Az egészségünk megőrzése érdekében jó néhány dolgot használunk a mindennapok során. Megvásárlásukkor a legjobb szándék vezet bennünket: az antibakteriális szappanokkal a baktériumokat szeretnénk távol tartani, a fehérítő fogkrémtől ragyogóbb mosolyt remélünk, a párásító készüléktől pedig a köhögés csillapodását várjuk. De ezek a dolgok allergiát válthatnak ki, fertőzések kialakulásáért tehetők felelőssé, illetve számos egyéb problémát okozhatnak, ha helytelenül használjuk őket.

Egészséges vagy mégsem?

Veszélyforrás
Fürdőszivacs

A zuhanyzást élvezetesebbé teheti egy szivaccsal, hiszen a tusfürdők, szappanok még inkább habzanak, ráadásul a masszírozás élménye is biztosított. Azzal azonban nem árt tisztában lenni, hogy mik rejtőznek a szivacsok repedéseiben. A szivacsok mélye tökéletes hely a baktériumoknak, gombáknak és a penésznek. Elegendő egy apró, mikroszkopikus méretű seb a testen, és máris kialakulhat egy fertőzés.

MIT TEHET?

Válasszon természetes anyagból készült szivacsot. Minden használat után alaposan öblítse és csavarja ki, s tárolja száraz, hűvös helyen. A fürdőszivacsot gyakran, 2-4 hetente cserélje.

Veszélyforrás
Párásító készülék

A hidegben, a fűtésszezon idején nagy szükség van a párásító készülékre. Nemcsak a nyálkahártyák egészségét védi, de a bőr kiszáradását is segít megakadályozni. arra azonban kevesen gondolnak, hogy ha a párásító készüléket nem tisztítják kellő gyakorisággal vagy elég alaposan, akkor a párásítóban könnyen megtelepedhetnek a penészgombák és egyéb kórokozók. Ezek a légtérbe kerülve súlyos allergiás panaszokat okozhatnak.

MIT TEHET?

A párásító szűrőjét cserélje a gyártó utasításának megfelelő gyakorisággal és módon. Ha edényben párologtat, ugyanolyan fontos a tisztítás, mint a gépnél. A párologtató edényt ürítse ki, mossa el alaposan tiszta vízzel és kefével.

Veszélyforrás
Fültisztító pálcika

A fülzsír fontos védelmi feladatot lát el, óvja kényes hallószervünket a portól és egyéb szennyeződésektől. A fülzsír tehát egészséges, ám túlzott felhalmozódása kellemetlen, feszítő érzést, fájdalmat okozhat. Ilyenkor a felgyülemlett fülzsírt természetesen el kell távolítani, de azt, hogy rutinszerűen, mindennap kipiszkálja a fülét, nem tanácsoljuk. A fülzsírt ugyanis ilyenkor csak még mélyebbre tolhatja, megsértve esetleg a dobhártyát.

MIT TEHET?

A legjobb, ha elfelejti a fültisztító pálcikát! A fülnek csak a külső részét kell tisztítani, ehhez elegendő az ujja és egy törülköző. Fülfájással, vagy ha feszítő érzést tapasztal, keressen fel fülorvost.

Veszélyforrás
Antibakteriális szappan

Az antibakteriális szappanok néhány évtizede élték fénykorukat. Mára bebizonyosodott, hogy használatuk teljesen felesleges. Nem pusztítanak el több káros baktériumot, mint más szappanok, de a bőr védelmi funkcióját erőteljesen csökkentik.

MIT TEHET?

Mosson kezet „sima” szappannal és vízzel – tanácsolják a szakemberek. A meleg víz, a súrolás és a szappan eltávolítják a baktériumokat. Súlyos járványok idején, fertőző beteg ápolása során szükség lehet fertőtlenítő kézmosók használatára, ezeket célszerű gyógyszertárakban beszerezni.

Veszélyforrás
Turmixgép

Ha rendszeresen fogyaszt finom és egészséges turmixokat, tudja, hogy milyen nehéz tisztán tartani a turmixgépet. Ráadásul a késnél lévő gumigyűrű tisztításáról hajlamosak vagyunk elfeledkezni, pedig állítólag ez a harmadik legveszélyesebb hely a konyhában: szalmonella, E.coli baktérium és penészgombák is megbújhatnak benne.

MIT TEHET?

Minden használat után szedje szét a turmixgépet, a pengét és gumigyűrűt is alaposan mossa el mosogatógépben.

Ezek is érdekelhetnek

Fogyás cukrászként: Benjamin fogyás története!
Nagy Benjámint édesanyja életmódváltása és fogyása ösztönözte arra, hogy ő is belevágjon a nagy kihívásba. Azóta kölcsönösen inspirálják egymást, sőt, edzésre is közösen járnak…
Diétás napok, isteni ízekkel– levestől könnyebb az élet
A levest nemcsak a tested melegítésére fogyasztod, hanem egyúttal folyadékpótlásra és energiabevitelre is kiváló megoldás.
Hizlaló zöldségek, ezektől óvakodj, ha diétázol
Jobb, ha körültekintő vagy, mert ha ezeket választod a diétádhoz, súlyod nemhogy csökkenni nem fog, de több kilót fel is szedhetsz magadra. Érdemes mindig utánajárni, mitől kell óvakodni!
Esküvő előtti diéta
Minden menyasszony arra vágyik, hogy amikor oltár elé áll, tökéletesen mutasson rajta a ruha, és ragyogjon. Ez a diéta minden álmot valóra vált!
Színek és anyagok, melyek vékonyítanak
A megfelelő ruházati anyagok és minták megválasztása elősegítheti az áramvonalasabb sziluette kialakítását.
3 édesség, amit fogyni vágyóként is nyugodtan ehetsz húsvétkor
Húsvétkor sem kell lemondanod az édességekről, ha figyelsz az alakodra! Mutatok három egyszerű és finom desszertet, amit bűntudat nélkül élvezhetsz az ünnepi asztalon.
Nem tudsz fogyni? 5 dolog, amitől piszokul lelassul az anyagcseréd
Hiába edzel és eszel tudatosan, a fogyás mégsem indul be? Lehet, hogy az anyagcseréd lassult be – mutatjuk az 5 leggyakoribb hibát, amit érdemes mielőbb elkerülnöd!
Gyaloglással fogynál 50 felett? Íme egy heti edzésterv!
Nézd meg, hogyan építheted be ezt a mozgásformát a mindennapjaidb

Ajánlataink