A TERHESSÉGI ÉS SZÜLÉS UTÁNI DEPRESSZIÓT ELŐSEGÍTŐ TÉNYEZŐK:

Gyógyító mozgás

  • Túlzott testsúlygyarapodás
  • Koraszülés
  • Az átlagnál kisebb súlyú, méretű magzat
  • Szoptatással kapcsolatos problémák

 

Hatások

 Érdekes, de nem meglepő, hogy a terhesség ideje alatt depressziós, nem kiegyensúlyozott, akár szorongó kismamák gyermekeinél már születéskor és később, serdülőkorban is magasabb kortizolszintet mutattak ki. A kortizol hormon létfontosságú a stresszhelyzetekben, a mellékvese termeli. Más néven antistresszhormon, a szervezet válasza az őt ért stresszállapotra.

A depressziós mamák babáinál a kognitív képességek kevésbé fejlődnek. Gyengébb teljesítményt figyeltek meg például a számolásban, emlékezőképességben. Sajnos egyértelműen nagyobb százalékban fordult elő közöttük mentális megbetegedés is.

A várandósság ideje alatti fáradtság növelheti az álmatlanság előfordulását, a császármetszés esélyét.

Mikor és mennyi mozgás?

Érdemes már a babatervezéskor elkezdeni a rendszeres edzéseket, és folytatni, amíg kellemes felüdülést nyújt. Továbbá, szülés után is kapjon helyet a testmozgás a testi-lelki egyensúly fenntartása érdekében. A nemzetközi ajánlások alapján heti 150 perc közepes-könnyű intenzitású kardiomozgás mindenképp javasolt, kiegészítve 2 × 20 perc súlyzós-erősítő edzéssel. Ez az időtartam egyéni, fittségi állapottól függően növekedhet vagy csökkenhet. Normális szülés után akár 4-6 héttel szépen, fokozatosan elkezdhet a kismama könnyedén mozogni. Többféle biztonságos gyakorlat végezhető, edző felügyelete mellett pedig a helyes végrehajtás pluszbiztonságot és magabiztosságot ad. Fontos, hogy minden várandós vagy már megszült kismama mindennapjainak része legyen a testmozgás – így a baba és a mama is kiegyensúlyozott, egészséges életet élhet.

Ezek is érdekelhetnek

Honnan tudod, hogy nem eszel elég szénhidrátot? Ezek az egyértelmű jelek!
A szénhidrátok nem ellenségek, de nem mindegy, milyeneket fogyasztunk! Az alacsony szénhidrátbevitel rövid távon fogyáshoz vezethet, de hosszú távon egészségügyi problémákat, például fáradtságot, emésztési gondokat és rosszkedvet okozhat. Az egyensúly és a megfelelő források megválasztása a kulcs!
Mire kell nagyon vigyáznod, ha refluxos vagy?
Az időben meghozott változtatásokkal sokat tehetsz az egészségedért! Ezekre figyelj, ha reflux gyötör.
Ez lesz az idei tél legjobb diétás desszertje: alma és dió került bele
Szeretnél egészségesebb süteményt készíteni a téli hónapokban, amely finom, mégis támogatja az életmódváltásodat? Ez az almás-zabpelyhes süti tökéletes választás.
Gyors karácsonyi menü 160 grammos diétához
Karácsony környékén a finom ételek és a bőséges lakomák elmaradhatatlan részei az ünnepi hangulatnak. De mi van akkor, ha diétázol? Ne aggódj, a karácsonyi menü akkor is lehet ízletes és ünnepi!
5 hatékony hasizom gyakorlat, ha gyors eredményre vágysz
Íme 5 hatékony hasizomgyakorlat, amelyek a teljes core-izomzatot célozzák:
4 ital, ami finom és gyorsan segít eltüntetni a hashájat
Fogyókúra alatt különösen fontos, hogy ne veszíts vizet a szervezetedből. De a megfelelő mennyiségű folyadék bevitele azért is hasznos, mert kellemesen eltelít, kevésbé leszel állandóan éhes, mutatjuk, milyen finomságokat érdemes inni.
Mit szabad és mit tilos enni, ha keto diétázol?
Manapság az egyik legnépszerűbb, legtöbbek által követett fogyókúrás irányzat, de vajon te tudod pontosan mit szabad és mit tilos ilyenkor megenned?
Három zseniális vacsora csirkéből, ha diétázol
Nem tudjuk megunni a csirkehúst: egyik kedvenc egészséges alapanyagunk, sokféleképpen elkészíthető, csak egy kis kreativitás kell ahhoz, hogy finom, tápláló és diétába is könnyen illeszthető vacsorákat készítsünk belőle – mindössze 10-20 perc alatt.

Ajánlataink