A TERHESSÉGI ÉS SZÜLÉS UTÁNI DEPRESSZIÓT ELŐSEGÍTŐ TÉNYEZŐK:

Gyógyító mozgás

  • Túlzott testsúlygyarapodás
  • Koraszülés
  • Az átlagnál kisebb súlyú, méretű magzat
  • Szoptatással kapcsolatos problémák

 

Hatások

 Érdekes, de nem meglepő, hogy a terhesség ideje alatt depressziós, nem kiegyensúlyozott, akár szorongó kismamák gyermekeinél már születéskor és később, serdülőkorban is magasabb kortizolszintet mutattak ki. A kortizol hormon létfontosságú a stresszhelyzetekben, a mellékvese termeli. Más néven antistresszhormon, a szervezet válasza az őt ért stresszállapotra.

A depressziós mamák babáinál a kognitív képességek kevésbé fejlődnek. Gyengébb teljesítményt figyeltek meg például a számolásban, emlékezőképességben. Sajnos egyértelműen nagyobb százalékban fordult elő közöttük mentális megbetegedés is.

A várandósság ideje alatti fáradtság növelheti az álmatlanság előfordulását, a császármetszés esélyét.

Mikor és mennyi mozgás?

Érdemes már a babatervezéskor elkezdeni a rendszeres edzéseket, és folytatni, amíg kellemes felüdülést nyújt. Továbbá, szülés után is kapjon helyet a testmozgás a testi-lelki egyensúly fenntartása érdekében. A nemzetközi ajánlások alapján heti 150 perc közepes-könnyű intenzitású kardiomozgás mindenképp javasolt, kiegészítve 2 × 20 perc súlyzós-erősítő edzéssel. Ez az időtartam egyéni, fittségi állapottól függően növekedhet vagy csökkenhet. Normális szülés után akár 4-6 héttel szépen, fokozatosan elkezdhet a kismama könnyedén mozogni. Többféle biztonságos gyakorlat végezhető, edző felügyelete mellett pedig a helyes végrehajtás pluszbiztonságot és magabiztosságot ad. Fontos, hogy minden várandós vagy már megszült kismama mindennapjainak része legyen a testmozgás – így a baba és a mama is kiegyensúlyozott, egészséges életet élhet.

Ezek is érdekelhetnek

Fogyás cukrászként: Benjamin fogyás története!
Nagy Benjámint édesanyja életmódváltása és fogyása ösztönözte arra, hogy ő is belevágjon a nagy kihívásba. Azóta kölcsönösen inspirálják egymást, sőt, edzésre is közösen járnak…
Diétás napok, isteni ízekkel– levestől könnyebb az élet
A levest nemcsak a tested melegítésére fogyasztod, hanem egyúttal folyadékpótlásra és energiabevitelre is kiváló megoldás.
Hizlaló zöldségek, ezektől óvakodj, ha diétázol
Jobb, ha körültekintő vagy, mert ha ezeket választod a diétádhoz, súlyod nemhogy csökkenni nem fog, de több kilót fel is szedhetsz magadra. Érdemes mindig utánajárni, mitől kell óvakodni!
Esküvő előtti diéta
Minden menyasszony arra vágyik, hogy amikor oltár elé áll, tökéletesen mutasson rajta a ruha, és ragyogjon. Ez a diéta minden álmot valóra vált!
Színek és anyagok, melyek vékonyítanak
A megfelelő ruházati anyagok és minták megválasztása elősegítheti az áramvonalasabb sziluette kialakítását.
3 édesség, amit fogyni vágyóként is nyugodtan ehetsz húsvétkor
Húsvétkor sem kell lemondanod az édességekről, ha figyelsz az alakodra! Mutatok három egyszerű és finom desszertet, amit bűntudat nélkül élvezhetsz az ünnepi asztalon.
Nem tudsz fogyni? 5 dolog, amitől piszokul lelassul az anyagcseréd
Hiába edzel és eszel tudatosan, a fogyás mégsem indul be? Lehet, hogy az anyagcseréd lassult be – mutatjuk az 5 leggyakoribb hibát, amit érdemes mielőbb elkerülnöd!
Gyaloglással fogynál 50 felett? Íme egy heti edzésterv!
Nézd meg, hogyan építheted be ezt a mozgásformát a mindennapjaidb

Ajánlataink