Hasznos lehet legalább egy hosszabb nyújtás beiktatása a heti az edzéstervbe, ugyanis a stretching rengeteg jótékony hatással bír azon túl is, hogy segít csökkenteni a sportsérülések kialakulásának kockázatát. Nézzük, melyek ezek!
A nyújtás növeli a hajlékonyságot
A leginkább egyértelmű „haszonnal” kezdjük: minél többet nyújtunk, annál hajlékonyabbá válhatunk. Ez nyilvánvaló, mégis említést érdemel, hiszen a hajlékonyság nemcsak az edzés során, hanem a hétköznapokban is hasznunkra válhat. Kevésbé fájnak majd az ízületeink, és idős korban is mozgékonyabbak lehetünk.
A nyújtás enyhítheti a fejfájást
A nyaki, a váll- és a hátizmok merevsége is okozhat fejfájást. Ha rendszeresen nyújtunk, ezek az izmok lazábbak lesznek, és kevésbé kínoz majd a fájdalom, illetve ritkábban szenvedünk majd a fejfájástól.
Ezt a 10 perces nyújtást Béres Alexandrával minden nap érdemes elvégezni!
Nyújtás stressz ellen
Nem véletlenül ajánlják stresszes időszakban a jógát és a pilatest: a nyújtógyakorlatok alkalmasak a meditációra is. Egy szorongással, idegeskedéssel töltött nap után ne a magas intenzitású kardiót válasszuk, hanem inkább nyújtsunk. Így az idegeink is kisimulnak.
Javítja a tartást
És csökkenti a hátfájást! A megfelelően elvégzett nyújtógyakorlatok, mint már említettük, lazítják az izmokat, erősítik a hátat. Minél gyakrabban végezzük ezeket a mozdulatokat, gyakorlatokat, annál erősebbek, ügyesebbek leszünk, izmaink megerősödnek, így elkerülhetjük a rossz tartásból adódó hátfájást.
Jótékony hatással van a keringésre
Nemcsak az izmaink lesznek egészségesebbek, hanem a vérkeringésünknek is jót tesz a rendszeres nyújtás. Ugyanis több vér jut az izmokba, aminek eredményeképp felgyorsul a regenerációs idő, így nagyobb megerőltetés után sem kell a kínzó izomláztól tartanunk.
EZ IS ÉRDEKELHET: