Napjainkban szerencsére egyre nő azoknak a száma, akiknek fontos, hogy megőrizzék testi és lelki egészségüket és ezért hajlandóak tenni is. Figyelnek az étkezésükre, arra, hogy milyen mozgásformát választanak, és a céljaik elérése érdekében nem zárkóznak el a technikai újdonságok alkalmazásától sem. Összegyűjtöttük azokat a jellemzőket, amelyeket az egészséges életmódot követők a legfontosabbnak tartanak.

Az egészséges életmódot követők 8 aranyszabálya

1. Ésszerű táplálkozás

Miért is kellene bonyolult étkezési tanácsokat követni, amikor elég, ha a józan eszére – és az ösztöneire – hallgat? Az ésszerű táplálkozás tulajdonképpen visszatérés az ősi gyakorlathoz: kerülni kell a feldolgozott élelmiszerek fogyasztását, helyette a teljes értékű táplálékokat célszerű választani. Csökkentse étrendjében az állati zsiradékok mennyiségét, és fogyasszon több növényi telítetlen zsírsavat. Az ételek elkészítésénél részesítse előnyben azokat a módszereket, amelyek csak kis mértékben károsítják a tápanyagokat. Ha ésszerűen táplálkozik, könnyebb az optimális testsúly megtartása, javul az emésztése és növekszik az energiaszintje.

2. Gyors edzések

A mennyiség helyett sokkal fontosabb a minőség – állítják a gyors edzések hívei. 20 perc kemény edzéssel kiválthat akár 1 óra edzőtermi szenvedést. Persze ne legyenek illúziói, napi 10 perc edzéssel még nem váltja meg a világot. Ha csak kevés ideje van, a legjobb a tudatos étkezés mellett a naponta többször beiktatott, 15-20 perces edzés.

3. Drasztikus fogyókúrák elhagyása

2018-ban egyre kevesebben választják a kínzó fogyókúrákat. Az éhezés és komoly tápanyagmegvonások helyett sokan inkább a kiegyensúlyozottabb diéták mellett döntenek. Ez a tendencia szerencsére tovább növekszik. A drasztikus fogyókúrák nem működnek hosszú távon: az anyagcsere-folyamatok lelassulnak és a hiányzó tápanyagokat a szervezet saját készletéből próbálja megszerezni, akár komoly egészségkárosodást okozva.

4. Technika alkalmazása

Egyre népszerűbbek az egészséges életmódot segítő eszközök, mint például a lépésszámláló, a pulzusmérő vagy a kalóriaszámláló. Rengeteg alkalmazás letölthető a telefonra, még inkább megkönnyítve a mindennapokat. Az étkezések és edzések nyomon követésével, a bevitt és hasznosított kalória mérésével, a testmozgás elemzésével pontos statisztikák nyerhetők, amelyek segítik a továbbhaladást és jelentős a motivációs hatásuk is.

5. Mesterséges édesítőszerek mellőzése

A finomított cukor bizonyítottan káros az egészségre. Helyettesítésére legkézenfekvőbbnek a mesterséges édesítőszerek tűnnek, ám ezek egészségkárosító hatásáról is egyre többet hallani. Vannak azonban olyan édesítőszerek, amelyek finomak, gazdagok vitaminokban, tápanyagokban, nyomelemekben, és ami a legfontosabb: természetesek. Ilyen például a méz, a sztívia vagy a nyírfacukor.

6. Otthoni edzések

Az otthoni edzések egyre népszerűbbek. Előnyük, hogy nincs időhöz kötve az ember – és persze az öltözésre sem kell akkora energiát fordítani. Annak érdekében, hogy az otthoni edzések biztonságosak legyenek, érdemes először szakembertől segítséget kérni.

7. A funkcionális edzés előtérbe helyezése

A funkcionális edzés célja, hogy felkészítse a testet a mindennapi tevékenységekre, az azokból adódó fizikai terhelésre. Javítja a testtartást és segíti a sérülések kockázatának minimálisra csökkentését. Lényege az állandóan változó, intenzív és rövid, sokfajta mozgásformát igénybe vevő mozgás, amely sokoldalúan fejleszt. Előnye, hogy kevés eszközzel, szinte bárhol végezhető.

8. A zsírok fontossága

Az alacsony zsírtartalmú ételek napjai meg vannak számlálva. Ebben az évben végre a „jó” zsírok visszakerülnek az étrendbe, hiszen ezek elengedhetetlen részei az egészséges táplálkozásnak. Ha kihagyja a jótékony zsírokat az étrendjéből, gyakoribbá válnak az alábbi tünetek: száraz, viszkető bőr, fájó ízületek és különböző gyulladások a szervezetben. Ráadásul az alacsony zsírtartalmú megjelöléssel ellátott élelmiszerek általában tele vannak cukorral, mesterséges édesítőszerekkel, ízfokozókkal és színezékekkel.

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Hasizom a konyhából: edd laposra a hasad!
Igaz a fitneszalaptörvény: a kockás izmok a konyhában készülnek. Hiába edzünk gyakran, ha az étkezésünkkel szabotáljuk a végeredményt. Együk okosan laposra a hasunkat!
A tavasz diétás kedvence: csőben sült brokkoli (videó)
Elronthatatlan csőben sült brokkoli, amit muszáj kipróbálni és megkóstolni. Nagyon finom egészséges húsmentes étel a mindennapokra.
Durva! Ezért jó, ha sokkal több epret eszel!
Ha eddig még nem voltunk rajongói ennek a pirosló finomságnak, akkor itt az ideje, hogy azzá váljunk! Nemcsak lédús, nyárias és isteni finom, de valóságos szuperélelmiszer is.
Egészséges vagy felejtős a szója? Ezt tudnod kell!
A szója sokáig nem hiányozhatott az egészséges életmódot követők étrendjéből. Az utóbbi években azonban egyre többször jelentek meg olyan hírek, tanulmányok, amelyek cáfolták a szója egészségre gyakorolt jótékony hatásait.
Hasznos gyógynövény: Így használd a pitypangot a diétádhoz
Kevesen tudják, hogy a mezők egyszerű kis virága, a gyermekláncfű ehető növény. Pedig érdemes közelebbről is megismernünk, mert méregtelenítő hatásának köszönhetően rengeteg bajtól megszabadíthat.
Szeretnél igazán hatékonyan edzeni? Ezekre a szabályokra figyelj!
Akár régi, rutinos, akár új edzőtermi látogató vagy, akár gyorsulni, erősödni vagy éppen fogyni szeretnél, a motiváció időnként alábbhagy. Hogy átlendülj a holtponton, vagy, hogy még többet kihozz izzasztó edzéseidből, érdemes pár jó tanácsot megfogadnia. Nem nehéz vagy bonyolult trükkök ezek, azonban jelentősen növelhetik a sportolás hatékonyságát.
Ezek a legjobb tavaszi vitaminbombák, így fiatalítsd meg a tested
A téli hideg időben lemerülnek szervezetünk vitaminraktárai, így tavaszra legyengül az immunrendszer. A friss zöldségek és gyümölcsök azonban óriási energiával töltik fel testünket!
Maradj fitt a mobiloddal: öt applikáció, ami segít ebben
Az okostelefonunk mindig a zsebünkben van. Miért ne használnánk arra is, hogy segítsen az egészséges életmód kialakításában?

Ajánlataink