoribbá válnak az alábbi tünetek: száraz, viszkető bőr, fájó ízületek és különböző gyulladások a szervezetben. Ráadásul az alacsony zsírtartalmú megjelöléssel ellátott élelmiszerek általában tele vannak cukorral, mesterséges édesítőszerekkel, ízfokozókkal és színezékekkel.

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

5 ínycsiklandó, előre elkészíthető saláta a húsvéti asztalra
Isteni medvehagymás finomságok, ha diétázol
A medvehagyma nemcsak ízletes, hanem tele van vitaminokkal és jótékony hatású vegyületekkel. Próbáld ki ezt a három könnyen elkészíthető, diétába is beilleszthető receptet.
Diétás húsvéti csokitojás eperhabbal: könnyed élvezet édes pillanatokra
Fedezd fel a diétás húsvéti csokitojás eperhabbal receptjét! Könnyed, finom édesség, ami nem terheli a diétádat, mégis ínycsiklandó élményt nyújt a húsvéti ünnepekre.
Önreflexió: Mi az a tükörgyakorlat?
Mikor volt utoljára, hogy úgy igazán, ítélkezésmentesen belenéztél a tükörbe, és végig szemlélted azt a személyt, aki visszaköszön róla? Hetekkel, hónapokkal ezelőtt, netán még soha? Pedig ennek a rutinnak akár az életedet megváltoztató hatása is lehet.
5 titok, amit a kifutók modelljei sosem mondanak el – most kiszivárgott
A Victoria’s Secret exmodellje elárulta, mely napi szokások segítették a tökéletes alak és bőr megőrzésében.
Különleges cukor- és lisztmentes aranygaluska
Ez az aranygaluska recept különlegessége, hogy hagyományos cukor és fehérliszt nélkül készül, helyette természetes édességet adó sültalmakrémmel.
Óvatosan a vásárlással, ezek a ruhák megbetegítenek!
Ruhavásárláskor valószínűleg te is elsősorban arra figyelsz, hogy az adott darab jól nézzen ki, és kényelmes legyen. De gondoltál már arra, hogy milyen hatással van az egészségedre?
Rejtett kalóriák: mutatjuk, miért nem indul el a fogyásod
Ha fogyni szeretnél, érdemes odafigyelned azokra a rejtett kalóriákra, amelyek észrevétlenül hátráltathatják a céljaid elérését. Olyan ételek és italok is akadályozhatják a fogyást, amelyeket sokan egészségesnek gondolnak.

Ajánlataink