Az édesség iránti vágy kiváltó oka a cukor! Mint a nikotin, koffein és az alkohol, a cukor is könnyen okozhat függőséget, ezért nagyon fontos odafigyelned arra, hogy naponta mennyit viszel be a szervezetedbe.

Szeretnél végleg leszokni a cukorról? Itt a tuti módszer

A nikotinhoz és az alkoholhoz hasonlóan, a cukor is az agy örömérzetért felelős központjait stimulálja, az egekbe lökve a dopaminszintet. Ám idővel sajnos egyre nagyobb adagra van szükség ahhoz, hogy a jó hatást elérjük. Ekkorra már kialakul a kémiai függőség, épp ezért nehéz leszokni az édességekről – szabályos elvonási tünetekkel jár. Ráadásul a túlzott cukorfogyasztás súlyos megbetegedésekhez vezethet, ezért fontos időben észrevenni a tüneteket és változtatni az étkezési szokásaidon.

cukor nélkül

Fotó: Shutterstock

1. Nagyon fontos a fokozatosság! Sokkal hosszantartóbb eredményt érhetsz el, ha az elfogyasztott édesség- és cukormennyiséget naponta csökkented. Nem kell hirtelen megvonni magadtól, így lelkileg és testileg is kevésbé fog megviselni a változtatás.

2. Amennyiben nem szeretnéd teljesen megvonni magadtól a finomságokat, úgy tanácsos a főétel után, desszertként enni a süteményeket, csokikat. A szervezet ilyenkor sokkal jobban tolerálja a töményebb cukormennyiség felszívódását.

3. Csoki helyett szokj rá a gyümölcsevésre. Mindig legyen otthon friss gyümölcs és amikor rád jön az édesség utáni vágy, rágcsáljunk el inkább egy szelet almát.

4. A cukros italok a lehető legkárosabbak, ezeknek a kerülése hatalmas lépés az egészségesebb életvitel felé. Helyettesítsd ásványvízzel vagy cukrozatlan teával. Az otthoni, frissen facsart gyümölcslé önmagában fogyasztva, vagy egy kis ásványvízzel felöntve még sokkal finomabb is ezeknél a mesterséges löttyöknél.

5. A gyümölcsjoghurtok sajnos tele vannak cukorral, ezért helyettesítsd natúr joghurttal vagy kefirrel, amibe akár házi készítésű lekvárt is rakhatsz. Még így is sokkal kevesebb cukrot viszel be a szervezetbe, mint egy pohár bolti gyümölcsjoghurttal.

görög joghurt

Fotó: unsplash.com

6. Ételek, italok édesítésére használj kevés mézet vagy természetes édesítőszereket. A méz értékes táplálék, mert számtalan hasznos anyag van benne: vitaminok, ásványi anyagok, illóolajok stb. Természetes édesítőszerként a stevia és a nyírfacukor a közkedvelt, a mesterséges édesítőszereket lehetőség szerint kerüld, ne terheld a szervezetet fölöslegesen.

EZ IS ÉRDEKELHET

 

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

A tél fiatalító fűszerei, mutatjuk, mit szerezz be!
A titok a téli fűszerekben rejlik, melyek még képesek akár meg is fiatalítani a testet.
Mindent a fogamzásgátlásról: melyik való neked?
A fogamzásgátlás minden párt érint, akik nem szeretnének gyereket a közeljövőben. Keressük a legjobb megoldást, ami biztonságos, és igazán illik hozzád.
Sütés nélkül készül ez a mennyei joghurt torta
Ha nincs kedved órákig a konyhában bíbelődni, próbáld ki ezt a receptet.
Ezt az új diétás kókuszgolyót imádni fogod, pillanatok alatt kész
Ez az egyszerű zöldség az indiánok kedvelt eledele volt. Jótékony élettani hatását hosszan sorolhatjuk: megfázásos betegségek hatékony ellenszere, erősíti az immunrendszert. Sósan és édesen is isteni.
Ez november legjobb diétája, karácsonyra bomba alakod lesz
A szervezet feltöltődik vitaminokkal, tápanyagokkal, méghozzá úgy, hogy közben fogyhatunk is.
Ez az ősz legjobb diétás fegyvere, így vesd be a savanyú káposztát
A savanyú káposzta és az abból készült ételek elképesztően jó hatással vannak a szervezetünkre, ezért jó lenne, ha nemcsak az ünnepi asztalon találkoznánk vele, hanem az év többi napján is.
Alma és mogyoróvaj: az egyik legjobb nasi, ha diétázol
A nassolás mindig veszélyes terep. Szerencsére léteznek olyan nasik, amelyek szinte azonnal elejét veszik az egészségtelen vágyakozásnak. Íme egy remek ötlet, amit a táplálkozástudomány szakértői ajánlanak!
Vaníliás keto keksz, készítsd el otthon gyorsan
Az elmúlt években nagy népszerűségre tett szert a magas zsírbevitellel operáló ketogén diéta. Lássunk most egy remek desszertet, mely ezt az elvet követi és pillanatok alatt el is készül.

Ajánlataink