A legtöbben csak az edzés végén szánnak rá időt, pedig a rendszeres nyújtás kifejezetten egészséges, nem csak az izomláz és a sérülések megelőzése miatt!

A nyújtás jótékony hatásai: nem csak az izomláz ellen jó!

Hasznos lehet legalább egy hosszabb nyújtás beiktatása a heti az edzéstervbe, ugyanis a stretching rengeteg jótékony hatással bír azon túl is, hogy segít csökkenteni a sportsérülések kialakulásának kockázatát. Nézzük, melyek ezek!

 

A nyújtás növeli a hajlékonyságot

A leginkább egyértelmű „haszonnal” kezdjük: minél többet nyújtunk, annál hajlékonyabbá válhatunk. Ez nyilvánvaló, mégis említést érdemel, hiszen a hajlékonyság nemcsak az edzés során, hanem a hétköznapokban is hasznunkra válhat. Kevésbé fájnak majd az ízületeink, és idős korban is mozgékonyabbak lehetünk.

 

A nyújtás enyhítheti a fejfájást

A nyaki, a váll- és a hátizmok merevsége is okozhat fejfájást. Ha rendszeresen nyújtunk, ezek az izmok lazábbak lesznek, és kevésbé kínoz majd a fájdalom, illetve ritkábban szenvedünk majd a fejfájástól.

 

Ezt a 10 perces nyújtást Béres Alexandrával minden nap érdemes elvégezni!

Nyújtás stressz ellen

Nem véletlenül ajánlják stresszes időszakban a jógát és a pilatest: a nyújtógyakorlatok alkalmasak a meditációra is. Egy szorongással, idegeskedéssel töltött nap után ne a magas intenzitású kardiót válasszuk, hanem inkább nyújtsunk. Így az idegeink is kisimulnak.

 

Javítja a tartást

És csökkenti a hátfájást! A megfelelően elvégzett nyújtógyakorlatok, mint már említettük, lazítják az izmokat, erősítik a hátat. Minél gyakrabban végezzük ezeket a mozdulatokat, gyakorlatokat, annál erősebbek, ügyesebbek leszünk, izmaink megerősödnek, így elkerülhetjük a rossz tartásból adódó hátfájást.

 

Jótékony hatással van a keringésre

Nemcsak az izmaink lesznek egészségesebbek, hanem a vérkeringésünknek is jót tesz a rendszeres nyújtás. Ugyanis több vér jut az izmokba, aminek eredményeképp felgyorsul a regenerációs idő, így nagyobb megerőltetés után sem kell a kínzó izomláztól tartanunk.

 

EZ IS ÉRDEKELHET:

 

 

 

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Stressz, ödéma, fakó bőr? – Célzott kezelések arcmasszázzsal
Az állandó rohanás, a mozgásszegény életmód, az ülőmunka és a magas stresszszint mind látványos nyomot hagy a bőrön.
A reggeli citromos víz mítosza – tényleg fogyaszt?
A reggeli citromos víztől tényleg leolvadnak a kilók? Most kiderül, mi igaz a népszerű diétás trükkből, és mi csak jól hangzó mítosz.
Munka és életmód: így őrizheted meg az egyensúlyt Nyíregyházán
Szeretnél munkát váltani Nyíregyházán anélkül, hogy feladnád az egészséges életmódot? A Jooble segít olyan állást találni, amely figyel az egyensúlyodra is.
Nemcsak fogyni segít az eper! Érdemes többet enni belőle
Amellett, hogy finom, a diétát is támogatja, úgyhogy a szezonban megéri sokat fogyasztani belőle, mégpedig a következőképpen.
Répa vagy szalonna? - A kismama étrendje és ízérzékelés a pocakban
A kismama étrendje nemcsak egészséget, de ízlést is formál. Tudj meg többet a magzati ízérzékelésről és annak hatásairól!
Szőrös kutyatej: a természetes fájdalomcsillapító növény!
Fedezd fel a szőrös kutyatej gyógyhatásait! Gyulladáscsökkentő, immunerősítő, fájdalomcsillapító és vírusölő szerként is hatásos.
Most nyílik a bodza, tedd el télire cukor nélkül
Te is imádod a bodza szörpöt, de megrémiszt, mennyi egészségtelen fehér cukor kell bele? Mutatjuk, hogy készítsd el a diétás változatot.
Fogyás cukrászként: Benjamin fogyás története!
Nagy Benjámint édesanyja életmódváltása és fogyása ösztönözte arra, hogy ő is belevágjon a nagy kihívásba. Azóta kölcsönösen inspirálják egymást, sőt, edzésre is közösen járnak…

Ajánlataink