Meg kell erősíteni az önbizalmat
Néha bizony nem könnyű az iskolában helytállni, akár tanulásról van szó, akár arról, hogy képesek legyünk fizikailag is kiállni önmagunkért. Bizony, a hatalmi harcok már iskoláskorban megkezdődnek. Iskoláskoromban képesek voltak erős társaim tanítási idő után az utcán megvárni, hogy koholt vádak, ürügyek alapján ellássák a bajomat. Emlékszem, milyen volt félni. A hozzám érkező gyermekek bizonyos részének hasonlóak a problémái. Az egyik fontos célom, hogy megszilárdítsam tanítványaim önmagukba vetett hitét, segítsem egészséges önbizalmuk kialakulását, amely átsegítheti őket bármilyen nehézségen, mellyel találkozniuk kell majd életük folyamán.
A tudásra épülhet
Az egyik nagyon fontos tényező a jártasság. Ha egy fiatal azt érzi, hogy valamiben már kellő jártassága van, az már önmagában önbizalmat hoz létre. Jelen esetben ez a jártasság a harcművészet. A rendszeres fizikai gyakorlatok végzése az évek során nemcsak a fizikumot edzi meg, hanem erősíti a koncentrálóképességet, és magát a személyiséget is. Tartást ad. Edzéstervünkben az egyik lényeges terület a térdekkel való gyakorlatok végzése, hiszen a harcosnak talpon kell maradnia, s ehhez a térdeknek megfelelően erősnek kell lenniük. E terület erősítésére számos mozgásgyakorlatunk van, melyek először bizony, igen komoly feladatot jelentenek.
Erős térd, erős lélek
Ám a kitartó, figyelmes munka itt is meghozza gyümölcsét. A térdek fizikai szinten való erősítése magával hozza lelki szinten az önbizalom erősödését is. A teljesítmény elismerése pedig a gyakorlatok kitartó végzéséhez szükséges lelki erőt növeli. Így tulajdonképpen egy körforgást hozunk létre, mely egy idő után spirálisan emeli egyre magasabb szintre a tanítványok önbecsülését, magabiztosságát. S az a tudat, hogy képes vagyok megvédeni magamat, képes vagyok bármit elérni, fizikai szinten is manifesztálódik, s a tudat valósággá válik.
Még jobban elhíztak azok a gyerekek, akiket a súlyuk miatt bántottak a suliban