A hosszú, meleg nyári napokon a legtöbben úgy érzik, az életük kevésbé kaotikus. Olyan, mintha nemcsak a gyerekeknek lenne iskolai szünet: kicsit a felnőttek is lazábbak, könnyebben veszik a hétköznapok nehézségeit. Éppen ezért a nyár remek alkalom, hogy tegyen az egészségéért. Nem kell nagy dolgokra gondolni, elég néhány egyszerű változtatás.

Tippek az egészségért

1. tipp

ÉTKEZZEN EGÉSZSÉGESEN

A friss zöldség, gyümölcs beszerzése gondot jelenthet a téli hónapokban, de nyáron szerencsére tele a piac olyan élelmiszerekkel, amelyeknek alacsony a kalóriatartalmuk, mégis tömve vannak vitaminokkal, ásványi anyagokkal, antioxidánsokkal és rostokkal. Gyakorlatilag minden étkezéshez könnyedén adható gyümölcs és zöldség: A reggelihez és tízóraihoz friss paprika, paradicsom, uborka, bogyós gyümölcsök, alma, őszibarack, dinnye, eper; ebédhez saláták számos variációban, vacsorára saláták és grillezett zöldségek. A salátákhoz, zöldségekhez bátran használjon jó minőségű, hidegen sajtolt olajokat. A legegyszerűbb salátaöntethez nincs másra szüksége, csak 3-4 evőkanál extraszűz olívaolajra, 2 evőkanál frissen facsart citromlére és némi zöldfűszerre, például kakukkfűre, petrezselyemre, oregánóra, rozmaringra, bazsalikomra. Cukor helyett válasszon a bőségesen rendelkezésre álló friss gyümölcsökből, amelyek természetes gyümölcs cukorban gazdagok.

2. tipp

KERÜLJE A STRESSZT

Nyáron bizonyítottan csökken a terhelés, kevesebb a stressz. Nagy megkönnyebbülés, hogy egy kicsit fel lehet lélegezni az iskolai feladatok alól, és sokat segít a jó idő, a napfény, és az, hogy hosszabbak a nappalok. Kezdje a napot korán, és kávé nélkül! Végezzen nyújtógyakorlatokat, ezek hatására ugyanis ellazulnak az izmok és felpörög a vérkeringés. Lélegezzen mélyeket, majd vegyen frissítő zuhanyt. Használjon finom, könnyű testápoló permetet és hidratálókrémet, segítenek megőrizni a frissességét. Ebédidőben sétáljon, estére szervezzen szabadtéri programokat.

3. tipp

HASZNÁLJON FOGSELYMET

A fogselyem használatával megelőzhető, hogy a fogkefével nehezen megközelíthető résekben dentális plakkok alakuljanak ki. A plakkokban élő baktériumok nagy mennyiségű savat termelnek, és kikezdik a fogzománcot. Hosszabb távon számos problémát, például fogszuvasodást, fogínygyulladást okoznak.

4. tipp

LEGYEN SOKAT A SZABADBAN

Természetesen nem a tűző napon, de a reggeli, kora délelőtti, késő délutáni és esti órák nyáron ideálisak a szabadtéri tevékenységekhez, akár edzésről, akár családi, baráti programokról van szó. Túrázzon, sétáljon, kerékpározzon, de a görkorcsolyázás, futás, úszás is remek program – a hosszú téli bezártság után.

5. tipp

VÉDJE A SZEME EGÉSZSÉGÉT

Ahhoz, hogy megóvja a látását, viseljen napszemüveget, szükség szerint védőszemüveget. A jó napszemüveg lencséje maximális védelmet biztosít a napsugárzás káros hatásai ellen, csökkenti a szembe jutó fény erősségét, egyenletesen szűri a különböző színeket, erősíti a kontrasztokat, optikailag tökéletes, nem torzít, nincs prizmás hatása és sérülésmentes. A 100%-os UV-szűréssel nem rendelkező napszemüvegek viszont kifejezetten károsak. Ezek is csökkentik a szembe jutó fény erősségét, de nem képesek kiszűrni a káros ultraibolya sugárzást.

6. tipp

UTAZZON EL

A nyár a kikapcsolódás, a vakáció ideje. Legalább két hét összefüggő pihenés segíthet a vérnyomás optimális szinten tartásában; csökkenti a pulzusszámot és a stresszhormonok, például a kortizol termelődését, enyhítve így az elhízás és bizonyos szívbetegségek kialakulásának kockázatát.

7. tipp

ÓVATOSAN AZ ALKOHOLLAL

A nyár nagyszerű alkalom, hogy megkóstolja a finom, enyhén alkoholos frissítőket. (Kivétel persze, ha egészségi okok miatt nem ihat szeszes italt.) Soha ne igyon alkoholt strandolás közben! A legjobb este, kerti parti közben megkóstolni ezeket az italokat.

8. tipp

ALUDJON ELEGET

Nehéz ellenállni a kísértésnek, hogy sokáig ébren maradjon a hosszú nyári napokon. Próbálja megtartani a napi rutint nyáron is: feküdjön le lehetőleg mindig ugyanakkor, és keljen fel azonos időben.
 

Ezek is érdekelhetnek

Honnan tudod, hogy nem eszel elég szénhidrátot? Ezek az egyértelmű jelek!
A szénhidrátok nem ellenségek, de nem mindegy, milyeneket fogyasztunk! Az alacsony szénhidrátbevitel rövid távon fogyáshoz vezethet, de hosszú távon egészségügyi problémákat, például fáradtságot, emésztési gondokat és rosszkedvet okozhat. Az egyensúly és a megfelelő források megválasztása a kulcs!
Mire kell nagyon vigyáznod, ha refluxos vagy?
Az időben meghozott változtatásokkal sokat tehetsz az egészségedért! Ezekre figyelj, ha reflux gyötör.
Ez lesz az idei tél legjobb diétás desszertje: alma és dió került bele
Szeretnél egészségesebb süteményt készíteni a téli hónapokban, amely finom, mégis támogatja az életmódváltásodat? Ez az almás-zabpelyhes süti tökéletes választás.
Gyors karácsonyi menü 160 grammos diétához
Karácsony környékén a finom ételek és a bőséges lakomák elmaradhatatlan részei az ünnepi hangulatnak. De mi van akkor, ha diétázol? Ne aggódj, a karácsonyi menü akkor is lehet ízletes és ünnepi!
5 hatékony hasizom gyakorlat, ha gyors eredményre vágysz
Íme 5 hatékony hasizomgyakorlat, amelyek a teljes core-izomzatot célozzák:
4 ital, ami finom és gyorsan segít eltüntetni a hashájat
Fogyókúra alatt különösen fontos, hogy ne veszíts vizet a szervezetedből. De a megfelelő mennyiségű folyadék bevitele azért is hasznos, mert kellemesen eltelít, kevésbé leszel állandóan éhes, mutatjuk, milyen finomságokat érdemes inni.
Mit szabad és mit tilos enni, ha keto diétázol?
Manapság az egyik legnépszerűbb, legtöbbek által követett fogyókúrás irányzat, de vajon te tudod pontosan mit szabad és mit tilos ilyenkor megenned?
Három zseniális vacsora csirkéből, ha diétázol
Nem tudjuk megunni a csirkehúst: egyik kedvenc egészséges alapanyagunk, sokféleképpen elkészíthető, csak egy kis kreativitás kell ahhoz, hogy finom, tápláló és diétába is könnyen illeszthető vacsorákat készítsünk belőle – mindössze 10-20 perc alatt.

Ajánlataink