„Tudom, hogy nem vagyok egyedül a problémámmal: kezdődő visszérbetegségem van, és az orvos szerint le kellene adnom öt-hat kilót, illetve többet kellene mozognom, mielőtt súlyosabbá válik a helyzet. Milyen mozgásformát javasolsz? Harmincéves vagyok, és sajnos ülőmunkát végzek” – írta egy olvasónk Krisztiánnak. Szakértőnk elmondja, mire kell figyelni visszérbetegség esetén a testmozgással kapcsolatban.
Rendszeres, de nem túl megerőltető!
A visszérbetegség okozta panaszokat és a későbbi szövődmények kialakulását az orvosi gyógymódok mellett megfelelő életvitellel, sportolással befolyásolni, késleltetni lehet. A visszérbetegségben szenvedőknek nagyon fontos a rendszeres, de nem túlságosan megerőltető testmozgás. Ilyen például a gyaloglás, a biciklizés és persze a visszértorna, ami egy speciális gyógytorna. Nem hagyhatjuk ki a felsorolásból a vízi sportokat sem: különösen az úszás jó választás. Kerülendő viszont a megerőltető terheléssel járó súlyemelés, az ugrálással járó sportok és az intenzív futás!
Visszérbetegség és táplálkozás
Kerülni kell az adalékanyagokkal dúsított ételeket, a kávé, a fehér liszt, a cukor, a só, valamint a zsíros ételek fogyasztását. Fogyassz rostban gazdag élelmiszereket, sok nyers zöldséget, friss gyümölcsöt, és figyelj a napi folyadékbevitelre is!
EZ IS ÉRDEKELHET:
- Mozgás, egészségmegőrzés, fogyás – Ezért érdemes minden nap gyalogolni!
- Előzd meg! A trombózis kialakulásának 3 gyakori oka
- 9 meggyőző érv az úszás mellett