Mindenkinek az életében előfordulhat olyan egészségügyi probléma, amellyel nem szívesen fordul orvoshoz. Lehet, hogy a tünetek nem súlyosak, vagy túl jelentéktelennek tűnnek a panaszok, de az is gyakori, hogy a beteg szégyenkezik. A kínosnak vélt tüneteket azonban érdemes komolyan venni és orvoshoz fordulni, hiszen kezelés nélkül akár életveszélyes állapot is kialakulhat.

Kínos tünetek? Irány az orvos!

Nemi vágy hiánya

A reklámok, a filmek azt sugallják, hogy mindig szexre készen kell állnia a nőknek és a férfiaknak egyaránt. A mindennapok problémái – a munkahelyi gondok, a családon belüli feszültségek – azonban veszélyeztetik a nyugodt, kielégítő szerelmi életet. A stressztől érezhetően csökken a libidó, és az is előfordulhat, hogy valamilyen traumatikus élmény, undor vagy esetleg egy korábbi hűtlenség okoz ilyen jellegű problémát egy kapcsolatban. Gyakran fizikai oka van a vágy csökkenésének: alkoholproblémák, bizonyos gyógyszerek mellékhatása, az elhízás, az alvási apnoe, hormonális problémák mind okozhatják a szexuális érdeklődés csökkenését, hiányát.

Rossz lehelet

Kínos, ha valakit azért kerülnek, mert bűzös a lehelete, de meglepően gyakori probléma. Az esetek többségében a „bűnös” a nem megfelelő fog- és szájápolás. ilyenkor a szájban lévő baktériumok elszaporodnak és kellemetlen szagokat bocsátanak ki. A fogíny, a mandulák betegségei is okozhatnak szájszagot. A rossz leheletért gyakran az elfogyasztott ételek a felelősek: a hagyma, fokhagyma, hal még órákkal az étkezés után is illatozik, fogmosás ellenére is. Előfordul azonban, hogy a kellemetlen szájszagot a máj, a vese megbetegedése, légúti probléma, cukorbetegség okozza. először tehát a fogorvost célszerű felkeresni.

Szenvedélybetegségek

A háziorvos elől könnyű elrejteni a függőséget. ugyanakkor az orvossal megbeszélni a legjobb dolog, amit csak tehet a szenvedélybeteg. Az orvos ugyanis nem fogja elítélni, hanem lehetőségeket kínál a gyógyulásra. Az orvos megvizsgálja a beteget, hogy megállapítsa, nem okozott-e kárt a szervezetben a kábítószer, az alkohol, és ha még nincs szükség fekvőbeteg-ellátásra, segít a fizikai elvonási tünetek enyhítésében.

Véres vizelet, széklet

A salakanyagok ürítése az a téma, amelyről akkor sem beszélnek szívesen az emberek, ha minden rendben van. Véres széklet akkor fordul elő, ha a tápcsatornából vér szivárog a belekbe. Ennek oka lehet valamiféle sérülés, aranyér vagy az emésztőrendszer betegségei. mivel súlyos állapotot is jelezhet, mindenképpen célszerű felkeresni az orvost, hogy megállapítsa a vérzés pontos okát. A véres vizeletet okozhatja húgyúti fertőzés, vesekő, a vese és a húgyhólyag megbetegedése. Az orvos már egy egyszerű teszttel is megállapíthatja az okot, és szükség esetén továbbküldheti szakrendelésre a beteget.

Nemi úton terjedő betegségek

Az ilyen betegségekről nem illik beszélni, sokan szégyellik, pedig a legjobb azonnal orvoshoz fordulni. Így nemcsak a beteg gyógyítása kezdődik meg minél hamarabb, hanem a továbbfertőzés veszélye is jelentősen lecsökken. Azért is érdemes minden semmiségnek tűnő panasszal felkeresni az orvost, mert a házi gyógymódok többnyire nem gyógyítják meg a bajt. Ha a tünetek enyhülnek, esetleg el is múlnak, a beteg továbbra is vírushordozó lehet.

Testnyílásokba szorult tárgyak

Függetlenül attól, kíváncsiság vagy baleset vezetett odáig, hogy idegen anyag kerüljön valamelyik testnyílásba, a helyzetet a szenvedő fél bizony kínosnak érzi. Különösen igaz ez a végbélbe és a hüvelybe került tárgyak esetében – pedig ilyen helyzetben azonnali orvosi ellátás szükséges, különben súlyos szöveti károsodás, fertőzés alakulhat ki, a belső vérzés pedig akár halált is okozhat. De súlyos következményei lehetnek annak is, ha az orrba vagy a fülbe kerül idegen test. A házi orvoslás tovább ronthatja a helyzetet: vérzés, gyulladás alakulhat ki a „piszkálástól”. Az orvosok azonban jól felkészültek és nagyon találékonyak, ha el kell távolítani valami oda nem illőt, ráadásul több speciális eszköz áll rendelkezésükre.

Ezek is érdekelhetnek

Ez november legjobb diétája, karácsonyra bomba alakod lesz
A szervezet feltöltődik vitaminokkal, tápanyagokkal, méghozzá úgy, hogy közben fogyhatunk is.
Ez az ősz legjobb diétás fegyvere, így vesd be a savanyú káposztát
A savanyú káposzta és az abból készült ételek elképesztően jó hatással vannak a szervezetünkre, ezért jó lenne, ha nemcsak az ünnepi asztalon találkoznánk vele, hanem az év többi napján is.
Alma és mogyoróvaj: az egyik legjobb nasi, ha diétázol
A nassolás mindig veszélyes terep. Szerencsére léteznek olyan nasik, amelyek szinte azonnal elejét veszik az egészségtelen vágyakozásnak. Íme egy remek ötlet, amit a táplálkozástudomány szakértői ajánlanak!
Vaníliás keto keksz, készítsd el otthon gyorsan
Az elmúlt években nagy népszerűségre tett szert a magas zsírbevitellel operáló ketogén diéta. Lássunk most egy remek desszertet, mely ezt az elvet követi és pillanatok alatt el is készül.
Marianna 26 kilót fogyott: „Újra érzem, hogy nő vagyok”
Fontos, hogy a gyerekek, kamaszok milyen környezetben nőnek fel, és milyen nőképet látnak maguk előtt. Marianna (50) ebből a szempontból is gondos anya, aki még a fogyásnál is ügyelt arra, hogy jó példát mutasson.
Hogyan ehetünk birsalmát, ha diétázunk?
Savanykás ízű, nehezen tisztítható gyümölcs – mégis, a birsalma az egyik legegészségesebb őszi csemege. Érdemes esélyt adni az illatozó, aranysárga almának.
A legjobb trükkök, amivel megerősítheted a gyerek immunrendszerét
Nagyon fontos, hogy a hűvösebb hónapokra alaposan és tudatosan állítsuk össze a gyerekeink étrendjét, hogy megerősítsük az immunrendszerüket.
Ez az ősz legjobb zsírfaló itala, éjszaka segíti a fogyást
Maradj formában ősszel is. A legjobb, ha mindig frissen készíted el és minden nap iszol belőle egy keveset. Hidd el a látványos hatás nem marad el.

Ajánlataink